Minister za zdravje Janez Poklukar / Foto: posnetek zaslona

Nadaljuje se cepljenje s cepivom AstraZenece

Evropska agencija za zdravila je odločila, da je AstraZenecino cepivo varno in učinkovito. Cepilna mesta po državi bodo še danes obvestili, da lahko nadaljujejo cepljenje s tem cepivom.

Ljubljana – Minister za zdravje Janez Poklukar je na današnji večerni izredni novinarski konferenci sporočil odločitev Evropske agencije za zdravila glede cepiva britansko-švedskega proizvajalca AstraZeneca, da je cepivo varno in učinkovito. »Kot zdravnik minister bom vedno na prvo mesto postavljal zdravje ljudi, zato sem pred dvema dnevoma začasno ustavil cepljenje s cepivom AstraZenece,« je pojasnil. Ponovil je tudi stališče naše strokovne posvetovalne skupine na ministrstvu za zdravje, da je to cepivo varno.

Po napovedih ministra Poklukarja bodo cepilne centre še danes obvestili, da se z jutrišnjim dnem nadaljuje cepljenje s cepivom AstraZenece. Že jutri se bodo s tem cepivom (skladno s strategijo cepljenja, ki jo je sprejela vlada) cepili predsednik Borut Pahor, predsedniki vlade Janez Janša, državnega zbora Igor Zorčič in državnega sveta Alojz Kovšca. Kdaj bodo cepljenje s tem cepivom nadaljevali tudi za zaposlene v vzgoji in izobraževanju, je odvisno od cepilnih mest, je pojasnil minister Poklukar; lahko se to zamakne za dan ali dva.

Minister Poklukar je še povedal, da v zadnjih dneh žal opažajo vnovičen trend rasti epidemije covida-19. Ob bojazni pred novim zagonom epidemije prebivalce poziva k spoštovanju osnovnih ukrepov, kot so medosebna razdalja, nošenje mask, razkuževanje rok, redno prezračevanje prostorov, karantena v primeru rizičnega kontakta ...

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Preddvor / nedelja, 23. junij 2024 / 18:09

V grajskem parku posadili divjo češnjo

Preddvor – Župan Občine Preddvor Rok Roblek je skupaj z otroki iz enote Storžek preddvorskega vrtca v parku gradu Dvor posadil drevo – divjo češnjo. Otroci so v vrtcu spoznavali poklice in so obisk...

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / torek, 25. september 2007 / 07:00

Minister Žagar je odprl obrtno cono

Obrtna cona je pripravljena, da podjetniki v njej začnejo graditi. Gradnja športne dvorane na Trati po načrtih, kmalu začenjajo že drugo. Ob gradnji Poljanske obvoznice tudi več manjših cest.

Škofja Loka / torek, 25. september 2007 / 07:00

Še ena razprava o Kapucinskem predmestju

Škofja Loka – Kapucinsko predmestje skupaj s starim mestnim jedrom predstavlja novo mestno središče, je bilo glavno sporočilo še ene predstavitve predlaganega občinskega lokacijs...

Splošno / torek, 25. september 2007 / 07:00

Zavedajo se kulturne dediščine

Škofja Loka je že v sedemdesetih letih začela uveljavljati sistem varovanja kulturne dediščine. V občini so nedavno razglasili 21 novih kulturnih spomenikov.

Splošno / torek, 25. september 2007 / 07:00

Bogatejši ekološki otoki

Dela na obnovi starožirovske ceste so se začela. Načrte za nogometno igrišče bodo izdelali po sprejemu prostorskega plana.

Splošno / torek, 25. september 2007 / 07:00

Možnost oživitve Tavčarjevine

Podjetje Hosting edini ponudnik in izbran na razpisu, obstaja realna možnost oživitve Tavčarjevega dvorca in posestva Visoko. Nujna racionalizacija odvozov odpadkov.