Voščilnice za akcijo Mala pozornost za veliko veselje

Voščilnice za starostnike

V Bitnjah pisale praznične voščilnice za varovance v domovih starostnikov.

Kranj – Članice Študijskega krožka KUD Bitnje so novo ustvarjalno sezono začele optimistično. Somentorici Mateja Arhar in Tatjana Muraja Oblak sta nameravali razpisati več različnih delavnic, a jim je srečanja preprečila epidemija. A v krožku pridno ustvarjajo – čeprav se pomenkujejo le po elektronski pošti in se kdaj pa kdaj vidijo s pomočjo video klica.

Pridružile so se tudi projektu Mala pozornost za veliko veselje. Za ljudi, ki bivajo v domovih in centrih za starejše po Sloveniji, so prispevale ročno izdelane voščilnice. Akcijo je sprožila srčna in predana Ana Petrič, direktorica DEOS Centra Notranje Gorice, ki že 15 let dela s starostniki in je za svoje delo nedavno od predsednika države Boruta Pahorja prejela jabolko navdiha. Cilj akcije je, da cela Slovenija zbere 21 tisoč prazničnih voščilnic za vse ljudi, ki bivajo po domovih. Prejemniki, ki so sedaj lahko zelo osamljeni, saj nimajo obiskov, bodo veseli voščilnice ter lepih želja in pozitivnih misli, napisanih ročno in čitljivo.

Kot je povedala mentorica Arharjeva, še ne vedo, kako bo z njihovimi srečanji v prihodnje, saj tudi skupaj želijo ustvariti še veliko lepih izdelkov. Zdaj pa je pomembno, da pripomorejo k izboljšanju skupnega zdravja Slovenije, upajo pa, da se stanje kmalu umiri, da bomo kmalu spet zdravi ter se bomo lahko svobodno gibali in družili. To so tudi njihove največje želje za prihajajoče leto 2021.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / sreda, 4. julij 2018 / 14:58

Sem človek, ki sprejme izziv

Mateja Udovč, v prvi volilni enoti izvoljena poslanka SMC v novem sklicu državnega zbora, je na politični sceni povsem nov obraz.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sreda, 1. oktober 2008 / 07:00

Nihanje tečajev

Delniški tečaji na Ljubljanski borzi so minuli teden precej nihali.

Vodice / sreda, 1. oktober 2008 / 07:00

Prenovljena cesta Koseze-Šinkov Turn

V sklopu praznovanja občinskega praznika so v občini Vodice slavnostno odprli prenovljeni odsek ceste od Kosez do Šinkovega Turna.

Šport / sreda, 1. oktober 2008 / 07:00

Najbolj si želijo nove dvorane

Za atleti kranjskega Triglava je še ena uspešna sezona, saj so na državnih prvenstvih in pokalu Slovenije osvojili kar 49 medalj.

Gorje / sreda, 1. oktober 2008 / 07:00

Onemogočal naj bi normalno delo

Svetnika Alojza Poklukarja so razrešili članstva v vseh odborih in komisiji občinskega sveta v Gorjah, ker naj bi onemogočal normalno delo.

Kultura / sreda, 1. oktober 2008 / 07:00

Pretresljiva čustvena praznina

V soboto so v Prešernovem gledališču premierno uprizorili Ibsenovo dramo Hedda Gabler. Odlična adaptacija besedila, ki je po več kot sto letih še vedno aktualno.