Deskar Mastnak srebrn, Kotnikova bronasta
Peking – Slovenska deskarja na snegu Tim Mastnak in Gloria Kotnik sta v paralelnem veleslalomu poskrbela za novi dve slovenski olimpijski odličji v Pekingu. Mastnak je osvojil srebro, Kotnikova pa bron. Slovenija ima zdaj na zimskih olimpijskih igrah na Kitajskem pet medalj.
To so že tretje zaporedne igre, s katerih se slovenski deskarji vračajo s kolajno. Prejšnje tri je osvojil Žan Košir, ki je tokrat izpadel v osmini finala.
Mastnak bi lahko poskrbel za prvo zlato, bil je blizu nje, saj je njegov tekmec v finalu Avstrijec Benjamin Karl prvi storil napako, ki pa je Celjan ni izkoristil, ko je imel že lepo prednost, je napako storil še on.
Pri ženskah je zlato kolajno osvojila Čehinja Ester Ledecka, Kotnikova pa je v malem finalu ugnala Nizozemko Michelle Dekker.
Za oba slovenska deskarja je to največji uspeh v karieri.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke

