Nova realnost v turizmu

Spletno srečanje o turizmu: pandemija covida-19 zahteva gradnjo novega turizma, ki pa mora v Sloveniji ohraniti trajnostno naravnanost in zagotavljati personalizirana doživetja.

Kranj – V slovenskem in tudi nasploh v turizmu je nastopila nova realnost, ki pomeni tudi nujni »reset« in gradnjo novega turizma, pri katerem so varnostni standardi pomembni za turiste, zaposlene in prebivalce, so si bili enotni turistični delavci, ki so sodelovali na drugem od petih spletnih srečanj slovenskega turizma Slovenski turizem med in po covidu-19, ki jih pripravlja Slovenska turistična organizacija. Po mnenju govornikov mora turizem jutrišnjega dne ohraniti usmerjenost v trajnostni razvoj in zagotavljati personalizirana doživetja. K varni izkušnji gosta bo zelo pomembno prispevala tudi digitalizacija. Pomembno je, da v slovenskem turizmu prisegamo na higieno, zdravje, varnost in zaupanje, je poudarila mag. Helena Cvikl, v. d. generalne direktorice Direktorata za turizem na gospodarskem ministrstvu.

Na spletnem srečanju z naslovom Nova realnost – novi standardi so sodelujoči razpravljavci poudarili nujnost in pomen uvedbe novih standardov varnosti v poslovanje turističnih ponudnikov, še posebej pa hotelske industrije. Gregor Jamnik, predsednik Združenja hotelirjev Slovenije, je tako razložil, da se slovenski hotelirji zelo striktno držijo smernic Svetovne zdravstvene organizacije, ki pa jih uvajajo življenjsko in z upoštevanjem kriterija profitabilnosti ponudnikov. Po njegovi oceni bodo morali na novo pridobiti zaupanje gosta, zato bo slovenski hotelirski sektor pri uvajanju standardov kakovosti naredil mnogo več, kot zahtevajo predpisi. Gostje se bodo sicer hitro navadili nove realnosti, na začetku uvedbe standardov pa bo higiensko »pretiravanje« pomembno, je dodal.

Borut Kokelj, kreativni direktor GLAMPro, ki se je podpisal tudi pod blejski Garden Village, je dejal, da so glampingi ena najbolj varnih oblik turističnih storitev, saj zagotavljajo omejeno število gostov in zasebnost, po t. i. korona različici pa so delovali že pred krizo. Poudaril je tudi možnost ponudbe cenovno bolj dostopne oblike glampinga. Predvideva še, da se bo turizem razvijal tudi v smeri transformacije nekaterih produktov, npr. na področju kampinga.

Iztok Altbauer, direktor Skupnosti slovenskih naravnih zdravilišč, je spregovoril o specifičnosti slovenskih naravnih zdravilišč, kjer so zelo strogi standardi zagotavljanja varnosti in higiene veljali že pred krizo, še posebej v tistih delih zdravilišč, ki so sprejemali najbolj ranljive goste. Poudaril je še, da je zelo pomembno sporočilo turistom, da je Slovenija tudi nadalje pristno prijazna destinacija.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / petek, 26. junij 2009 / 07:00

Kronika tedna

Na sodišču zaradi smrti hčerke Na mariborskem sodišču so začeli ponovno sojenje zakoncema Janezu in Darinki Vodušek, ker naj bi iz malomarnosti povzročila smrt dveinpo...

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / / 15:28

Za igrišče pridobivajo papirje

Občina Kranjska Gora je poleti v last dobila zemljišča, na katerih bo v javno-zasebnem partnerstvu razširila igrišče za golf. Trenutno urejajo dokumentacijo, o datumih gradnje še ne govorijo.

Gospodarstvo / / 15:28

Huda kriza v prireji mleka

Minister Dejan Židan na sejmu v Komendi: »Jaz sem prvi, ki razumem kmete, zakaj pripravljajo protestne shode. Kriza je huda zlasti v prireji mleka.«

Naklo / / 15:18

Trinajst vasi v eno občino

»Mlada je občina, a več stoletij so stari njeni kraji,« je voditeljica Nataša Kne nagovorila zbrane ob praznovanju dvajsetletnice Občine Naklo.

Razvedrilo / / 15:17

Miss Universe Slovenije 2015 je postala Konjičanka

Tokrat se je izbor za miss universe Slovenije 2015 za gorenjske predstavnice zaključil brez višjih uvrstitev, najlepša pa je postala devetnajstletna Ana Haložan iz Slovenskih Konjic.

Cerklje na Gorenjskem / / 14:49

Najlepša vas letos Šmartno

V Cerkljah so že šestič podelili priznanja najlepše urejenim vasem, ulicam in objektom.