Predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč je pozval k večji angažiranosti čebelarjev. / Foto: Marjana Ahačič

Deset let čebelarskega centra

S pestrim celodnevnim dogajanjem in osrednjo slovesnostjo so v soboto obeležili desetletnico delovanja Čebelarskega razvojno-izobraževalnega centra v Lescah.

Lesce – Center, ki je v lasti Občine Radovljica, je bil pred desetimi leti ustanovljen in večinoma z evropskimi sredstvi zgrajen v pomoč in podporo vsem gorenjskim čebelarjem. V zadnjih letih je organizacijsko del Ljudske univerze Radovljica, v njem pa delujejo tudi Čebelarsko društvo Radovljica, hranilnica ekoloških semen Semenjalnica in drugi.

Organizatorji so ob okrogli obletnici pripravili pestro celodnevno dogajanje, ki je med drugim vključevalo čebelarske igre, floristično delavnico in ustvarjalne delavnice za otroke, na ogled pa je bila tudi čebela velikanka, ki je navduševala na svetovni razstavi v Dubaju.

Na osrednjem dogodku sta zbrane nagovorila predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč in direktorica Ljudske univerze Radovljica Mateja Rozman Amon.

»Če hočemo biti vodilna čebelarska sila v Sloveniji in svetu, moramo temu centru dati dodaten impulz in mu vdahniti čebelarsko dušo,« je k večji angažiranosti pozval Noč in poudaril, da bi v centru morala večja vloga pripadati domačim čebelarjem. "Premalokrat se zgledujemo po čebelah, da je za skupno dobro treba tudi delati skupaj."

Rozman Amonova je poudarila izobraževalno vlogo centra, ki je tudi ključna vsebinska vez z Ljudsko univerzo. "Tudi v čebelarskem centru poteka veliko izobraževanj, za odrasle, mlade, otroke in seveda za čebelarje. Ljudska univerza na štirih lokacijah izvaja številne programe za različne skupine ljudi, zato je ena od naših največjih izzivov prav povezovanje."

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Cerklje / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Novice izpod Krvavca

Novice izpod Krvavca, 24. junij 2008, št. 2

Objavljeno na isti dan


Kranj / sobota, 10. oktober 2015 / 13:03

Med brezdomci tudi družine

Z včerajšnjo prireditvijo ob svetovnem dnevu brezdomstva na Centru za socialno delo Kranj skušajo opozoriti na brezdomsko situacijo in tudi populacijo, ki se zadnja leta precej spreminja.

Gospodarstvo / sobota, 10. oktober 2015 / 12:58

Matjaž Delopst na čelu Peka

Tržič – Trije kandidati so se prijavili na razpis na delovno mesto predsednika uprave Peka, eden od njih ni izpolnjeval pogojev. V torek je bila seja kadrovske komisije nadzornega sveta. Glede na t...

Kronika / sobota, 10. oktober 2015 / 12:56

Kaj pomeni biti viden

Jesenice – Jeseniški policisti so v sklopu preventivnih projektov in akcije za večjo varnost pešcev, ki po vsej državi poteka do 18. oktobra, v torek dopoldne v sodelovanju s tamkajšnjim svetom za...

Šport / sobota, 10. oktober 2015 / 12:55

LTH Castings še močnejši

Škofja Loka – Škofjeloško košarkarsko moštvo LTH Castings bo v letošnji sezoni tudi reprezentančno obarvano. Za ekipo bo namreč tudi v tej sezoni kot posojeni igralec Uniona Olimpije nastopal Koprč...

Gorenjska / sobota, 10. oktober 2015 / 12:52

Obiskali bodo tudi Nejčev grob

V torek je minilo natanko štirideset let od prvega slovenskega vzpona na osemtisočak, 8463 metrov visoki Makalu, ob tej obletnici pa v torek v Himalajo odhaja jubilejna odprava Manang 2015.