Na Gorenjskem so včeraj potrdili dve novi okužbi, eno v Tržiču, eno pa v Šenčurju. / Foto: Gorazd Kavčič

V petek potrdili 43 okužb z novim koronavirusom, en bolnik s covidom-19 umrl

Ljubljana – V Sloveniji so v petek ob 1203 testiranjih potrdili 43 okužb z novim koronavirusom, je na Twitterju sporočila vlada. V bolnišnici se zdravi 18 bolnikov s covidom-19, dva so iz bolnišnice odpustili, nihče pa ne potrebuje intenzivne nege. En bolnik s covidom-19 je v petek umrl, skupno število umrlih s to boleznijo je tako naraslo na 131.

Po podatkih Sledilnika za covid-19 so v petek okužbo potrdili v 26 občinah, največ v Ljubljani, in sicer deset. Tri okužbe so potrdili v občini Grosuplje, v drugih občinah pa po eno ali dve. Eno okužbo so zabeležili tudi med tujci.

Skupaj so doslej v Sloveniji potrdili 2617 okužb z novim koronavirusom, aktivnih pa je 370 primerov. Največ jih je v Ljubljani, kjer je aktivnih okužb 90. V Celju je aktivnih 24 ter po 11 v Tržiču in Grosupljem, kažejo podatki Sledilnika za covid-19.

Število aktivnih okužb v zadnjih dneh v Sloveniji narašča, tudi v prihodnje je po besedah ministra Tomaža Gantarja pričakovati večanje števila dnevno potrjenih okužb, in sicer zaradi vračanja Slovencev z dopusta na Hrvaškem, ki jo je Slovenija uvrstila na rdeči seznam.

Portal necenzurirano.si je danes objavil podatke o okužbah tujih turistov na Hrvaškem, ki kažejo, da se med 7. julijem in 17. avgustom ni okužil nihče od slovenskih državljanov, ki so julija in avgusta dopustovali v Istri in na Kvarnerju. Kot podatke evropskega sistema za opozarjanje in odzivanje o okužbah tujih turistov na Hrvaškem, ki jih je hrvaška vlada zajela v zadnjem poročilu o epidemiološkem stanju v državi, navaja portal, se je v tem obdobju na Hrvaškem okužilo 52 turistov iz Slovenije. Vsi z izjemo enega so se okužili v Novalji na Pagu, eden pa v Makarski.

Medtem pa je v Domu upokojencev Šmarje pri Jelšah, kjer so prejšnji teden v petek potrdili okužbo z novim koronavirusom pri eni od stanovalk, ostalo pri tem osamljenem primeru in se okužba ni razširila na druge stanovalce ali zaposlene. V petek so ponoven bris po enem tednu odvzeli še pri treh stanovalkah, ki so bivale v sobi z okuženo, a je bil ta negativen, je za STA pojasnila direktorica doma Gordana Drimel.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / sobota, 23. junij 2012 / 07:00

Meščani doživljali podeželje

Dvajset kmetij iz vseh slovenskih regij je (mladim) meščanom omogočilo, da so nekaj dni ob delu in življenju na kmetih doživljali podeželje.

Objavljeno na isti dan


Žiri / ponedeljek, 24. februar 2020 / 19:02

Nekdanja meja naj služi tudi kot opomin

V Kulturnem središču Stare Žiri so nedavno odprli razstavo Idrija in Žiri kot obmejno območje 1941–1945, na kateri s pomočjo fotografij, arhivskih dokumentov, kartografskega gradiva in pričevanj posam...

Tržič / ponedeljek, 24. februar 2020 / 18:59

Tajnice praznovale obletnico kluba

Gorenjske tajnice so se nedavno srečale v prostorih Tržiškega muzeja na jubilejni, 25. redni letni skupščini Kluba tajnic Gorenjske. Gorenjske tajnice bo še naprej vodila Bojana Kavčič.

Šenčur / ponedeljek, 24. februar 2020 / 18:56

Priznanja letos še po starem

Predlog odloka o priznanjih Občine Šenčur so umaknili s februarske seje občinskega sveta.

Slovenija / ponedeljek, 24. februar 2020 / 18:55

Poslovanje v domovih za starejše bo ogroženo

Tako na podlagi izračunov glede stroškov dela v domovih za starejše zatrjujejo v Skupnosti socialnih zavodov Slovenije.

Tržič / ponedeljek, 24. februar 2020 / 18:55

Sanacija deponije bo letos zaključena

Kovor – Na deponiji v Kovorju Občina Tržič že nekaj let izvaja zaključna sanacijska dela, zato da preprečijo kakršnekoli izpuste ali vplive na okolje. »Leto 2020 je tisto, ko bodo sanacijska dela n...