Predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč je pozval k večji angažiranosti čebelarjev. / Foto: Marjana Ahačič

Deset let čebelarskega centra

S pestrim celodnevnim dogajanjem in osrednjo slovesnostjo so v soboto obeležili desetletnico delovanja Čebelarskega razvojno-izobraževalnega centra v Lescah.

Lesce – Center, ki je v lasti Občine Radovljica, je bil pred desetimi leti ustanovljen in večinoma z evropskimi sredstvi zgrajen v pomoč in podporo vsem gorenjskim čebelarjem. V zadnjih letih je organizacijsko del Ljudske univerze Radovljica, v njem pa delujejo tudi Čebelarsko društvo Radovljica, hranilnica ekoloških semen Semenjalnica in drugi.

Organizatorji so ob okrogli obletnici pripravili pestro celodnevno dogajanje, ki je med drugim vključevalo čebelarske igre, floristično delavnico in ustvarjalne delavnice za otroke, na ogled pa je bila tudi čebela velikanka, ki je navduševala na svetovni razstavi v Dubaju.

Na osrednjem dogodku sta zbrane nagovorila predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč in direktorica Ljudske univerze Radovljica Mateja Rozman Amon.

»Če hočemo biti vodilna čebelarska sila v Sloveniji in svetu, moramo temu centru dati dodaten impulz in mu vdahniti čebelarsko dušo,« je k večji angažiranosti pozval Noč in poudaril, da bi v centru morala večja vloga pripadati domačim čebelarjem. "Premalokrat se zgledujemo po čebelah, da je za skupno dobro treba tudi delati skupaj."

Rozman Amonova je poudarila izobraževalno vlogo centra, ki je tudi ključna vsebinska vez z Ljudsko univerzo. "Tudi v čebelarskem centru poteka veliko izobraževanj, za odrasle, mlade, otroke in seveda za čebelarje. Ljudska univerza na štirih lokacijah izvaja številne programe za različne skupine ljudi, zato je ena od naših največjih izzivov prav povezovanje."

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / / 07:00

Ocvirki in pohvale

Neutrudni aktivisti so informativno tablo jeseniškega muzeja opremili z informacijo, da pot vodi skozi "Kurjo", za besedo vas pa je zmanjkalo prostora.

Objavljeno na isti dan


Kranj / / 07:00

Save ne bo na natečaju

Najem Vile Bled in Pristave pod razpisanimi pogoji bi lahko ogrozil uspešnost našega nadaljnjega poslovanja, so zapisali v Savi.

Bled / / 07:00

Ponudbo oddal le Condor Real

Včeraj se je iztekel rok za oddajo vloge za javni razpis Vlade Republike Slovenije za oddajo Vile Bled in Pristave. Na razpis je prispela le ena popolna ponudba, ki jo je posredovalo podjetje skupine...

Šport / / 07:00

Gorenjci pri zmajih

Hokejisti ZM Olimpije so že v prvi sezoni nastopanja v ligi EBEL igrali v finalu. V ekipi je kar šest Gorenjcev in kot pravijo, se v Ljubljani dobro počutijo.

Šport / / 07:00

Zaznamovali so mesec

Blejka Sara Isakovič, 19-letna plavalka Žita Gorenjke Radovljice, je postala evropska prvakinja v disciplini 200 metrov prosto. Za zlato medaljo je odplavala nov slovenski rekord, ki sedaj znaša...

Šport / / 07:00

Hoče zimo in tekme

Slovenski smučarji tekači so v nedeljo na Pokljuki zaključili letošnjo sezono, Katja Višnar pa bi želela nastopiti še na kakšni tekmi v sprintu.