Konvoj z neobičajnim tovorom / Foto: Dolenjskanews.com

Letalo pristalo v Novem mestu

Odsluženo letalo Bombardier CRJ 900 so v petek zvečer s konvojem z Brnika prepeljali v Novo mesto.

Zgornji Brnik – Čeprav je lahko življenje v času omejitvenih ukrepov zaradi epidemije covida-19 precej dolgočasno, pa so tisti, ki so v petek zvečer še hiteli po opravkih, na gorenjski avtocesti imeli kaj videti. Okoli osme ure zvečer je namreč z Brnika krenil konvoj, ki je proti Novemu mestu odpeljal odsluženo letalo Bombardier CRJ 900.

Kot je poročal portal Dolenjska News, so trup potniškega letala, ki v dolžino meri 35 metrov, prepeljali na enem, krila, dolga trideset metrov, pa na drugem tovornem vozilu. Da je prevoz potekal varno, je poskrbel avtoprevoznik Zvone Struna s sodelavci. Nenavaden tovor je cilj pri Hotelu Dolenj'c dosegel nekaj minut pred 22. uro.

In kakšen je bil smisel takšnega prevoza? Letalo ne bo romalo v predelavo, kot se dogaja navadno. Potem ko je več let varno prevažalo potnike, so mu namreč v novomeškem Hotelu Dolenj'c namenili novo vlogo. »Zakaj bi letalo končalo na odpadu, če lahko še vedno riše nasmehe na obrazu. To, ki je 'pristalo' pri nas, bo zagotovo zarisalo veliko otroških nasmehov,« so po prihodu letala zapisali na FB-profilu hotela in tako že nakazali, da so načrti, ki jih imajo z nenavadno pridobitvijo, povezani predvsem z najmlajšimi. Gotovo pa letalo ne bo privabljalo le najmlajših gostov, temveč si ga bodo z veseljem ogledali tudi nekoliko starejši. Seveda ko se bo življenje ponovno vrnilo v normalne tirnice in bosta kosilo in nočitev v restavraciji ali hotelu ponovno postala nekaj običajnega. V novomeškem hotelu so optimisti, in kot pravijo, verjamejo v boljše čase, zato so se tudi podali v nov projekt, s katerim si po ponovnem odprtju restavracij in hotelov nadejajo boljšega obiska.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Nov pomor čebel

V petek so v Vogljah odkrili 30 panjev z mrtvimi čebelami, čebelarji so zadovoljni z ukrepi kmetijskega in finančnega ministrstva.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / torek, 21. april 2015 / 00:22

Težave te zunaj še vedno čakajo

Se še spomnite Andreja Lavriča, Emila Širića, Andreja Novaka in Naskeja Mehića? To so zmagovalci prvih dveh sezon resničnostnih šovov Bar in Big Brother. Ta čas lahko gledalci spremljajo novo sezon...

Gospodarstvo / ponedeljek, 20. april 2015 / 23:17

Poslovanje cone se normalizira

Potem ko so se v družbi Poslovna cona Komenda v lanskem letu z upniki in bankami uspeli dogovoriti o ustavitvi izvršb in poplačali del terjatev, je znova oživela tudi prodaja še prostih zemljišč.

GG Plus / ponedeljek, 20. april 2015 / 22:43

Poslanec, ki je 'zakuhal' Veberkom

Mag. Matej Tonin je te dni eden bolj izpostavljenih slovenskih politikov, a kamniški poslanec kljub svojim dvaintridesetim letom stoji na trdnih tleh in afero Veberkom jemlje zgolj kot eno od mnogih i...

Zanimivosti / ponedeljek, 20. april 2015 / 22:41

Kolesar pomaga kolesarju

Savski kolesarji so podarili dirkalno kolo fantu, ki bo šel na specialno olimpijado v Ameriko.

Gospodarstvo / ponedeljek, 20. april 2015 / 22:34

Iz KIK-a je nastal KIKštarter

V stavbi nekdanjega podjetja KIK ob vhodu v nekdanjo kamniško smodnišnico bo te dni zaživel KIKštarter – t. i. coworking prostor, namenjen vsem, ki si želijo delati in deliti ustvarjalne in podjetnišk...