Sašo Avsenik, Jure Valjavec, Niki Legat, Anže Pipan in Robert Štucin so združili moči in skupaj nastopili na predbožičnem koncertu pod okni bolnišnice na Jesenicah. / Foto: Gorazd Kavčič

Koncert pod okni bolnišnice

Pet glasbenikov iz različnih gorenjskih narodno-zabavnih skupin je tik pred božičem bolnike in zaposlene v jeseniški bolnišnici razveselilo s priljubljenimi vižami. Koncert so spremljali skozi odprta okna, nekateri so celo zaplesali.

Jesenice – Tik pred božičnimi prazniki, ki so jih nekateri žal morali preživeti v bolnišnici, so zaposlene in paciente Splošne bolnišnice Jesenice odlični glasbeniki iz različnih gorenjskih narodno-zabavnih ansamblov, Sašo Avsenik, Jure Valjavec, Niki Legat, Anže Pipan in Robert Štucin, razveselili s predprazničnim koncertom. Pripravili so ga na bolnišničnem dvorišču – najprej pred vhodom in nato še ob covidnih zabojnikih, od koder so se vse do najvišjih nadstropij razlegali veseli zvoki Avsenikovih viž. Za pogum vsem pacientom in v zahvalo zaposlenim, ki skrbijo zanje, so povedali.

Kot je povedal Sašo Avsenik, glasbeniki radi pomagajo, radi pa se tudi povezujejo med seboj, pa čeprav prihajajo iz različnih skupin. Niki Legat pravi, da so zadovoljni, če lahko prinesejo kanček veselja tistim, ki praznike preživljajo v bolnišnici. »Upam, da so ljudje videli, da še obstajata glasba in veselje.«

Tega je bilo prejšnjo sredo ob za hip odprtih oknih bolnišnice res veliko. Tako med bolniki kot tudi med zaposlenimi; med slednjimi so se nekateri ob zvokih priljubljenih skladb celo zavrteli, pa čeprav v popolni zaščitni opremi, v kateri delajo na covidnih oddelkih.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / ponedeljek, 24. junij 2019 / 08:31

Razred vozačev

Minilo je šestdeset let, kar je maturiral 4. a na Ekonomski srednji šoli Kranj (1955–1959). Srečali smo se v Gostilni Marinšek in se dogovorili, da se bomo odslej dobivali vsako leto.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / ponedeljek, 7. junij 2010 / 07:00

Anketa: Priložnost za navezavo stikov

Tretji zaposlitveni sejem na Bledu je bil odlično obiskan. Lahko bi bil še bolj, če bi se na njem predstavilo več obiskovalcev, so nam povedali anketiranci. Vprašali smo jih tudi, ali je sejem prava o...

Prosti čas / ponedeljek, 7. junij 2010 / 07:00

Seks v mestu

Tokrat drugič. Lepe ženske, še lepši hotel v Abu Dabiju in seveda, krasne obleke. Kdo še potrebuje slavni Fashion Week v New Yorku, ko imamo ´seks v mestu´?

Prosti čas / ponedeljek, 7. junij 2010 / 07:00

Povej, kaj sanjaš

»Gori mi stanovanje. Sem v nekem bloku. To ni moj RESNIČNI dom. A v sanjah je. Zunaj tega bloka se zelo kadi, vidim dim, ki se vali v nebo, ne vidim pa točno ognja. Iščem gasilni aparat in na...

Kultura / ponedeljek, 7. junij 2010 / 07:00

Marku Aljančiču v spomin

V galeriji Prešernove hiše je na ogled spominska razstava fotografij Marka Aljančiča (1933-2007).

Šport / ponedeljek, 7. junij 2010 / 07:00

Jubilej ŠD Tabor Žiri

Žiri - Športno društvo Tabor Žiri je pripravilo slovesnost ob praznovanju petdesete obletnice ustanovitve. Je eno prvih šolskih športnih društev v Sloveniji. Obletnico so zaznamovali z odp...