Proračun za dve leti

Največji projekt prihodnjih let v Domžalah bo prizidek k zdravstvenemu domu in gradnja podzemne garaže tik ob njem.

Domžale – Domžalski svetniki so na decembrski seji soglasno podprli proračuna za leti 2022 in 2023. »V prihodnje leto prenašamo nekaj investicij, ki jih nismo mogli izvesti v letos – bodisi zaradi težav s pridobivanjem lastništva ali pa podražitev in posledično previsokih stroškov. Večino načrtovanega pa smo letos uresničili. Načrtovali smo za dobra dva milijona evrov posojila, a smo proračun uravnotežili brez zadolževanja,« je na novinarski konferenci povzel župan Toni Dragar in povedal, da so načrtovani prihodki za leto 2022 ocenjeni na 34,1 milijona evrov, odhodki pa na 43,6 milijona evrov, v letu 2023 pa predvidevajo za 31,9 milijona evrov prihodkov in 36,6 milijona odhodkov. Največ denarja bo v prihodnjem letu šlo za urejanje prometne infrastrukture (10,8 milijona evrov), vzgojo in izobraževanje (9,6 milijona), kulturo in šport (5,2 milijona) in varovanje okolja (4,4 milijona).

Med investicijami izstopa širitev Zdravstvenega doma Domžale in gradnja podzemne garaže, česar se občina loteva z občinami soustanoviteljicami (Mengeš, Trzin, Moravče in Lukovica). Projekt je tik pred pridobitvijo uporabnega dovoljenja. Dobre tri milijone evrov bo vredna gradnja regionalne kolesarske povezave do prestolnice, približno milijon pa gradnja Krajevnega doma Študa. Lotili se bodo rekonstrukcije Osnovne šole Roje, ki je postala pretesna in dotrajana.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / sreda, 24. junij 2020 / 23:47

Med naravo in kozmosom

V galeriji Muzeja Železniki ta čas razstavlja tržiški slikar Vinko Hlebš.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / ponedeljek, 15. april 2013 / 07:00

Anketa: Idealne rešitve za asfaltno bazo ni

Investitor, Gorenjska gradbena družba, načrtuje selitev asfaltne baze iz Podrebra v Gačo, prav tako v občini Naklo. Nekaj naključnih sogovornikov v Podbrezjah smo vprašali, kaj menijo o novi lokaciji.

Prosti čas / ponedeljek, 15. april 2013 / 07:00

Če si v glasbi dolgočasen, je pot do konca kratka

Decembra lani je minilo petdeset let od prvega nastopa Alfija Nipiča. V sklopu praznovanja glasbenega abrahama bo štajerski glasbenik v četrtek, 18. aprila, ob 19. uri nastopil tudi v športni dvorani...

GG Plus / ponedeljek, 15. april 2013 / 07:00

Vsakemu volivcu dva glasova

Zveza društev upokojencev Slovenije je ob koncu marca v državni zbor vložila 5629 podpisov podpore za novelo volilnega zakona. Eden od upokojenih ekspertov, ki so pripravili predlog zakona, je tudi dr...

GG Plus / ponedeljek, 15. april 2013 / 07:00

Naravna hrana je tudi zdravilo

Center za trajnostni razvoj podeželja Kranj je gostil avstralskega strokovnjaka s področja naravne, lokalne ekološke pridelave hrane dr. Johna Fielderja.

Kronika / ponedeljek, 15. april 2013 / 07:00

Želeli so le kapital, ne sodelovanja

V Kranju so nadaljevali sojenje nekdanjemu direktorju Gorenjskega tiska Edvardu Jurjevcu in tiskarskemu mogotcu Martinu Odlazku. Matjaž Satler: Niso si želeli sodelovanja, ampak samo kapital. Kristina...