Anamarija Lampič / Foto: Gorazd Kavčič

Bron Anamarije Lampič in Eve Urevc

Slovenija tudi četrti tekmovalni dan svetovnega nordijskega prvenstva nadaljuje zbiranje medalj. Bron sta osvojili smučarski tekačici Anamarija Lampič in Eva Urevc.

Kranj – Tretji sta bili v ekipnem sprintu v prosti tehniki. Zaostali sta le za svetovnima prvakinjama Švedinjama in srebrnima Švicarkama. V prvi predaji je tekla Urevčeva, članica ŠD Gorje, v drugi pa Lampičeva iz TSK Triglav Kranj. Gorenjki sta pokazali svojo trmo. Vztrajali sta do konca in v zadnjem krogu je Lampičeva pritekla na tretje mesto.

Nova priložnost za medaljo bo že popoldan s skakalno tekmo mešanih ekip.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Cerklje na Gorenjskem / petek, 22. junij 2012 / 07:00

Župan obdaril odličnjake

Cerklje - Letošnje šolsko leto je na Osnovni šoli Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem z odličnim uspehom zaključilo devet devetošolcev: Kristjan Ažman iz Zaloga, Neža...

Objavljeno na isti dan


Splošno / / 07:00

Andreja žanje uspehe

Devetnajstletna Besničanka Andreja Starman na frajtonarco igra šele nekaj let, a je v tem času prejela že nekaj nagrad, tudi zunaj meja Slovenije.

Splošno / / 07:00

Naj dan v Predosljah

"Želeli smo oživiti krajevni praznik in pokazati, kaj vse lahko na vasi počnemo," je povedal predsednik Krajevne skupnosti Predoslje Danilo Šenk.

Splošno / / 07:00

Dolgčas nam pa res ni

Na obisku pri stanovalcih Doma upokojencev Kranj.

Splošno / / 07:00

Nove markacije na Mojstrovko

Avgusta je bila dvodnevna zvezna akcija Komisije za pota pri Planinski zvezi Slovenije (PZS), v ekipi je bila tehnična skupina sedmih kranjskih markacistov. Popravili so pot na Mojstrovko, goro, ki...

Splošno / / 07:00

Mamut na Kokrici tarča vandalizma

Skulptura mamuta v krožišču na Kokrici je bila v dobrem mesecu že tretjič tarča vandalizma.