Nova proizvodna hala Mizarstva Jezeršek se razprostira na 2700 kvadratnih metrih. / Foto: arhiv podjetja

Selitev je podjetju Jezeršek omogočila novo rast

Mizarstvo Jezeršek s Hotavelj, ki se ponaša z dolgoletnimi izkušnjami na področju izdelave unikatnih stopnic, se je preselilo v nove, večje prostore, kar jim bo omogočilo nadaljnjo rast in razvoj.

Poleg novega skladišča imajo zdaj na voljo še dve etaži proizvodnih prostorov. V spodnji etaži so stroji za primarni razrez lesa in CNC-obdelavo materiala, v zgornji pa za sestavljanje in lepljenje lesa. Naložba je bila vredna 1,9 milijona evrov.

Hotavlje – Nova proizvodna hala, v katero so po letu gradnje avgusta 2019 začeli seliti stroje in drugo opremo, se razprostira na 2700 kvadratnih metrih površine. »Sprva smo nameravali eno etažo nameniti celo za najem, a se je že med gradnjo izkazalo, da bomo tudi te prostore potrebovali zase,« je pojasnil direktor Nejc Jezeršek, ki podjetje vodi skupaj z bratoma Boštjanom in Janezom Jezerškom. Poleg novega skladišča imajo zdaj na voljo še dve etaži proizvodnih prostorov. V spodnji etaži so stroji za primarni razrez lesa in CNC-obdelavo materiala, v zgornji pa za sestavljanje in lepljenje lesa. Naložba je bila vredna 1,9 milijona evrov. Ob tem so ohranili tudi proizvodnjo v starem delu, kjer imajo na 1500 kvadratnih metrih ročno delavnico, brusilnico in lakirnico.

Za gradnjo novih prostorov so se po besedah Nejca Jezerška odločili, ker jim je prodaja iz leta v leto rasla, čemur so nekaj časa uspeli slediti z optimizacijo delovnih procesov in racionalizacijo, a kmalu so sprevideli, da je edina rešitev selitev v večje prostore. »In tudi zdaj nam ne ostaja več veliko prostora,« prizna. Niti gospodarska kriza v letu 2008 niti sedanja epidemija namreč nista ustavili konstantne rasti, ki dosega približno 15 odstotkov na leto. Zato že gledajo v prihodnost in razmišljajo, na kakšen način bi proizvodnjo lahko še izboljšali. »Med drugim razmišljamo o postavitvi manjše žage za lastne potrebe, da bi bili tudi pri tem neodvisni.« Z novimi prostori se je ponudila tudi priložnost za dodatno zaposlovanje. Ta čas je sicer v podjetju 23 redno zaposlenih, poleg tega sodelujejo še s pogodbenimi sodelavci, dijaki, študenti in vajenci.

Zaradi epidemije niso imeli večjih težav, uporabiti jim ni bilo treba nobene pomoči države. Nekaj težav jim povzročajo le ukrepi v zvezi s prehajanjem državne meje, saj imajo veliko naročnikov tudi v sosednjih državah, zato meje prestopajo vsakodnevno. »Testi za koronavirus in vsa logistika, povezana s prehajanjem meje, predstavljajo precejšnjo obremenitev in tudi dodatne stroške,« je pojasnil, zato upa, da bo država, ki pomaga nekaterim drugim podjetjem, prisluhnila tudi takšnim, kot je njihovo, in razmislila o povrnitvi stroškov. Večje kupce imajo še v Franciji, Angliji, Švici, Nemčiji in Izraelu. »Približno polovico prihodkov ustvarimo na domačem trgu, polovico pa na tujih trgih, rast pa je prisotna na obeh.«

Pri materialih in izdelavi stopnic ves čas sledijo novim smernicam na tem področju. »Domači naročniki v zadnjem času povprašujejo predvsem po izdelkih iz hrastovega lesa v kombinaciji s steklom, v Angliji, od koder k nam prihajajo trendi z zamikom, pa se veliko uporablja tudi les v kombinaciji z epoksi smolami, vrača se tudi medenina.« Naročil jim za zdaj tudi v prihodnje ne manjka. »Ko so veliki kupci ugotovili, da smo povečali proizvodne zmogljivosti, so nas kar sami poiskali.« Z novimi stroji in tehnološkimi rešitvami so namreč kupcem ponudili tudi rešitve, pri katerih jim prej niso mogli ustreči. Sredi leta bodo zaključili še naložbo v nov CNC-stroj, s katerim bodo podvojili svoje zmogljivosti tam, kjer ta čas prihaja do največ zastojev, v načrtu imajo tudi robotizacijo določenih operacij, je še razkril Nejc Jezeršek.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / nedelja, 17. maj 2020 / 16:49

S širokim nasmehom v kuhinjo

Ko so sredi marca zaprli šole, se je doma znašlo tudi osebje šolskih kuhinj. A pomočnica v kuhinji Osnovne šole Prežihovega Voranca Jesenice Nataša Gregorič ni dolgo ostala križem rok. Odzvala se je k...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 10. november 2008 / 07:00

Lahko sem strog urednik

Urednikovanje oddaje ŠKL, ki jo v nedeljo dopoldne predvajajo na POP TV, je v novi sezoni prevzel Kranjčan Adi Omerovič.

Prosti čas / ponedeljek, 10. november 2008 / 07:00

Prva glaska Gorenjske

Osemletni Ana Skumvač iz Zgornjih Gorij in Aleksandra Vovk iz Mojstrane sta zmagali na prireditvi Prvi glasek Gorenjske 2008.

GG Plus / ponedeljek, 10. november 2008 / 07:00

Stvarnost fantastike

Za t. i. zdravo pamet je fantastika nasprotje stvarnosti. Med slovenskimi umetniki pa smo imeli enega, ki je fantastiko doživljal kot stvarnost in jo zmogel kot tako tudi naslikati: Franceta Miheliča...

GG Plus / ponedeljek, 10. november 2008 / 07:00

Črno-belo v barvah

Nejč Slapar je eden tistih kranjskih umetnikov, ki ga poznajo vsi. Ljubitelji likovne umetnosti ne le po sivobradi pojavi, ampak tudi po njegovih delih, na primer črno-belih geometrijah, ki se v optič...

GG Plus / ponedeljek, 10. november 2008 / 07:00

Sedmica: Podalpski cinizem

Končno. Cirkusa je konec. Američani so izvolili štiriinštiridesetega predsednika po vrsti.