Uporabnikom sistema Kamkolo je na voljo trideset koles na šestih postajah.

Po Kamniku spet s Kamkolesom

Od srede dalje si je v Kamniku znova mogoče izposoditi električno kolo iz sistema Kamkolo. Na voljo je trideset koles na šestih postajah, še letos jim bodo dodali še dve. Izposoja je brezplačna, a treba se je – tako kot lani – registrirati in plačati letno članarino.

Kamnik – V sredo, 20. maja, se je začela nova sezona sistema Kamkolo.

Ob začetku sezone bo uporabnikom na voljo trideset električnih koles, ki si jih bodo lahko izposodili na že znanih postajah v mestu – pri nakupovalnem centru Qlandia, v neposredni bližini pošte na Duplici, na Železniški postaji Kamnik, v bližini Glasbene šole Kamnik, na glavni avtobusni postaji v Kamniku in pri Domu kulture Kamnik. Vsaka postaja ima deset priklopov za kolesa in pet električnih koles. Sistem bodo letos nadgradili z dvema postajama, in sicer pri Zdravstvenem domu Kamnik in v bližini Mercator centra Kamnik. Na vsaki od obeh postaj bo pet novih električnih koles, torej bo v sistemu Kamkolo skupno že štirideset električnih koles.

Enako kot v lanskem letu bodo lahko sistem uporabljali vsi uporabniki s plačano letno članarino. Ta tudi letos znaša deset evrov, prav toliko pa boste plačali tudi, če ste izgubili uporabniško kartico. Uporabniki sistema z lanskoletno članarino lahko sistem uporabljajo še do konca izteka pogodbe. Vsi novi uporabniki pa bodo morali najprej podpisati pogodbo in strinjanje s splošnimi pogoji, kar bodo lahko uredili na Turistično-informacijski točki v Kamniku (Glavni trg 2). »Občanom bo še vedno na voljo 14 ur brezplačne izposoje na teden, uporaba sistema pa je dovoljena za starejše od 14 let. Zaradi mnogih težav z vandalizmom v lanski sezoni smo bili primorani zaostriti pogoje in uvesti dodatne sankcije za zagotavljanje nemotenega delovanja sistema,« pravijo na občini, kjer opozarjajo tudi na obvezno razkuževanje rok pred uporabo koles in po njej.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / torek, 23. junij 2009 / 07:00

Biti uspešen kot Valjavec

"Kolesariti sem začel pri devetih letih. Bil sem tako majhen in droben, da so zame komaj našli kolo," se spominja 22-letni kolesar Save Gašper Švab, ki je zaznamoval letošnjo domačo kolesarsko sceno.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sobota, 5. september 2009 / 07:00

V nedeljo odprta tudi Gorenjska banka

Tržič - Prenovljena poslovalnica Gorenjske banke na Trgu svobode 1 v Tržiču bo odprta tudi v nedeljo, na dan Šuštarske nedelje, od 9. do 13. ure. Kot je povedala vodja tržiške po...

Gospodarstvo / sobota, 5. september 2009 / 07:00

Elan z dobičkom leta 2011

Lastniki skupine Elan prejšnji upravi in nadzornemu svetu na ponedeljkovi skupščini niso podelili razrešnice.

Lukovica / sobota, 5. september 2009 / 07:00

V Lukovici praznujejo

V Lukovici so občinski praznik včeraj praznovali z ljudsko igro Rokovnjači v Črnem grabnu, v kateri sodelujejo vsa društva in več kot sto posameznikov.

Kranj / sobota, 5. september 2009 / 07:00

Šola v Žabnici kot nova

Temeljito obnovljeno Podružnično šolo Žabnica so slovesno odprli dan pred začetkom novega šolskega leta.

Žirovnica / sobota, 5. september 2009 / 07:00

Veseli dnevi v Žirovnici

V soboto bo potekal konjeniški dan, v nedeljo pa medeni dan z osrednjo prireditvijo ob praznovanju 90-letnice Čebelarskega društva Anton Janša Breznica.