Zasačili več kot sto kršiteljev
Gorenjski prometni policisti so minuli konec tedna na gorenjski avtocesti izvajali poostren nadzor nad upoštevanjem največje dovoljene hitrosti in ustrezne varnostne razdalje voznikov motornih vozil. V dveh dneh so zaznali 123 hujših kršitev cestnoprometnih predpisov.
Kranj – V soboto so policisti ugotovili 34 kršitev, od tega je 32 voznikov prekoračilo največjo dovoljeno hitrost, dva pa sta vozila na prekratki varnostni razdalji. »Izstopal je voznik rdečega mercedesa, ki se je peljal v smeri Ljubljane in v bližini Voklega vozil s hitrostjo 209 kilometrov na uro. Globa za tako prekoračitev je 1.200 evrov in devet kazenskih točk,« so povedali na Policijski upravi (PU) Kranj, ob tem pa spomnili, da je omejitev na avtocesti 130 kilometrov na uro.
V nedeljo je bilo ugotovljenih še več kršitev, in sicer 89. Od tega je sedemdeset voznikov prekoračilo največjo dovoljeno hitrost, 17 voznikov pa je vozilo na prekratki varnostni razdalji. »En voznik je bil pozitiven na prepovedane droge po odrejenem hitrem testu. Strokovni pregled pa je odklonil,« so dodali na PU Kranj. Policisti so ugotovili še prekršek voznika, ki je v avtomobilu na sopotnikovem sedežu prevažal otroka, ki ni bil ustrezno privezan z zadrževalnim sistemom.
Ta dan je izstopal voznik belega audija, ki je vozil v smeri Karavank in v bližini izvoza Kranj zahod vozil s hitrostjo 184 kilometrov na uro. »Hitrosti ni zmanjševal, temveč jo je v bližini izvoza Naklo še povečal na 185 kilometrov na uro,« so dodali.
Zasačili so tudi voznika, ki je vozil na prekratki varnostni razdalji, in sicer zgolj 0,72 sekunde. Policisti ob tem pojasnjujejo, da mora voznik, ki vozi za drugim vozilom po istem prometnem pasu, voziti za njim na razdalji, ki ni manjša od razdalje, ki jo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v dveh sekundah (varnostna razdalja). Predpisana globa je 200 evrov. Za vse kršitelje policisti vodijo prekrškovni postopek.
Prometnih pravil ni pametno kršiti
Policisti bodo tovrstne oblike policijskega dela nadaljevali, saj želijo med vozniki izboljšati zavedanje, da prometnih pravil ni pametno kršiti, saj taka dejanja povečajo možnost prometne nesreče. »Skrb vzbujajoče je dejstvo, da kljub vsem nasvetom in trudom policije in drugih institucij vozniki še vedno vozijo pod vplivom alkohola, prepovedanih drog, brez vozniškega dovoljenja, z visoko prekoračeno hitrostjo in na prekratki varnostni razdalji, posledično pa povzročijo še prometno nesrečo. Ponovno odsvetujemo vožnjo pod vplivom alkohola. Motorna vozila morajo biti registrirana,« so še poudarili.
Ob tem pozivajo še k odgovorni, strpni in varni vožnji. »Le tako boste pripomogli k zmanjšanju števila prometnih nesreč, ki v primeru, da se zgodijo na avtocestah, povzročajo še dodatne zastoje,« so poudarili. Prav tako je pomembno, da vsi vozniki upoštevajo omejitve hitrosti, saj sta neprilagojena hitrost in prekratka varnostna razdalja še vedno med najpogostejšimi vzroki za nastanek prometnih nesreč, pogosto tudi s hudimi posledicami.