Padli tudi temperaturni rekordi

Konec oktobra in začetek novembra sta bila tudi na Gorenjskem izjemno topla.

Kranj – Od minulega petka do torka nas je razvajalo sončno in nenavadno toplo vreme. Povprečna temperatura na Gorenjskem je bila po podatkih Gregorja Vertačnika z Agencije RS za okolje od pet do deset stopinj nad dolgoletnim povprečjem, najbolj v višjih legah. Marsikje je bilo več dni zapored 20 stopinj ali več, npr. v Bohinjski Češnjici od 26. oktobra do 1. novembra, v Kranju pa še dan dlje.

Sobota je v višje lege prinesla temperature, ki bi bile visoke celo poleti: v Davči je bilo 24,4 stopinje Celzija, na Voglu 20,7, Krvavcu 18,9, Kredarici 12,4 ... V nedeljo so v Borštu pri Gorenji vasi izmerili peto najvišjo temperaturo v državi – 26,1 stopinje, v Zgornji Sorici je bilo stopinjo manj, v Zgornji Radovni in Planini pod Golico dobrih 24, na Krvavcu pa 20,8 stopinje. V ponedeljek se je na Gorenjskem najbolj ogrelo v Bohinjski Češnjici (25,5), v Ratečah (23,8) in Kranju (23,6). Po besedah Vertačnika je bilo tudi v torek, 1. novembra, še zelo toplo, po nižinah in kotlinah rekordno. Novembrski rekord so presegli v Bohinjski Češnjici in na brniškem letališču, kjer je bilo 23 stopinj, kolikor se je ogrelo tudi v Kranju. Rekordno toplo je bilo še v Lescah (21,4) in Ratečah (20,4).

Oktober je bil sicer skoraj povsod na Gorenjskem rekordno topel. Po nižinah in dolinah je bil temperaturni odklon okoli tri stopinje, v gorah pa okoli štiri.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / sreda, 22. junij 2011 / 07:00

Sivkaste morajo bit`

V kranjski Mestni hiši so odprli razstavo z naslovom Gremo po borovnice!. Da ta drobni gozdni sadež ni kar tako, izvemo tudi v ličnem katalogu Grabljice za borovnice.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / ponedeljek, 14. december 2020 / 18:42

Vlada omilila ukrep nošenja mask

Nekoliko milejši vladni ukrep se nanaša na nošenje zaščitne maske na odprtih javnih krajih in prostorih.

GG Plus / ponedeljek, 14. december 2020 / 18:38

Koronavirus in mi, 8. del

Otroci so se kmalu vrnili iz trgovine. Dvojka je bila rahlo vznemirjena: »Ena gospa nas je tako sumljivo gledala!« Sicer pa je bilo vse v redu. »Ne sekiraj se, to je najbrž samo brez očal slabo vid...

Zanimivosti / ponedeljek, 14. december 2020 / 18:35

Bistvena je vedoželjnost

Na Strokovni gimnaziji Šolskega centra Kranj so minuli četrtek pripravili drugi dogodek Inženirke in inženirji bomo!, ki je tokrat potekal na daljavo na spletni platformi MS Teams.

Šenčur / ponedeljek, 14. december 2020 / 18:34

Ob jubileju bodo izdali zbornik

Šenčur – Ob koncu koledarskega leta bo izšel zbornik o 70-letni zgodovini AMD Šenčur, namenjen članom in drugim, ki želijo spoznati delo društva. "Obsegal bo pregled delovanja AMD Šenčur od le...

GG Plus / ponedeljek, 14. december 2020 / 18:31

Epidemija je delo zelo spremenila

Namesto da bi se upokojila, je Diana Gaber ostala v Domu upokojencev Kranj in ob epidemiji covida-19 kot glavna medicinska sestra in namestnica direktorice za zdravstveno nego in oskrbo prevzela skrb...