Predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč je pozval k večji angažiranosti čebelarjev. / Foto: Marjana Ahačič

Deset let čebelarskega centra

S pestrim celodnevnim dogajanjem in osrednjo slovesnostjo so v soboto obeležili desetletnico delovanja Čebelarskega razvojno-izobraževalnega centra v Lescah.

Lesce – Center, ki je v lasti Občine Radovljica, je bil pred desetimi leti ustanovljen in večinoma z evropskimi sredstvi zgrajen v pomoč in podporo vsem gorenjskim čebelarjem. V zadnjih letih je organizacijsko del Ljudske univerze Radovljica, v njem pa delujejo tudi Čebelarsko društvo Radovljica, hranilnica ekoloških semen Semenjalnica in drugi.

Organizatorji so ob okrogli obletnici pripravili pestro celodnevno dogajanje, ki je med drugim vključevalo čebelarske igre, floristično delavnico in ustvarjalne delavnice za otroke, na ogled pa je bila tudi čebela velikanka, ki je navduševala na svetovni razstavi v Dubaju.

Na osrednjem dogodku sta zbrane nagovorila predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč in direktorica Ljudske univerze Radovljica Mateja Rozman Amon.

»Če hočemo biti vodilna čebelarska sila v Sloveniji in svetu, moramo temu centru dati dodaten impulz in mu vdahniti čebelarsko dušo,« je k večji angažiranosti pozval Noč in poudaril, da bi v centru morala večja vloga pripadati domačim čebelarjem. "Premalokrat se zgledujemo po čebelah, da je za skupno dobro treba tudi delati skupaj."

Rozman Amonova je poudarila izobraževalno vlogo centra, ki je tudi ključna vsebinska vez z Ljudsko univerzo. "Tudi v čebelarskem centru poteka veliko izobraževanj, za odrasle, mlade, otroke in seveda za čebelarje. Ljudska univerza na štirih lokacijah izvaja številne programe za različne skupine ljudi, zato je ena od naših največjih izzivov prav povezovanje."

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / ponedeljek, 26. junij 2017 / 10:45

Dijaki o ločevanju odpadkov in e-recikliranju

Kamnik – Na Gimnaziji in srednji šoli Rudolfa Maistra Kamnik so pripravili delavnico z naslovom E-odpadki in naše okolje, ki je pospremila nedavno predajo uličnih zbiralnikov za stare aparate in ba...

Objavljeno na isti dan


Tržič / / 21:28

Prazen koš, polna denarnica

Na nedavnem dobro obiskanem predavanju v Tržiču je Katja Sreš iz organizacije Ekologi brez meja govorila o tem, kako imeti manj navlake, prihraniti denar v gospodinjstvu in imeti več časa zase.

Razvedrilo / / 21:21

Vzela sta se Lučka in Ivko

Lucija in Janez Roblek s Suhe pri Predosljah sta pred kratkim praznovala petdeseto obletnico zakona. Zlatoporočenca večina pozna in ju tudi kliče po imenih Lučka in Ivko.

Razvedrilo / / 21:17

Mediteranski večeri

Manca Špik in člani skupine Eros se februarja odpravljalo na prvo skupno koncertno turnejo, ki so jo poimenovali Mediteranski večer. Ponekod se jim bo pridružil tudi hrvaški pevec Marko Škugor.

Škofja Loka / / 21:14

S prakso do kadrov

V škofjeloškem podjetju Optiweb študentom nudijo delovno prakso, v okviru katere lahko pridobijo konkretne izkušnje in kompetence, ki jih bodo potrebovali za določeno delovno mesto.

Slovenija / / 21:13

Vozovnice Slovenija

Registrirani športniki s statusom dijaka in študenta so od prvega februarja dalje upravičeni do brezplačne vozovnice za potovanja, ki so povezana s športom, tako imenovane vozovnice Slovenija, so p...