Pohod od jaslic do jaslic se je zaključil pri hlevčku, v katerem sta dobila zavetje Marija in Jožef. / Foto: Ana Jagodic Dolžan

Božični pohod

Turistično društvo Tuhinjska dolina je v sodelovanju s Termami Snovik pripravilo božični pohod od jaslic do jaslic z Marijo in Jožefom.

Snovik – Vrsto let so bile v Snoviku na ogled žive jaslice, letos pa so se člani Turističnega društva Tuhinjska dolina odločili, da obiskovalce popeljejo po prizorišču razstave, ki so jo pripravili v sodelovanju z društvi in posamezniki. Med jaslicami, postavljenimi v okolici term, sta množico – obisk je bil zelo velik – skupaj z osličkom vodila Marija in Jožef. Na poti so se jima pridružili pastirji, prebivalci Betlehema, angeli in nazadnje Sveti trije kralji, ki so do hlevčka ob prireditvenem šotoru prispeli na konjih. Poleg Konjerejskega društva Tuhinj so pohod obogatili Ljudski pevci Tuhinjske doline, Mladinski pevski zbor Osnovne šole Šmartno v Tuhinju in Citrin band, turistično društvo pa je poskrbelo tudi za krajšo predstavitev unikatnih jaslic v naravi, med drugim celo na splavu v zunanjem bazenu. »Zadovoljni smo s številom razstavljavcev, posebno pa nas veseli velik odziv obiskovalcev,« ob zaključku pohoda ni skrivala zadovoljstva vodja etnološke sekcije v društvu Manja Žebaljec. Poleg jaslic, ki so jih postavili oziroma ustvarili Športno-kulturno društvo Sela, Franc Šuštar, Rajko Žebaljec, Silvo Osolnik, Klemen in Lenart Mali ter člani turističnega društva, so v prireditvenem šotoru razstavili še delo drugih jasličarjev, večinoma iz Tuhinjske doline, na ogled pa so tudi jaslice, ki so nastale v VDC Sožitje – Loke, in sicer do 2. januarja. Razstava v naravi se bo zaključila 6. januarja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / petek, 28. april 2023 / 17:14

Nova sezona izposoje koles

V tem mesecu se je v občinah Cerklje na Gorenjskem, Jesenice, Kranj, Naklo, Radovljica, Škofja Loka, Tržič in Bled začela nova sezona sistema izposoje koles Gorenjska.bike. Na voljo je 351 koles.

Objavljeno na isti dan


Kranj / torek, 26. januar 2010 / 07:00

Predsednika gosta stote Glasove preje

Začetki Glasove preje sežejo v burna leta, ko se je rojevala slovenska demokracija. Prva je bila leta 1988, stota jubilejna je prejšnji teden na Brdu gostila dva slovenska predsednika.

Prosti čas / torek, 26. januar 2010 / 07:00

Slovenci se pač radi kregamo

Po novem letu se je nedeljska oddaja NLP na male ekrane vrnila v osveženi obliki, ki je prinesla nekaj novih rubrik.

Prosti čas / torek, 26. januar 2010 / 07:00

Vrisk navdušuje z mandolinami

Ansambel Vrisk ima novo uspešnico Mandolina, povej!, ki je postala mesečna zmagovalka v oddaji Najlepša viža na Radiu Slovenija.

Prosti čas / torek, 26. januar 2010 / 07:00

Kranjci s prvo zgoščenko

Ansamblu Kranjci je uspel pravi dosežek, saj so v dobrem mesecu pripravili in pri založbi Zlati zvoki izdali svojo prvo zgoščenko z naslovom Pozdrav Sloveniji.

Avtomobilizem / torek, 26. januar 2010 / 07:00

Adrenalin za vso družino

Test: Renault Laguna Grandtour GT dCi 180