Skoraj osemdeset let staro stavbo ob radovljiškem vrtcu, ki je bila v osnovi zgrajena kot stanovanjska vila, po drugi svetovni vojni pa je bil v njej zdravstveni dom ter kasneje center za socialno delo in uprava vrtca, so v soboto porušili. / Foto: Andrej Sedej

Stavbo nekdanje uprave vrtca so v soboto porušili

Konec tedna so porušili stavbo, v kateri so bili še pred nekaj leti upravni prostori radovljiškega vrtca in centra za socialno delo, do sredine sedemdesetih let prejšnjega stoletja pa zdravstveni dom.

Radovljica – Konec tedna so začeli z rušenjem zadnjih nekaj let prazne stavbe na robu Oble gorice, na vrhu grička med radovljiškim zdravstvenim domom in osnovno šolo, v neposredni bližini vrtca. Še pred nedavnim so bili v njej prostori uprave Vrtca Radovljica, nekaj let pred tem se je od tam nove prostore dokončno preselil Center za socialno delo, instituciji, ki sta v prostorih na Kopališki 10 delovali od sredine petdesetih let.

Pred tem je bil od druge svetovne vojne naprej v stavbi zdravstveni dom, kjer so ambulante radovljiških zdravnikov delovale vse do sredine sedemdesetih, ko so le malo naprej blizu bazena zgradili novega. V osnovi je bila sicer stavba zgrajena med drugo svetovno vojno kot hiša nemškega okrajnega načelnika. Po vojni so jo tedanje oblasti zaplenile in adaptirale oziroma uredile tako, da je bila primerna za izvajanje zdravstvene dejavnosti. V takratnem zdravstvenem domu je delovala tudi zobozdravstvena ambulanta.

Objekt je bil v zadnjem obdobju v lasti Občine Radovljica, kjer so ugotovili, da ne izpolnjuje bistvenih zahtev, ki jih določa gradbeni zakon. Brez večjih rekonstrukcijskih posegov, ki bi zahtevali tudi statično protipotresno sanacijo, ni več primeren za daljšo uporabo, zato so se pristojni odločili za rušitev.

Na objektu so bili vgrajeni portali iz tufa iz sedemnajstega stoletja. Te so še pred rušitvijo stavbe skrbno odstranili in shranili. Celotno območje se bo po rušitvi objekta zatravilo, prostor pa bo namenjen za nadaljnje potrebe vrtca, so še pojasnili na radovljiški občinski upravi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / nedelja, 23. junij 2024 / 19:43

Vožnja pod vplivom droge

Vožnja pod vplivom psihoaktivnih snovi je zelo nevarna, stanje pa je glede na izsledke nacionalne raziskave skrb vzbujajoče, so opozorili na novinarski konferenci Agencije za varnost prometa in polici...

Objavljeno na isti dan


Šenčur / torek, 29. april 2014 / 07:00

Ogorčeni kmetje zaprli cesto

Fizične zapore dostopov do poljskih in gozdnih poti na avtocestni priključek Brnik, zaradi katerih so v petek slabih pet ur protestirali prizadeti kmetje, ostajajo tudi po včerajšnjem sestanku na prom...

Škofja Loka / torek, 29. april 2014 / 07:00

Prebili so predor pod Stenom

V petek so pod Stenom prebili 660 metrov dolg predor na trasi poljanske obvoznice in dogodku tudi nazdravili.

Kranj / torek, 29. april 2014 / 13:52

Kaznovani po petindvajsetih letih

Kokrica – Na Kokrici, kjer že vrsto let parkirajo tisti, ki se odpravljajo na avtobus in tudi na rekreacijo, so redarji pred kratkim poostrili nazor in začeli kaznovati.

GG Plus / torek, 29. april 2014 / 13:50

Prva svetovna vojna vstaja iz pozabe

Poleti bo minilo že sto let od začetka prve svetovne vojne. Ta stoletnica zbuja neverjetno veliko javno in zasebno pozornost po vsem svetu; vojna 1914–1918 je bila v preteklosti že precej pozabljena,...

Nasveti / torek, 29. april 2014 / 13:25

Nutellina torta

Menim, da mi ni treba utemeljevati, da je Nutellina torta nekaj najboljšega, kar lahko pojeste … Nutella nikoli ne razočara.