Gradnja vrtca po načrtih
Vsi trije objekti novega vrtca v Bohinjski Bistrici so že pod streho. Gradnja novega vrtca za tamkajšnjo osnovno šolo bo končana še letos.
Novi vrtec je zasnovan v obliki treh med seboj povezanih objektov: v prvem in drugem bodo igralnice, v tretjem pa večnamenski prostor z dodatnim prostorom za igro in športno dejavnost otrok. Glavni vhod bo umeščen v osrednji del objekta, kjer bo tudi večnamenska avla.
Bohinjska Bistrica – Občina Bohinj je jeseni začela gradnjo novega vrtca v Bohinjski Bistrici. Objekt, sestavljen iz treh stavb, že stoji za stavbo tamkajšnje osnovne šole.
Gradnja kljub neugodnim razmeram na področju gradbeništva poteka praktično v skladu s terminskim planom, so povedali na bohinjski občinski upravi. »Trenutno so pod streho že vsi trije objekti, zunanje stavbno pohištvo je večinoma vgrajeno, dela se nadaljujejo v notranjosti objektov z razvodi strojnih in elektro instalaciji ter podi. Prav tako se dela nadaljujejo na okolici vrtca, kjer se izvajajo izkopi za kanalizacijsko in vodovodno omrežje, začela pa se bodo dela, povezana z zunanjo ureditvijo.«
Novi vrtec je zasnovan v obliki treh med seboj povezanih objektov: v prvem bodo v pritličju servisni prostori, v nadstropju pa igralnice za drugo starostno obdobje, v drugem igralnice za prvo starostno obdobje, v tretjem pa večnamenski prostor z dodatnim prostorom za igro in športno dejavnost otrok. Glavni vhod bo umeščen v osrednji del objekta, kjer bo tudi večnamenska avla.
Objekt bo imel notranji in zunanji »gank«, ki bo povezoval vse dela vrtca, pred njim bo trg, ob stavbi pa tudi trata, igrišče, pokrita učilnica na prostem in parkirišče.Enajstoddelčni vrtec bo imel lastno kuhinjo in vse spremljajoče prostore, vanj pa bodo preselili tudi zobozdravstveno ambulanto, ki zdaj deluje v prostorih osnovne šole.
V Bohinju je bilo v preteklem šolskem letu deset vrtčevskih oddelkov. Skupaj je bilo vanje vključenih skoraj dvesto otrok. Enote za zdaj še delujejo na treh lokacijah, ob tem pa so obstoječi prostori oddelkov tudi manjši od predpisanih normativov.
Vrednost celotnega projekta je okoli 6,8 milijona evrov, pri čemer je občina uspešno pridobila slabega 1,2 milijona evrov na razpisu ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, na dodatnih sedemsto tisoč evrov pa računa na razpisu Eko sklada za dodeljevanje nepovratnih spodbud za gradnjo skoraj ničenergijskih stavb splošnega družbenega pomena. Preostanek bo zagotovila občina sama, delno z zadolževanjem.