Gradnje v polnem teku
V občini Šenčur je ta čas aktivnih več gradbišč: obnavljajo Kranjsko cesto, gradijo komunalno infrastrukturo ŠE-32, kjer bo naselje stanovanjskih hiš, na jugu občine se nadaljuje gradnja kanalizacije in ostalega komunalnega urejanja naselij Prebačevo in Voklo.
Šenčur – V Šenčurju pravkar obnavljajo Kranjsko cesto, zaradi česar je zaprt tudi odsek te ceste s prvega krožišča iz smeri Kranja. Kot navaja župan Ciril Kozjek, bo gradnja končana do konca septembra. Uredili bodo tudi dostop do Partizanske ulice, ta pa se navezuje na Weingerlovo, kjer je predvideno zemljišče za gradnjo prihodnjega doma upokojencev. Z urejeno cestno povezavo nameravajo zagotoviti večjo varnost in tudi pretočnost prometa skozi Šenčur, pa tudi nemoten dostop do doma upokojencev. Zanj je bila pred kratkim razpisana državna koncesija, izbran je investitor, pripravljajo idejno zasnovo za gradnjo doma, ki naj bi leta 2022 začel izvajati svojo dejavnost, nato bo občina pripravila občinski podrobni prostorski načrt. Še letos nameravajo od sedmih lastnikov odkupiti zemljišča.
Ob regionalni cesti skozi Šenčur lahko vidimo še eno obsežno gradbišče. Na zemljišču ob Delavski cesti nasproti gostilne Ančka pospešeno gradijo komunalno infrastrukturo. Na začetek gradnje so kar dolgo čakali, zdaj pa so z gradnjo celo prehiteli terminski plan. »Pričakujemo, da bo komunalna infrastruktura kmalu končana in bodo lahko lastniki začeli bodisi graditi stanovanjske hiše bodisi svoje nepremičnine ponudili na trgu,« ob tem pravi župan Ciril Kozjek.
Nadaljujejo tudi gradnjo kanalizacije na južnem delu občine, v Prebačevem in Voklem, za večmilijonsko investicijo so julija z izvajalcem podpisali pogodbo. Z gradnjo nekoliko zamujajo, a upajo, da bodo zamudo kmalu nadoknadili. Ob tem načrtujejo tudi novo cesto v Voklem. Ob naložbi na južnem delu razmišljajo tudi o možnosti gradnje mostu čez Savo, ki bo povezal Prebačevo na levem bregu z Jamo na desnem bregu reke, na šenčurski strani pa že urejajo dostop do prihodnjega mostu. Gradnja mostu je sicer v največji meri odvisna od tega, ali bodo dobili denar Eko sklada, za katerega kandidirajo skupaj z Mestno občino Kranj.
Ob gradnjah v občini nas je tudi zanimalo, kako kaže dograditvi kolesarske steze ob regionalni cesti Kranj–Brnik. Med Brnikom in Šenčurjem namreč del kolesarske steze ni bil zgrajen, ker lastniki niso želeli prodati zemljišč. Zdaj je to urejeno, župan Ciril Kozjek je spomladi osebno zbral soglasja in se dogovoril za odkup zemljišč, kar naj bi steklo takoj po geodetski odmeri. Za slednjo se je obvezal investitor, Direkcija RS za infrastrukturo, vendar je vse do danes še ni opravila.