Odprli dodatne prostore
V kamniškem zdravstvenem domu so odprli mansardne prostore za fizioterapijo in reševalce, kar predstavlja največjo investicijo zadnjih let.
Kamnik – Minuli četrtek so v kamniškem zdravstvenem domu uradno odprli nove prostore, ki so jih uredili na doslej neizkoriščenem podstrešju nad garažami urgentnih vozil. Že pred časom so namreč na račun dveh dodatnih ambulant družinske medicine nekoliko zmanjšali prostore za fizioterapijo, ki se je sedaj razširila v novozgrajeni del nad garažami. S tem so za fizioterapijo zagotovili celo več prostora, kot ga je imela pred ureditvijo ambulant, hkrati pa so pridobili tudi površine za reševalce. Ti imajo po novem na voljo skupne prostore, čajno kuhinjo, spalnico in kopalnico ter garderobe.
»Izkoristili smo možnost ureditve nadstrešja in tako zagotovili prostore za fizioterapijo, ki je zaradi novih ambulant že pred tem izgubila nekaj površine, a je sedanja površina večja od tiste, ki je bila prvotno namenjena fizioterapiji,« je o projektu povedal direktor zdravstvenega doma Sašo Rebolj in dodal, da je bila nujna tudi ureditev razmer za reševalce. »V mojih začetkih je bilo zaposlenih pet reševalcev, danes jih je dvajset, svojih prostorov pa doslej sploh niso imeli,« je povedal Rebolj.
Število zaposlenih v zdravstvenem domu se povečuje, s tem pa narašča tudi prostorska stiska, ki so jo deloma rešili z ureditvijo podstrešja, a kot pravi direktor, bo v prihodnjih letih treba poiskati še dodatne možnosti za širitve.
»V zadnjih letih se je število zaposlenih povečalo za osemdeset oseb. Še vedno se trudimo vsakemu zdravniku zagotavljati svoje prostore, je pa možnosti za širitev vedno manj. Pred časom smo že preselili del uprave za namene ambulant družinske medicine. Imamo še en neizkoriščen del podstrešja, kjer bo prav tako verjetno treba v prihodnje urediti dodatne prostore,« je še povedal Rebolj.
Za investicijo je Zdravstveni dom dr. Julija Polca Kamnik skupaj z Občino Kamnik uspešno kandidiral za sredstva na razpisu ministrstva za zdravje za sofinanciranje investicij na primarni ravni zdravstvenega varstva, kjer so pridobili 122 tisoč evrov, dodatnih 335 tisoč pa so prispevali lastnih sredstev.