Avgusta začetek gradnje
Na podlagi julija podpisane pogodbe med Občino Škofja Loka in izbranim ponudnikom gradbenih del bodo v prvih dneh avgusta začeli rekonstrukcijo in nadzidavo Osnovne šole s prilagojenim programom (OŠPP) Jela Janežiča.
Šola se zaradi povečanega vpisa že nekaj let sooča s prostorsko stisko, med drugim ima ta čas svoje prostore kar na štirih različnih lokacijah.
Škofja Loka – Z naložbo v rekonstrukcijo OŠPP Jela Janežiča in gradnjo nadzidka, s čimer bodo pridobili dodatnih tisoč kvadratnih metrov površin, bodo omogočili delovanje šole na enem mestu ter zagotovili ustrezno velike in sodobno opremljene učilnice, je pojasnil višji svetovalec na oddelku za družbene dejavnosti Občine Škofja Loka Alojz Bogataj. To bo po njegovem prepričanju prispevalo k dobremu počutju učencev in učiteljev ter zagotovilo možnost kakovostnega vzgojno-izobraževalnega dela tudi v prihodnosti. »Omogočena bo večja fleksibilnost dela, ki posledično zagotavlja celostni pristop k učenju.« Naložba bo po pogodbi vredna 2,3 milijona evrov, končana pa naj bi bila v dobrem letu, tako da pričakujejo, da se bo septembra prihodnje leto pouk že začel v razširjeni in popolnoma prenovljeni šoli.
Največja investicija
»Omenjena naložba predstavlja največjo javno investicijo na področju izobraževalnih in družbenih dejavnosti v naši občini v naslednjih dveh letih,« je ob tem poudaril Alojz Bogataj in dodal, da so bile ustanoviteljice šole – poleg Občine Škofja Loka so to še občine Gorenja vas - Poljane, Medvode, Železniki in Žiri – uspešne na javnem razpisu ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, na katerem so pridobile dobrih 765 tisoč evrov nepovratnih sredstev. »Preostala sredstva bodo občine ustanoviteljice zagotovile v okviru rednih proračunov.« OŠPP Jela Janežiča obiskujejo predvsem učenci iz občin ustanoviteljic, vanjo pa je vključenih še nekaj otrok iz občine Vodice in mestne občine Kranj. Šola se zaradi povečanega vpisa že nekaj let sooča s prostorsko stisko, med drugim ima ta čas svoje prostore kar na štirih različnih lokacijah, je še razložil Bogataj in dodal, da je glavni namen investicije na eni lokaciji zagotoviti zadostne in sodobne prostorske kapacitete ter kar najbolj ustrezne pogoje za izvajanje šolske in terapevtskih dejavnosti. »Umestitev celotne dejavnosti zavoda na enotni lokaciji bo posledično pomenilo lažjo organizacijo dela ter učinkovitejše in učencem prijaznejše izvajanje programa, pa tudi racionalizacijo stroškov poslovanja.«
Tudi sodobna knjižnica
Z rekonstrukcijo šole in novim nadzidkom bodo pridobili dodatne prostore za matične in predmetne učilnice, pa tudi učilnico za tehniko in tehnologijo ter glasbeno učilnico. Uredili bodo še sodobno šolsko knjižnico v drugem nadstropju, do kamor bodo po novem lahko dostopali tudi z dvigalom, in novo računalniško učilnico. »Nove učilnice za posebni program bodo opremljene z ustrezno opremo za prilagojeni pouk in praktično delo, spodnje matične in predmetne učilnice pa bodo dobile neposredni dostop v atrij,« je razložil Bogataj. V nadzidku bodo še dodatne garderobe in sanitarije za učence, na novo bodo urejeni sodobni prostori za individualno delo in soba za razgovore s starši. »Prostorsko stisko močno občutijo tudi zaposleni, ki bodo z novimi funkcionalnimi prostori pridobili konferenčni prostor in potrebne kabinete,« je še dejal Bogataj.