Dvajset let šenčurske godbe
Pihalni orkester občine Šenčur letos praznuje dvajset let delovanja.
Šenčur – Leta 2002 se je v učilnici Osnovne šole Šenčur na pobudo takratnega župana Franca Kerna zbrala skupina glasbenih navdušencev z željo, da v Šenčurju obudijo godbeniško tradicijo, ki je zamrla okoli leta 1940. Nekateri so že imeli glasbeno predzadnje, drugi le željo po igranju in učenju igranja inštrumenta. "Godba stalno šteje približno trideset članov, od tega nas je sedem, ki smo ji zvesti od samega začetka," je povedal predsednik Andrej Zupan.
S pomočjo strokovnega vodstva, delujejo pod dirigentsko taktirko Simona Tavčarja, se stalno izobražujejo in prispevajo svoj delež h kulturnemu udejstvovanju v občini Šenčur. Vsako leto organizirajo dva samostojna koncerta in prvomajsko budnico, udeležujejo se gasilskih parad, letno so prisotni na okoli 35 dogodkih, tudi zunaj šenčurske občine, tesno sodelovanje so vzpostavili z Občino Naklo. Čeprav so vsi prostovoljci, redno vadijo dvakrat tedensko po dve uri. "Trenutno vadimo v mansardi nad šenčurskim vrtcem, kjer pogoji niso najprimernejši, zato se nadejamo, da bomo v prihodnje dobili primerne prostore," je poudaril Zupan. Ob dvajsetletnici delovanja so pripravili slavnostni koncert v Športni dvorani Šenčur z gostom Otom Pestnerjem, kjer jim je šenčurski župan Ciril Kozjek za uspešno delovanje podelil Jurjevo priznanje. "Priznanje je bilo veliko presenečenje in lepa gesta, ki smo je izredno veseli," je povedal Zupan.
Obletnico bodo zaznamovali še s srečanjem pihalnih orkestrov, ki bo 2. julija, ter septembrskim slavnostnim občnim zborom, kjer bo Javni sklad republike Slovenije za kulturne dejavnosti njihovim članom podelil značke Vinka Štrucla.