Domačinka Ana Bokal je bila v veleslalomu deveta, v slalomu pa odlična četrta. / Foto: Gorazd Kavčič

Zmagovalci so Norvežani in organizatorji

Ekipna zmaga na letošnjem Pokalu Loka je pripadla norveškim smučarskim upom, zmagovalci 45. izvedbe enega največjih otroških smučarskih tekmovanj pa so zagotovo tudi organizatorji iz Smučarskega kluba Alpetour.

Škofja Loka, Stari vrh – Še sredi prejšnjega tedna so z upanjem po vsaj eni hladni noči zrli v nebo, v četrtek zjutraj pa so si nato vendarle oddahnili in se odločili, da 45. Pokal Loka pripravijo po programu. Tako je več kot dvesto mladih smučarjev ter gostov in domačinov v petek zvečer na Trgu pod gradom naprej prisluhnilo pozdravu predsednice organizacijskega odbora Barbare Kürner Čad, nato je zbrane pozdravil domači župan Tine Radinja, 45. Pokal Loka pa je simbolično odprl njegov častni pokrovitelj Bogdan Gabrovec, predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije – Združenja športnih zvez. »Morda pri športu prevečkrat poudarjamo tiste najboljše, s kolajnami z največjih tekmovanj. Vsa čast in slava jim! Toda treba je negovati šport v najširšem pomenu besede, saj ta mladim vliva delovne navade in daje nove dimenzije na številnih področjih njihovega dela in življenja. Smučarski klub Alpetour ima pri tem že dolga leta posebno vlogo in mesto, saj se v klubu zavedate, da je šport ena najlepših in najbolj zdravih oblik preživljanja prostega časa,« je v slavnostnem nagovoru poudaril Bogdan Gabrovec.

Gledalci pa tudi tekmovalci so nato stopili nekaj metrov više proti grajskemu hribu, kjer so se mladi tekmovalci pomerili na večernem ekshibicijskem slalomu, zmago pa si je priborila slovenska ekipa.

Prvi pravi tekmovalni dan je bil v soboto na Starem vrhu, kjer so dekleta in fantje nastopili v veleslalomu vsak v dveh kategorijah, do 14 in do 16 let. Med dekleti do 14 let je zmagala Čehinja Katrin Kudelaskova, naša najboljša je bila članica druge slovenske ekipe domačinka Tija Radelj, ki je osvojila četrto mesto. Med fanti zmagal Norvežan Kristoffer Noer, naš najboljši pa je bil na četrtem mestu Miha Oserban. V konkurenci deklet do 16 let je zmagala Hrvatica Zrinka Ljutić, naša najboljša pa je bila na sedmem mestu Maja Sedovnik. Med dečki je bil najboljši Norvežan Filip Aleksander Ragnhildstveit. Na drugo mesto se je uvrstil Jakob Anderlič, na tretje pa Anže Adamek.

»Doslej mi je uspelo osvojiti tretje mesto na Pokalu Topolino, vesel pa sem tudi današnjega tretjega mesta. Smučam že deset let, všeč mi je in zato vztrajam. Rad potujem in želim si kdaj oditi tudi na olimpijske igre in tam osvojiti medaljo,« je ob zmagovalnem odru povedal 15-letni Mojstrančan Anže Adamek, član Alpskega smučarskega kluba Kranjska Gora, ki je nato na nedeljski slalomski tekmi naredil napako in ni bil uvrščen.

Za zlato medaljo naše reprezentance je na slalomu v kategoriji do 14 let poskrbel Luka Bučar, srebro pa je dobila Alina Leskovec. Dobro je nastopila tudi domačinka Ana Bokal, ki je bila četrta, Manca Dolinar pa je osvojila peto mesto. Peti je bil tudi Gal Hajdinjak. Med starejšimi tekmovalkami in tekmovalci naši niso bili v ospredju. Pri dekletih je znova zmagala Hrvatica Zrinka Ljutić, pri fantih pa Finec Mikko Lemponen. Povabilo organizatorja ASK Kranjska Gora za predtekmovalca na letošnjem Pokalu Vitranc sta dobila Norvežan Filip Alexander Ragnhildstveit in naš mladi smučarski up Jakob Anderlič.

Ekipno je bila prva Norveška, druga Slovenija in tretja Avstrija, aplavz za zmago pa so si letos zagotovo prislužili tudi organizatorji, ko so oba dneva odlično pripravili proge za mlade tekmovalce, ki se bodo čez leta k nam zagotovo še radi vračali. Na Pokalu Loka so namreč pred leti zmagovale tudi junakinje letošnje Zlate Lisice: Petra Vlhova, Alice Robinson in seveda Meta Hrovat.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / nedelja, 26. junij 2022 / 12:02

Včasih je klekljal vsak

V Železnikih ta čas potekajo jubilejni, šestdeseti Čipkarski dnevi, klekljarska prireditev z najdaljšo neprekinjeno tradicijo na Slovenskem.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / / 14:22

Tomo in Bojana

Svetovni popotnik in borec za pravice, lahko bi se izrazili v pesniškem jeziku: ‘pozab­ljenih nad drugem koncu sveta', Tomo Križnar, je 26. avgusta dopolnil 60 let, v soboto pa dahnil usod...

Nasveti / / 14:12

Astro kotiček

Predstavljam vam posamezne vedeževalske karte, vseh skupaj je 36. Vsaka karta nam lahko pove več različnih pomenov in nas usmerja k napovedi. Pomembna je seveda kombinacija kart, zato se b...

Razvedrilo / / 14:11

Razvoj alternative

Od 12. do 20. septembra v kranjskem Trainstation Squatu pripravljajo kopico glasbeno-kulturnih dogodkov, izkupiček katerih bodo namenili odkupu in nadaljnji ureditvi prostorov na Kolodvorski.

Razvedrilo / / 14:08

Niet v Vodicah

Vodice – V petek, 12. septembra, ob 20. uri bo v Kulturnem domu v Vodicah potekal tradicionalni, tokrat že četrti Rock festival, na katerem bodo med drugimi nastopile zasedbe Niet, Avven in ID.

Kronika / / 14:07

Neuspešna vlomilca

Kranj – Kranjski policisti so v nedeljo zvečer na Mladinski ulici v Kranju prijeli Kranjčana, ki sta se namenila vlomiti v poslovni prostor. Eden od nepridipravov se je na kraj zločina pripeljal z...