Otroška peresa

Kdo je slikar?

Mark Kavčič: Umetnik.

Jan Šolar: Tisti, ki se nič ne zmoti.

Blaž Lušina: Tisti, ki slika.

Kaj dela slikar?

Mark Kavčič: »Slike dela in risbice barva.«

Jan Šolar: »Slika.«

Blaž Lušina: »Slika.«

Tilen Šmid: »Slike dela.«

Ali poznaš kakšnega slikarja?

Mark Kavčič: »Bili smo v Sorici in bili smo slikarji.«

Blaž Lušina: »Poznam enega. Grohar se je pisal.«

Tilen Šmid: »Kdaj rišem, takrat sem slikar.«

Na vprašanja so odgovarjali učenci 1. razreda PŠ Dražgoše.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranjska Gora / ponedeljek, 25. junij 2018 / 10:42

Priznanja najboljšim

Kranjska Gora – Župan Občine Kranjska Gora Janez Hrovat je tudi letos priredil slavnostni sprejem devetošolcev odličnjakov, to je učencev, ki bi bili po starem sistemu ocenjevanja vsa leta osnovnoš...

Objavljeno na isti dan


Gorje / ponedeljek, 22. september 2008 / 07:00

Prvi korak k moderni knjižnici

V Gorjah so v torek slovesno odprli prenovljeno knjižnico, v kateri je zdaj prostor tudi za računalniški kotiček.

Gorenjska / ponedeljek, 22. september 2008 / 07:00

Pojasnilo

V članku z naslovom Zelena povezava z jezerom, ki je bil objavljen 9. septembra, smo zapisali, da je v osemdesetih letih prejšnjega stoletja komisija pripravila nov načrt za ureditev blejskega pa...

Zanimivosti / ponedeljek, 22. september 2008 / 07:00

Že deseti županov sprejem za novorojence

Radovljica - V ponedeljek so na Občini Radovljica pripravili že deseti letošnji sprejem za novorojence in njihove starše pri županu. Letos je tako radovljiški župan Janko S. Stuš...

Gospodarstvo / ponedeljek, 22. september 2008 / 07:00

Inovatorji Acronija spet zlati

Med najboljšimi inovatorji na nacionalni ravni, ki so prejeli priznanja GZS, so inovatorji iz štirih gorenjskih podjetij.

Gospodarstvo / ponedeljek, 22. september 2008 / 07:00

Mošt iz vreče v škatli

Na Matijovčevi kmetiji v Podbrezjah predelujejo sadje tudi v sladki mošt, ki ga polnijo v škatle s pet- in desetlitrskimi vrečami.