Predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč je pozval k večji angažiranosti čebelarjev. / Foto: Marjana Ahačič

Deset let čebelarskega centra

S pestrim celodnevnim dogajanjem in osrednjo slovesnostjo so v soboto obeležili desetletnico delovanja Čebelarskega razvojno-izobraževalnega centra v Lescah.

Lesce – Center, ki je v lasti Občine Radovljica, je bil pred desetimi leti ustanovljen in večinoma z evropskimi sredstvi zgrajen v pomoč in podporo vsem gorenjskim čebelarjem. V zadnjih letih je organizacijsko del Ljudske univerze Radovljica, v njem pa delujejo tudi Čebelarsko društvo Radovljica, hranilnica ekoloških semen Semenjalnica in drugi.

Organizatorji so ob okrogli obletnici pripravili pestro celodnevno dogajanje, ki je med drugim vključevalo čebelarske igre, floristično delavnico in ustvarjalne delavnice za otroke, na ogled pa je bila tudi čebela velikanka, ki je navduševala na svetovni razstavi v Dubaju.

Na osrednjem dogodku sta zbrane nagovorila predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč in direktorica Ljudske univerze Radovljica Mateja Rozman Amon.

»Če hočemo biti vodilna čebelarska sila v Sloveniji in svetu, moramo temu centru dati dodaten impulz in mu vdahniti čebelarsko dušo,« je k večji angažiranosti pozval Noč in poudaril, da bi v centru morala večja vloga pripadati domačim čebelarjem. "Premalokrat se zgledujemo po čebelah, da je za skupno dobro treba tudi delati skupaj."

Rozman Amonova je poudarila izobraževalno vlogo centra, ki je tudi ključna vsebinska vez z Ljudsko univerzo. "Tudi v čebelarskem centru poteka veliko izobraževanj, za odrasle, mlade, otroke in seveda za čebelarje. Ljudska univerza na štirih lokacijah izvaja številne programe za različne skupine ljudi, zato je ena od naših največjih izzivov prav povezovanje."

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 23. junij 2008 / 07:00

Zlatoporočenca Marija in Tone

"Da se dvakrat oženiš, še ni taka reč, ampak da se dvakrat oženiš z isto gospo, to je pa že nekaj," se je pošalil Tone Salmič.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / / 22:18

Za Krvavec nove priložnosti

Novi lastnik Krvavca Alpska investicijska družba ter njen lastnik kranjski podjetnik Janez Janša imata za še večjo prepoznavnost in uspešnost Krvavca precej načrtov, med drugim tudi dodatno ponudbo in...

Kronika / / 22:18

Namerno stekel pred gasilce

Pešec, ki je pri rdeči luči namerno stekel pred gasilsko vozilo na nujni vožnji, bo prejel največ 80 evrov globe. »Zgrožen sem. Nisem pričakoval take objestnosti,« pravi voznik gasilskega vozila.

Volitve 2019 / / 22:18

Pogledi na razvoj občine Naklo

Namen okrogle mize, ki jo je pred dnevi sklicala Civilna iniciativa in soorganiziral občinski odbor SLS, je bil širši vpogled, tudi (kritična) ocena, kako se razvija občina Naklo.

Izleti GG / / 22:18

V Prekmurju je luštno

Kako ne, saj smo spoznali urejene kraje, prijazne ljudi in dobre jedi ter zanimive običaje.

Razvedrilo / / 22:17

Prihajajo okrogle obletnice

Lea Lukanec je praznovala trideseti rojstni dan, Klemen Ličar štiridesetega. Do konca leta pa prihaja šopek okroglih kolesarskih obletnic, med njimi vsaj dve štiridesetletnici in dve srečanji z abraha...