V Šenčurju pet občinskih nagrajencev
Občina Šenčur je letos ob prazniku, ki ga zaznamuje 23. aprila, na dan, ko goduje njihov farni zavetnik sv. Jurij, s priznanji nagradila pet posameznikov oziroma društev, ki delujejo na različnih področjih družbenega življenja in z odličnim delom prispevajo k ugledu občine.
Občina Šenčur kot sofinancer civilni iniciativi ne nasprotuje, res pa je, da določenih predlogov ne podpira, saj je bila cesta dolgoletna želja občine, županov, občinskih svetov in prepričan sem, da tudi večine prebivalcev Milj, Visokega, Hotemaž.
Šenčur – Na slavnostni akademiji s kulturnim programom, ki je bila minuli petek v Domu krajanov Šenčur, so podelili eno zlato plaketo, dve srebrni plaketi in dve Jurjevi priznanji. Zlato plaketo je prejelo Glasbeno društvo Sveti Mihael Olševek, ki združuje Cerkveni mešani pevski zbor Sveti Mihael Olševek in Cerkveni otroški pevski zbor Mladi upi. Društvo je bilo ustanovljeno leta 1995, mešani pevski zbor pa deluje že od leta 1972 dalje. Več kot trideset let se zbor udeležuje občinskih pevskih revij, ves čas sodeluje tudi z lokalno skupnostjo. Bili so pobudniki in začetniki občinske pevske revije odraslih pevskih zborov ter revije otroških in mladinskih glasbenih zasedb na območju občine Šenčur. Nekaj let so na prostem pred cerkvijo na Olševku organizirali tematske Majske večere, junija lani pa so pripravili slavnostni koncert ob 50-letnici delovanja zbora.
Dve srebrni plaketi in dve jurjevi priznanji
Prejemnika srebrnih plaket sta bila Stane Vidmar in Slavko Pestar. Stane Vidmar iz Šenčurja je aktiven član Prostovoljnega gasilskega društva (PGD) Šenčur že več kot kot 65 let, med letoma 1997 in 2005 je bil tudi vzdrževalec v Športnem parku Šenčur, s svojim prostovoljnim delom pa je bistveno pripomogel k razvoju nogometa. Slavko Pestar iz Voklega je že več kot 40 let spremljevalec slepih ter slabovidnih in že več kot 15 let spremljevalec civilnih invalidov vojn. Je eden od prostovoljcev pri projektu Prostofer, ključar podružnične cerkve sv. Jerneja v Voklem in eden izmed najzvestejših ter najaktivnejših članov PGD Voklo.
Jurjevi priznanji so podelili Robertu Verešu za požrtvovalnost in humanitarno dejanje pri gašenju požara na Krasu v letu 2022 in Marijanu Krajniku za dolgoletno predano in uspešno vodenje štaba Civilne zaščite Občine Šenčur. Krajnik je priznanje prejel na predlog župana. Obenem so na akademiji čestitali štirim posameznikom, ki so v preteklem šolskem letu dosegli izjemen uspeh na maturi, s čimer so si prislužili priznanje Občine Šenčur in naziv zlati maturanti. To so Klemen Osterman, Lan Jeler, Jan Ajdovec in Katarina Sekne.
Pretekli dosežki in izzivi za prihodnost
Priznanja je podelil šenčurski župan Ciril Kozjek, ki je bil tudi osrednji govornik akademije. Spomnil je na pretekle dosežke, kjer je med drugim omenil, da so zagotovili stoodstotno opremljenost občine z javnim kanalizacijskim omrežjem, slovesno odprli Blagnetovo hišo in Medgeneracijski center Šenčur, namestili več otroških igral in poskrbeli za legalizacijo športnih parkov. Lani se je začela tudi gradnja Doma starejših Šenčur in ceste Britof–Hotemaže. Ob tem je župan povedal, da se je pred kratkim oblikovala Civilna iniciativa Visoko - Milje, ki želi določene spremembe na državnem projektu ceste Britof–Hotemaže. »Občina Šenčur kot sofinancer civilni iniciativi ne nasprotuje, res pa je, da določenih predlogov ne podpira, saj je bila cesta dolgoletna želja občine, županov, občinskih svetov in prepričan sem, da tudi večine prebivalcev Milj, Visokega, Hotemaž,« je povedal Kozjek.
V prihodnje si bodo prizadevali za realizacijo več pomembnih projektov. Eden takih je namakalni sistem za območje Trboj, Žerjavke in Prebačevega, v teku sta tudi sprememba občinskega prostorskega načrta in priprava javnega natečaja za gradnjo novega kulturnega doma in knjižnice v središču Šenčurja. Župan je še povedal, da trenutno sanirajo tlake v Kulturnem domu Visoko, pristopili bodo k zamenjavi stavbnega pohištva v mrliških vežicah in v vrtcu v Šenčurju, po prvomajskih praznikih pa bodo začeli obnavljati streho na Kulturnem domu Voglje. Poteka še rekonstrukcija ceste Šenčur–Britof. »Zgradili smo krožišče in odcep na Weingerlovo ulico. Dela bomo sedaj zaključili, saj nam ni uspelo pridobiti soglasij vseh lastnikov zemljišč za celotno ureditev cest na tem območju,« je dejal župan.