Skoraj osemdeset let staro stavbo ob radovljiškem vrtcu, ki je bila v osnovi zgrajena kot stanovanjska vila, po drugi svetovni vojni pa je bil v njej zdravstveni dom ter kasneje center za socialno delo in uprava vrtca, so v soboto porušili. / Foto: Andrej Sedej

Stavbo nekdanje uprave vrtca so v soboto porušili

Konec tedna so porušili stavbo, v kateri so bili še pred nekaj leti upravni prostori radovljiškega vrtca in centra za socialno delo, do sredine sedemdesetih let prejšnjega stoletja pa zdravstveni dom.

Radovljica – Konec tedna so začeli z rušenjem zadnjih nekaj let prazne stavbe na robu Oble gorice, na vrhu grička med radovljiškim zdravstvenim domom in osnovno šolo, v neposredni bližini vrtca. Še pred nedavnim so bili v njej prostori uprave Vrtca Radovljica, nekaj let pred tem se je od tam nove prostore dokončno preselil Center za socialno delo, instituciji, ki sta v prostorih na Kopališki 10 delovali od sredine petdesetih let.

Pred tem je bil od druge svetovne vojne naprej v stavbi zdravstveni dom, kjer so ambulante radovljiških zdravnikov delovale vse do sredine sedemdesetih, ko so le malo naprej blizu bazena zgradili novega. V osnovi je bila sicer stavba zgrajena med drugo svetovno vojno kot hiša nemškega okrajnega načelnika. Po vojni so jo tedanje oblasti zaplenile in adaptirale oziroma uredile tako, da je bila primerna za izvajanje zdravstvene dejavnosti. V takratnem zdravstvenem domu je delovala tudi zobozdravstvena ambulanta.

Objekt je bil v zadnjem obdobju v lasti Občine Radovljica, kjer so ugotovili, da ne izpolnjuje bistvenih zahtev, ki jih določa gradbeni zakon. Brez večjih rekonstrukcijskih posegov, ki bi zahtevali tudi statično protipotresno sanacijo, ni več primeren za daljšo uporabo, zato so se pristojni odločili za rušitev.

Na objektu so bili vgrajeni portali iz tufa iz sedemnajstega stoletja. Te so še pred rušitvijo stavbe skrbno odstranili in shranili. Celotno območje se bo po rušitvi objekta zatravilo, prostor pa bo namenjen za nadaljnje potrebe vrtca, so še pojasnili na radovljiški občinski upravi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Dolina Kolpe

Neokrnjen raj za splavarjenje in taborjenje

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / torek, 7. avgust 2007 / 07:00

Loške volitve že septembra?

Kdaj bodo ponovne volitve na treh voliščih v občini Škofja Loka, ki jih je občinski volilni komisiji v naložilo upravno sodišče, ta še nima končnega odgovora.

Prosti čas / torek, 7. avgust 2007 / 07:00

Ljudski pevci in godci na sv. Ožboltu

Minulo nedeljo, na semanji dan, je na sv. Ožboltu nad Škofjo Loko potekalo tradicionalno, že enajsto Srečanje ljudskih pevcev in godcev v organizaciji Prosvetnega društva Sotočje. Letos je s...

Bled / torek, 7. avgust 2007 / 07:00

Festival Okarina zopet navdušuje

Bled - V čudovitem blejskem Zdraviliškem parku poteka že sedemnajsti Okarina etno festival, ki ga je doslej obiskalo že več kot pet tisoč tujih in domačih gostov. V sredo ga je odprla hrva...

Zanimivosti / torek, 7. avgust 2007 / 07:00

Anketa: Višarje združujejo Slovence

Kaj vam pomenijo Višarje? Ali pogosto obiščete to goro na stičišču slovanske, romanske in germanske kulture?, smo v nedeljo vprašali pet udeležencev tradicionalnega romanja Slovencev iz Slovenije, zam...

Gospodarstvo / torek, 7. avgust 2007 / 07:00

Tekmovali so v oranju

V Smledniku je potekalo regijsko tekmovanje oračev. Udeležilo se ga je 21 tekmovalcev.