Predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč je pozval k večji angažiranosti čebelarjev. / Foto: Marjana Ahačič

Deset let čebelarskega centra

S pestrim celodnevnim dogajanjem in osrednjo slovesnostjo so v soboto obeležili desetletnico delovanja Čebelarskega razvojno-izobraževalnega centra v Lescah.

Lesce – Center, ki je v lasti Občine Radovljica, je bil pred desetimi leti ustanovljen in večinoma z evropskimi sredstvi zgrajen v pomoč in podporo vsem gorenjskim čebelarjem. V zadnjih letih je organizacijsko del Ljudske univerze Radovljica, v njem pa delujejo tudi Čebelarsko društvo Radovljica, hranilnica ekoloških semen Semenjalnica in drugi.

Organizatorji so ob okrogli obletnici pripravili pestro celodnevno dogajanje, ki je med drugim vključevalo čebelarske igre, floristično delavnico in ustvarjalne delavnice za otroke, na ogled pa je bila tudi čebela velikanka, ki je navduševala na svetovni razstavi v Dubaju.

Na osrednjem dogodku sta zbrane nagovorila predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč in direktorica Ljudske univerze Radovljica Mateja Rozman Amon.

»Če hočemo biti vodilna čebelarska sila v Sloveniji in svetu, moramo temu centru dati dodaten impulz in mu vdahniti čebelarsko dušo,« je k večji angažiranosti pozval Noč in poudaril, da bi v centru morala večja vloga pripadati domačim čebelarjem. "Premalokrat se zgledujemo po čebelah, da je za skupno dobro treba tudi delati skupaj."

Rozman Amonova je poudarila izobraževalno vlogo centra, ki je tudi ključna vsebinska vez z Ljudsko univerzo. "Tudi v čebelarskem centru poteka veliko izobraževanj, za odrasle, mlade, otroke in seveda za čebelarje. Ljudska univerza na štirih lokacijah izvaja številne programe za različne skupine ljudi, zato je ena od naših največjih izzivov prav povezovanje."

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 24. junij 2013 / 10:23

V šolo s kolesom

Dijaki Gimnazije Kranj že vse šolsko leto s posebnim projektom Kranj na kolo skušajo sošolce spodbuditi za uporabo kolesa in javnih prevoznih sredstev. Tako smo mlade vprašali, kakšen prevoz uporablja...

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 18. junij 2012 / 07:00

Sacro egoismo

Med nami je še kar nekaj tistih, ki so živeli že takrat, ko je po zahodnem robu Gorenjske - po razvodnici Julijskih Alp - potekala rapalska meja. Vse več pa je tudi med mlajš...

Slovenija / ponedeljek, 18. junij 2012 / 07:00

Nova revija Kul(inarični) ekspres

Ljubljana - Državne službe in različne ustanove si že nekaj let prizadevajo izboljšati odnos potrošnikov do domače hrane. Zdaj to poskušajo doseči tudi štiri živilska podjetja&nb...

Zanimivosti / ponedeljek, 18. junij 2012 / 07:00

Korak v pravo smer

Čezmejni projekt Sosed/Nachbar, ki bo sklenjen konec junija, je še bolj zbližal sosede na gorenjski in koroški strani meje.

Železniki / ponedeljek, 18. junij 2012 / 07:00

Kritično o spomeniškem zavarovanju hiš

Železniki - Občinski svetniki v Železnikih so obravnavali odlok o razglasitvi starega jedra Železnikov za urbanistični in kulturni spomenik. V njem je šlo zgolj za popravke, ki j...

Gospodarstvo / ponedeljek, 18. junij 2012 / 07:00

Uspešno leto gumarjev

Za Goodyear Dunlop Sava Tires (sedež v Kranju) je zelo dobro leto 2011, zaradi gospodarske negotovosti naj bi bilo letos slabše. Zaposlenih ne odpuščajo, a je proizvodnja okrnjena.