O volilnih prevarah
Občinski odbor SDS Škofja Loka je bil organizator pogovornega večera s predsednikom SDS Janezom Janšo. Namenjen je bil predvsem predstavitvi knjige Volilne prevare Foruma Sao Paulo, pa tudi pogovoru o aktualnih zadevah v slovenski politiki.
Škofja Loka – »Veseli me, da smo se zbrali v takem številu, kar pomeni, da je tema, o kateri bomo govorili, aktualna. Vsi poznamo pregovor, da gre osel samo enkrat na led, očitno pa številni volivci v Sloveniji gredo večkrat. Videti moramo, da smo, kar se tiče trenutne situacije, zabredli zelo daleč. Konstantno inštaliranje novih obrazov s strani centrov moči preko osrednjih slovenskih medijev na levi politični polobli nam daje pač tako sliko, kot je danes. Gre za neke vrste grotesko, kjer pa gre vse na škodo razvoja slovenskega naroda. Ukvarjati bi se morali s ključnimi temami, kot so zdravstvena kriza, inflacija, trajnostna oskrba, spoprijemanje z ujmo in ostalimi pomembnimi izzivi, pa vendarle ugotavljamo, da sta ključni temi, s katerima se spopada država, štempljanje v službi in proučevanje vpliva kozmičnega dežja na glasovalne naprave v slovenskem parlamentu,« je številne zbrane, med katerimi so bili tudi poslanci Branko Grims, Žan Mahnič in Andrej Hoivik, v dvorani Sokolskega doma minuli ponedeljek nagovoril predsednik škofjeloškega občinskega odbora SDS Robert Strah, nato pa sta o knjigi Volilne prevare Foruma Sao Paulo avtorja Alejandra Pene Escluse govorila voditeljica pogovora Zala Tomašič in predsednik SDS Janez Janša.
»Knjiga odgovarja na marsikatero vprašanje, ko se sprašujemo, kako je mogoče, da se nekatere stvari dogajajo, pa ne vemo pravega odgovora. Forum Sao Paulo je nekaj takšnega kot komunistična internacionala za Latinsko Ameriko z vplivom, ki seže tudi že preko tega. Forum je bil ustanovljen ob razpadu Sovjetske zveze, ko so komunisti v Latinski Ameriki ugotovili, da ni več velikega brata, ki bo pomagal z denarjem, šolanjem in raznimi prenosi gverilskih praks,« je pojasnil Janez Janša in omenil teorijo Antonia Gramscija, da je treba, preden ljudi prepričaš, da nekaj ni dobro zanje, vrednostne temelje diskreditirati. Tako je treba razgraditi družino, narod, zasebno lastnino, vero in zasebno šolstvo, ki so temeljni stebri zahodne civilizacije. »Bistvo teh metod je kulturna vojna. Komunisti morajo zavzeti medije, založbe, gledališče ... – vse, kjer se ustvarja odnos do sebe in okolice,« je pojasnil Janez Janša in dodal, da je danes ta kulturni marksizem prisoten tako v Ameriki kot Evropi in tudi v Sloveniji.
Pogovor je nato potekal tudi o volitvah in volilnih prevarah v tujini in doma. »Če lahko pride do napake na sistemu, ki beleži glasovanje devetdesetih poslancev, kaj se lahko šele zgodil, če gre sistem, ki beleži glasovanja milijona in dvesto tisoč volivcev?« se je spraševal Janez Janša in dodal, da je to vprašanje treba razčistiti. Kot je povedal, bo stranka SDS na naslednjih volitvah zahtevala forenzično revizijo računalniškega programa, ki beleži rezultate in mandate volitev. To bo preiskovala vsaj ena neodvisna tuja institucija.