Nova šestsedežnica bo smučarje na Zvoh vozila s hitrostjo pet metrov na sekundo. / Foto: Aleš Senožetnik

Na Krvavcu pripravljeni

Na Krvavcu je nova šestsedežnica že pripravljena na začetek letošnje smučarske sezone.

Grad – Med devetimi smučišči, na katerih so ob izdatni podpori države in EU letos investirali v nove žičniške naprave, je tudi Krvavec. Kot nam je povedal direktor in lastnik RTC Krvavec Janez Janša, je sedežnica prejšnjo sredo že pridobila uporabno dovoljenje, v teh dneh pričakujejo še obratovalno.

»Sedežnica je pripravljena,« je ob novinarskem obisku, ki ga je pripravila Slovenska turistična organizacija, zagotovil Janša. Nova šestsedežnica z ogrevanimi sedeži družbe Leitner bo 1300 metrov razdalje med krvavško Plažo in vrhom Zvoha premagovala s hitrostjo pet metrov na sekundo, za prevoz bodo smučarji tako porabili dobre štiri minute. »Imamo napravo, ki vas bo na vrh pripeljala hitreje, kot boste smučali dol, kar je seveda tudi čar smučanja,« je še povedal Janša.

Na Krvavcu so sicer letos investirali tudi v dodatnih 15 novih stolov na stari sedežnici Vrh Krvavca, kar bo razbremenilo čakalne vrste pred to napravo, sredstva pa so namenili tudi za digitalizacijo krožnokabinske žičnice ter še nekaj produktov, med njimi nakup petdesetih novih e-koles, ureditev trim steze, energetskih točk in obnovo adrenalinskega parka.

Vložek jih je stal enajst milijonov evrov, od tega je bilo osem milijonov nepovratnih sredstev. Levji delež investicije predstavlja nova šestsedežnica.

Čeprav so krvavške strmine že bele, pa se smučarska sezona še ni začela, saj snega še ni dovolj. »Pričakovali smo, da bomo smučišče odprli ta konec tedna, a se nam je pokvaril motor, ki poganja črpalko, ki črpa vodo iz doline na Zvoh, zaradi česar smo morali pripeljati nov motor, ga sestaviti in zagnati. Zdaj se voda že črpa v akumulacijsko jezero, a je do petka še premalo časa, da bi pripravili smučišče,« je pojasnil direktor RTC Krvavec, ki se zato nadeja, da bosta vlada in ministrstvo v prihodnje nepovratna sredstva namenila tudi za zasneževanje.

Celodnevna smučarska vozovnica bo v letošnji sezoni stala 41 evrov, kar je dva evra več kot lani, v primeru, da jo bodo smučarji kupili na spletu, pa jo bodo še vedno ponujali po lanski ceni 39 evrov. Kako uspešna bo tokratna zimska sezona, je trenutno še prezgodaj govoriti, Janša pa bi bil zadovoljen, če bi gostili med 150 in 200 tisoč obiskovalcev.

Smučišče si sicer želijo razširiti tudi na levo stran Zvoha, a jih ureditev proge čaka v naslednjem letu, saj morajo za investicijo najprej pripraviti presojo vplivov na okolje. Sicer pa prvi mož RTC Krvavec dolgoročni razvoj smučišča vidi v povezovanju z Veliko planino. »Preko Zvoha in Kompotele bi se s krožnokabinsko žičnico lahko povezali s kamniškim delom, s tem pa pridobili skupno okoli sto kilometrov prog, kar bi to smučišče postavilo na evropski zemljevid,« je o viziji razvoja povedal Janša.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

Pobuda iz Krope svetovnim voditeljem

Kropa - Jože Andrejaš, ki bo kandidiral na letošnjih predsedniških volitvah, je v Kropi predstavil pismo, ki ga je naslovil Pobuda iz Krope. Namenjeno je nekdanjim svetovnim vodi...

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 12. junij 2007 / 07:00

V štirih letih 1600 novih stanovanj

V Mestni občini Kranj lahko v naslednjih štirih letih pričakujemo veliki pok pri gradnji novih stanovanj. Večina bo namenjena trgu, nekaj jih bodo investitorji ponudili preko republiškega stanovanjske...

Radovljica / torek, 12. junij 2007 / 07:00

Nova direktorica zdravstvenega doma

Nova direktorica Zdravstvenega doma Radovljica je Maja Petrovič Šteblaj s Trstenika.

Žirovnica / torek, 12. junij 2007 / 07:00

Za plačilo vode dodaten mesec

Žirovnica - Občinski svetniki v Žirovnici so sprejeli odlok o preskrbi s pitno vodo, ki ga je bilo treba uskladiti z veljavno zakonodajo. Sprejeli so tudi dva amandmaja, ki so ji...

Cerklje na Gorenjskem / torek, 12. junij 2007 / 07:00

Pol stoletja oddajnika

Oddajanje TV-programa s Krvavca je prvič steklo 14. februarja 1957. Digitalizacija ne zmanjšuje pomena oddajnika.

Radovljica / torek, 12. junij 2007 / 07:00

Pozitivno mnenje za Ksenijo Lipovšček

Radovljica - Na Ekonomski gimnaziji in srednji šoli Radovljica so po odstopu Jožeta Pogačarja začeli postopek za imenovanje novega ravnatelja šole. Na razpis se je kot edina prij...