Z zdravnico Gordano Šćepanović, specialistko družinske medicine, je župan Ciril Globočnik podpisal pogodbo o koncesiji za obdobje petnjastih let.

Oktobra nova zdravnica

Občina je podpisala pogodbo o koncesiji, na podlagi katere bo že prihodnji mesec v radovljiškem zdravstvenem domu ambulanto odprla specialistka družinske medicine. Potrebujejo vsaj še dva zdravnika.

Radovljica – Radovljiški župan Ciril Globočnik je v začetku tedna z zdravnico Gordano Šćepanović, specialistko družinske medicine, podpisal pogodbo o koncesiji za opravljanje javne službe v osnovni zdravstveni dejavnosti. Koncesija je podeljena za obdobje 15 let z možnostjo podaljšanja. Zdravnica bo dejavnost izvajala v prostorih Zdravstvenega doma Radov­ljica in delo začela v mesecu oktobru, so sporočili z radov­ljiške občinske uprave.

Radovljiški občinski svet je sicer januarja sprejel odlok o podelitvi koncesije za opravljanje javne službe v osnovni zdravstveni dejavnosti na primarni ravni za program splošne ambulante v občini Radovljica. Odlok je bil pripravljen, ker je eden od dolgoletnih koncesionarjev zaradi upokojitve odpovedal koncesijsko razmerje. Na podlagi odloka je bil spomladi objavljen javni razpis, na katerem je bila za koncesionarko izbrana Šćepanovićeva.

Kot je pojasnila direktorica zdravstvenega doma Radovljica Maja Petrovič Šteblaj, sicer za nemoteno delovanje ambulant brez nadomeščanj nujno potrebujejo še dva zdravnika. »Potrebujemo zdravnika za delo v Domu dr. Janka Benedika in CUDV Matevža Langusa ter enega v Zdravstvenem domu Radovljica. Če bi želeli zagotoviti delo po normativih, pa bi potrebovali še štiri zdravnike specialiste družinske medicine, enega pediatra, dva urgentna zdravnika in specialista oftalmologije,« pojasnjuje direktorica zdravstvenega doma.

Ob tem poudarja, da trenutna epidemiološka situacija ustvarja dodatne kadrovske stiske, saj je zdravstveni dom organiziral dodatni ambulanti, kjer se pregledujejo bolniki z znaki okužbe dihal in jemljejo brisi za novi koronavirus. To so ambulante, ki jih trenutni način financiranja ne pokriva niti kadrovsko niti materialno, opozarja Maja Petrovič Šteblaj.

Ob tem zagotavlja, da kljub kadrovski stiski zagotavljajo oskrbo vseh občanov občine Radovljica. Zaposleni zdravniki poleg svojega rednega dela izvajajo nadomeščanje izpadlih ambulant.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / petek, 24. junij 2011 / 07:00

Odstopil nadzorni svet Elana

Begunje - V začetku tedna je odstopno izjavo podal Stojan Nikolić, predsednik nadzornega sveta Elana, v torek pa še vsi preostali člani: Tomaž Berločnik, Marko Jaklič, Marko Hoče...

Objavljeno na isti dan


Kronika / nedelja, 30. avgust 2020 / 20:19

Odkrivalo strehe, podiralo drevje in poplavljalo kleti

Bohinjska Bistrica – Neurja z močnim vetrom, ki so danes ob prehodu fronte zajela Slovenijo, so precej preglavic povzročila tudi na širšem območju Gorenjske. Močan veter je podiral drevesa in odkri...

Železniki / nedelja, 30. avgust 2020 / 17:14

Znova so talili po starem

S tokratnim poskusom so v Železnikih ugotavljali, kako debelina železove rude vpliva na postopek in rezultat taljenja.

Gorenja vas-Poljane / nedelja, 30. avgust 2020 / 17:11

Obnavljajo družinsko ambulanto

Gorenja vas – V zdravstvenem domu v Gorenji vasi preurejajo družinsko ambulanto Andreje Krt Lah, ki v vmesnem času deluje v nadomestnih prostorih. Z novo razporeditvijo prostorov bo urejen tudi dod...

Zanimivosti / nedelja, 30. avgust 2020 / 17:10

Veselijo se ponovnega srečanja s sošolci

V teh dneh se na začetek novega šolskega leta pripravljajo tudi v družini pevke skupine Mali oglasi Simone Benko. Nastarejša, Eva, bo obiskovala osmi razred, Nina sedmega in najmlajša, Hana, četrtega....

Kranj / nedelja, 30. avgust 2020 / 15:27

Okužbo potrdili pri zaposleni v porodnem bloku

Bolnišnica za ginekologijo in porodništvo (BGP) Kranj je na svoji spletni strani objavila sporočilo, da so v soboto, 29. avgusta, pri eni od zaposlenih v porodnem bloku ugotovili okužbo z novim korona...