Na Gorenjskem so včeraj potrdili dve novi okužbi, eno v Tržiču, eno pa v Šenčurju. / Foto: Gorazd Kavčič

V petek potrdili 43 okužb z novim koronavirusom, en bolnik s covidom-19 umrl

Ljubljana – V Sloveniji so v petek ob 1203 testiranjih potrdili 43 okužb z novim koronavirusom, je na Twitterju sporočila vlada. V bolnišnici se zdravi 18 bolnikov s covidom-19, dva so iz bolnišnice odpustili, nihče pa ne potrebuje intenzivne nege. En bolnik s covidom-19 je v petek umrl, skupno število umrlih s to boleznijo je tako naraslo na 131.

Po podatkih Sledilnika za covid-19 so v petek okužbo potrdili v 26 občinah, največ v Ljubljani, in sicer deset. Tri okužbe so potrdili v občini Grosuplje, v drugih občinah pa po eno ali dve. Eno okužbo so zabeležili tudi med tujci.

Skupaj so doslej v Sloveniji potrdili 2617 okužb z novim koronavirusom, aktivnih pa je 370 primerov. Največ jih je v Ljubljani, kjer je aktivnih okužb 90. V Celju je aktivnih 24 ter po 11 v Tržiču in Grosupljem, kažejo podatki Sledilnika za covid-19.

Število aktivnih okužb v zadnjih dneh v Sloveniji narašča, tudi v prihodnje je po besedah ministra Tomaža Gantarja pričakovati večanje števila dnevno potrjenih okužb, in sicer zaradi vračanja Slovencev z dopusta na Hrvaškem, ki jo je Slovenija uvrstila na rdeči seznam.

Portal necenzurirano.si je danes objavil podatke o okužbah tujih turistov na Hrvaškem, ki kažejo, da se med 7. julijem in 17. avgustom ni okužil nihče od slovenskih državljanov, ki so julija in avgusta dopustovali v Istri in na Kvarnerju. Kot podatke evropskega sistema za opozarjanje in odzivanje o okužbah tujih turistov na Hrvaškem, ki jih je hrvaška vlada zajela v zadnjem poročilu o epidemiološkem stanju v državi, navaja portal, se je v tem obdobju na Hrvaškem okužilo 52 turistov iz Slovenije. Vsi z izjemo enega so se okužili v Novalji na Pagu, eden pa v Makarski.

Medtem pa je v Domu upokojencev Šmarje pri Jelšah, kjer so prejšnji teden v petek potrdili okužbo z novim koronavirusom pri eni od stanovalk, ostalo pri tem osamljenem primeru in se okužba ni razširila na druge stanovalce ali zaposlene. V petek so ponoven bris po enem tednu odvzeli še pri treh stanovalkah, ki so bivale v sobi z okuženo, a je bil ta negativen, je za STA pojasnila direktorica doma Gordana Drimel.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / petek, 24. junij 2016 / 07:00

Gorenjski glas, št. 50

Gorenjski glas, 24. junij 2016, št. 50

Objavljeno na isti dan


Cerklje na Gorenjskem / sobota, 14. marec 2015 / 09:06

Poleg žičnice tudi postelje

V RTC Krvavec načrtujejo postavitev nove šestsedežnice na Jezercih, ki pa je ekonomsko upravičena le ob hkratni ureditvi dodatnih nastanitvenih kapacitet na tej planini.

Kronika / sobota, 14. marec 2015 / 16:21

V Kranju brutalno pretepli moškega

Kranj – Včeraj so v kranjskem mestnem jedru brutalno pretepli 37-letnega Jeseničana, so sporočili s Policijske uprave Kranj. Moškega so hudo poškodovanega našli okoli 19. ure pred trafiko...

Bled / sobota, 14. marec 2015 / 10:29

Uspešno porabiti sredstva

Trajnostni razvoj in kohezijska politika v prihodnjih letih sta bila v središču letošnjega devetega srečanja županov in občin Slovenije ter razglasitve razvojno najbolj prodornih občin, ki se je odvij...

Naklo / sobota, 14. marec 2015 / 10:26

Spor zaradi prodaje zemljišč

Gorenjska gradbena družba in Občina Naklo se na kranjskem sodišču vzajemno tožita zaradi 1,6 milijona evrov vredne prodaje zemljišč v Gobovcih. Tožba tudi po več kot šestih letih še ni končana.

Kamnik / sobota, 14. marec 2015 / 10:23

Odprli del Tunjiške ceste

Po večmesečnih zahtevnih gradbenih delih so v ponedeljek slavnostno odprli del prenovljene Tunjiške ceste. A gradnja kanalizacije proti Tunjicam se nadaljuje, zato se je župan zahvalil krajanom za pot...