Učenci so bili letos primorani jesenske počitnice preživeti doma, kjer so si čas krajšali s športnimi aktivnostmi, družabnimi igrami, ročnim ustvarjanjem in druženjem s sorodniki. / Foto: Gorazd Kavčič

Počitnice preživeli doma

Iztekajo se jesenske počitnice, ki pa so bile zaradi epidemije covida-19 drugačne kot pretekla leta. Osnovnošolci Ožbolt, Luka, Hana in Manca ter srednješolka Naja so nam zaupali, kako so jih preživeli.

Voklo – Jesenske počitnice so prve počitnice v novem šolskem letu in za mnoge učence težko pričakovane. Letos, ko je novi koronavirus svet obrnil na glavo, pa šolarji bolj čakajo vrnitev v šolo, kot so čakali počitnice. Sestri Hana in Naja Podgoršek iz Voklega sta proste dni preživeli doma. »Gledala sem filme, posvetila sem se glasbi; ko je bilo lepo vreme, sem šla na sprehod. Če ne bi bilo epidemije, bi se družila s prijatelji v Ljubljani, šli bi na kavo, morda v kino. Tudi učila sem se, saj imamo naslednji teden že napovedane kontrolne naloge. Letošnje jesenske počitnice niso bile prijetne in upam, da bodo novoletne že bolj sproščene,« je povedala Naja, Hana pa dodala: »Počitnice so bile bedne in dolgočasne, sploh nimam občutka, da so bile, ker nisem smela nikamor iti. Če ne bi bilo koronavirusa, bi z družino uporabili turistične bone ali pa bi šla k prijateljici prespat. Tako pa sem bila primorana ostati doma, kjer sem gledala televizijo, risala, trenirala košarko na dvorišču in veliko jedla. Pomagala sem tudi mami, s sestro sva bili zadolženi za kuhanje kosila. Upam, da bomo šli po počitnicah v šolo, a močno dvomim, ker število okuženih še kar narašča.«

Manca Pušavec iz Vogelj je čas počitnic preživela z družino. »Šli smo na sprehod in igrali družabne igre, kot je monopoli. Če ne bi bili omejeni in ne bi veljali vsi ti ukrepi, bi šli na morje. Pogrešam prijatelje in prijateljice, slišimo se le po telefonu in na socialnih omrežjih, kar pa še zdaleč ni isto kot druženje v živo. Pogovarjali smo se, da bi skupaj praznovali noč čarovnic, a žal ne smemo. Počitnice sem sicer čakala, kljub temu da sem bila že prej doma. Šolanje na daljavo je namreč zelo naporno,« je izkušnjo jesenskih počitnic pojasnila Manca.

Ožbolt Molj iz Vogelj ter Luka Jenko iz Trboj sta se med počitnicami posvetila športu. »Večino časa sem bil zunaj, igral sem nogomet in se vozil s kolesom. Če ne bi bili omejeni na občine, bi se lahko s kolesom peljal še dlje. Šel bi tudi na Sv. Jakob. Ko je deževalo, sem bil v hiši. Počival sem, čas preživljal na telefonu, delal sem tudi za šolo. Počitnic se nisem tako veselil, kot sem se jih pretekla leta, pravzaprav so letos minile, kot da jih ne bi bilo,« nam je zaupal Ožbolt. Luka pa je še povedal: »Na srečo imam brata, s katerim sva igrala namizni tenis in nogomet. Delal sem vaje za moč in tekel, lovil sem ribe. Žal so odpadli treningi odbojke. Igral sem tudi harmoniko. Upam, da epidemije ne bo med zimskimi počitnicami in bomo šli lahko smučat. Naslednji teden bi šel raje v šolo, ker mi je doma dolgčas in pogrešam prijatelje.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / petek, 24. junij 2011 / 07:00

Odstopil nadzorni svet Elana

Begunje - V začetku tedna je odstopno izjavo podal Stojan Nikolić, predsednik nadzornega sveta Elana, v torek pa še vsi preostali člani: Tomaž Berločnik, Marko Jaklič, Marko Hoče...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / ponedeljek, 2. april 2012 / 07:00

Taborniki so tekmovali v nočni orientaciji

Vodice - Po gozdovih v okolici Vodic je v soboto in nedeljo, 24. in 25. marca, potekalo nočno orientacijsko tekmovanje, ki so ga že 35. zapored organizirali taborniki rodu Močvir...

Gospodarstvo / ponedeljek, 2. april 2012 / 07:00

Polycom se širi v Črnomelj

Zaradi novih kupcev in novih projektov poljanski Polycom širi proizvodno-skladiščne prostore v Črnomelj. V Poljanah ostaja jedro podjetja, gradnja v bližnjem Dobju bo na vrsti ob stabilizaciji svetovn...

Zanimivosti / ponedeljek, 2. april 2012 / 07:00

Jubilej kamniških gorskih reševalcev

Kamnik - Člani Društva gorska reševalna služba Kamnik v letošnjem letu praznujejo devetdeseto obletnico ustanovitve, visoki jubilej pa so počastili na nedavnem občnem zboru. Kot...

Gospodarstvo / ponedeljek, 2. april 2012 / 07:00

Novi vodja svetovalne službe

Gorenjsko kmetijsko svetovalno službo od sredine marca vodi Tomaž Cör.

Kranj / ponedeljek, 2. april 2012 / 07:00

Vse manj prijav divjih odlagališč

Za nepravilno odlaganje odpadkov v naravnem okolju je za lastnike teh odpadkov zagrožena kazen od dva do pet tisoč evrov. Kršiteljev najpogosteje ne odkrijejo.