Ob obletnici vrtca so se odločili, da »slavljencu« postavijo tudi mlaj. / Foto: arhiv vrtca Gorje

Ob jubileju postavili mlaj

Vrtec pri Osnovni šoli Gorje letos praznuje petdesetletnico delovanja. Ker jim razmere v zvezi s pandemijo covida-19 ne dopuščajo priprave večje osrednje prireditve, bodo praznovali vse šolsko leto.

Gorje – Ob obletnici so se v vrtcu odločili, da »slavljencu« postavijo mlaj, pri postavitvi katerega je pomoč takoj obljubil tudi župan Peter Torkar, je razložila pomočnica ravnateljice vrtca Meta Šilc. Tako se je v sredo zbrala skupina sedmih občanov, ki so pred vrtec pripeljali 13 metrov visoko smreko, ki jo je daroval domačin Andrej Lipovec in s tem postal boter mlaja. »Za to se je odločil, ker ga na gorjanski vrtec vežejo lepi spomini, saj so ga obiskovali tudi njegovi otroci in vnuki. Kot je dejal, so jih v gorjanskem vrtcu vzgojili v 'fejst' ljudi,« je pojasnila Meta Šilc.

Postavljanja mlaja so se lotili po starem, klasičnem načinu – zgolj z lesenimi pripomočki, brez sodobne tehnološke opreme – in z veliko dobre volje. Zdaj bo petdeset dni stal na vrtčevskem igrišču, kjer je lepo viden tudi s ceste, je zadovoljna Meta Šilc. Mlaj so okrasili z vencem iz smrekovih vej, ki sta ga spletli dve sodelavki vrtca, nanj pa so namestili tudi figuro škrata Gorjanka, vrtčevske maskote. »Kljub temu pa se nam naš škrat nikoli ne pokaže, ampak se ves čas nekje skriva in nam pripravlja razna presenečenja,« je razložila Meta Šilc. Obenem so v sredo vrtec okrasili z baloni, da bodo otroci tudi na ta način vedeli, da ima vrtec 1. oktobra 'rojstni dan'. Večji prireditvi ob jubileju so se namreč zaradi razmer v povezavi z epidemijo covida-19 za zdaj odpovedali. »Bomo pa praznovanje petdesetletnice vrtca vpletali v različne dejavnosti preko celotnega šolskega leta,« je poudarila Meta Šilc.

Vzgojno varstveno enoto (VVZ) Gorje so odprli 28. avgusta 1970, na krajevni praznik KS Gorje. Prvo leto je vrtec obiskovalo 45 otrok, ki so bili razdeljeni v dve skupini. Zanje sta skrbeli vzgojiteljica in vodja enote Angelca Kokalj ter vzgojiteljica Marija Reichman. Do novega leta je bila VVE Gorje priključena VVZ Bled, po novem letu pa so bili vsi VVZ združeni pod upravo VVZ Radovljica, je razložila Meta Šilc. Od leta 2010 je vrtec del javnega zavoda OŠ Gorje. Stavba, v kateri domuje še danes, je bila zgrajena leta 1865, v njej pa je bila najprej šola. V letošnjem šolskem letu je v vrtec vpisanih 110 otrok, ki so razdeljeni v sedem skupin, pri čemer sta za dve skupini igralnici urejeni v prostorih šole.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / nedelja, 24. junij 2018 / 22:24

Zbil pešca in pobegnil

Srednje Bitnje – Kranjski policisti iščejo neznanega voznika (ali voznico), ki je včeraj okoli 22.20 na cesti Kranj-Žabnica v Srednjih Bitnjah zbil pešca, nato pa pobegnil. Pešec se je v nesreči hu...

Objavljeno na isti dan


Komenda / ponedeljek, 12. oktober 2015 / 15:02

Priložnost za težje zaposljive

Z željo ustvariti delovna mesta težko zaposljivim invalidom s podeželja v lokalnem okolju so v Komendi ustanovili zavod Grunt. Njegovi zaposleni opravljajo različna dela na kmetiji Zadrgal.

Gospodarstvo / ponedeljek, 12. oktober 2015 / 15:02

Žarek upanja za Zlatorog

Najemniki kampa Zlatorog so v sodelovanju s finančnimi partnerji na Občino Bohinj posredovali pismo o nameri za odkup kampa. Zanima jih tudi vlaganje v hotel Zlatorog.

Cerklje na Gorenjskem / ponedeljek, 12. oktober 2015 / 15:01

Veselih deset Pod Stražo

Cerkljanska dramska skupina Pod Stražo je praznovala deset let delovanja. Članom iz Poženika, Šmartnega in Pšate poseben izziv predstavlja uprizarjanje starih dramskih del, predelanih v cerkljansko na...

Gospodarstvo / ponedeljek, 12. oktober 2015 / 14:05

Pr' Šmajd pridelujejo industrijsko konopljo

Na kmetiji Pr' Šmajd v Predosljah pridelujejo industrijsko konopljo. Iz semena stiskajo konopljino olje, pripravljajo konopljine beljakovine in vlaknine ter konopljin čaj.

GG Plus / ponedeljek, 12. oktober 2015 / 14:01

Kranjski gospodje in tovariši

Osrednji razstavni projekt Gorenjskega muzeja v letošnjem letu, razstava Gospodje in tovariši s podnaslovom Kapitalistični in socialistični razcvet Kranja 1920–1980, je od maja do februarja prihodnje...