Priznanja naj imajo težo

V občini Šenčur se lotevajo spremembe pravilnika o podeljevanju občinskih priznanj.

Doslej so v občini Šenčur vsako leto podeljevali zlato, srebrno, bronasto in spominsko priznanje, na vsakih nekaj let pa tudi naziv častnega občana. Zdaj se zavzemajo za redkejše podeljevanje priznanj, da se ta ne bi preveč razvrednotila.

Šenčur – Predlagane spremembe je na občinskem svetu pojasnila Vanja Umnik, predsednica komisije za občinska priznanja. Po novem naj bi se naziv častnega občana podeljeval le enkrat v mandatu, zlato priznanje na dve leti, ukinila naj bi se srebrno in bronasto priznanje, medtem ko bi se spominsko priznanje, ki bi jih podelili od enega do tri vsako leto, preimenovalo v Jurjevo priznanje. Umnikova tudi meni, da bi morali predlagatelji bolj natančno izpolnjevati vloge, da ne bi prihajalo do nejasnosti, predlagatelji pa morajo nujno tudi obvestiti kandidate o predlogih za priznanje. Jasneje naj bi tudi opredelili, da niti komisija niti občinski svet nimata možnosti spreminjati tipa priznanja, kakršno je predlagano.

Svetnik Aleš Perič Močnik je ob tem izrazil skrb, da bodo tako priznanja preveč zreducirana. Zavzema se tudi za to, da bi posebno priznanje namenili za delovanje na področju kulture in športa, kjer je vsako leto veliko predlogov, kandidati pa sicer ne izpolnjujejo precej zahtevnih pogojev, da bi bili aktivni na več področjih. Sebastian Mohar se ne strinja z ukinitvijo srebrnega in bronastega priznanja, češ da bi nekdo zelo delaven moral dolgo čakati na to, da bi prejel priznanje. Podobnega mnenja je tudi Živa Mali, srebrno in bronasto priznanje naj ostaneta, podeljujeta pa naj se vsaki dve leti. Razmišlja tudi, da bi bilo za Jurjevo priznanje nemara dovolj, da je nekdo zelo aktiven na enem področju, za zlato priznanje pa bi veljala aktivnost na vsaj treh področjih. Matej Knific, tudi član komisije za občinska priznanja, je dejal, da je komisija pri svoji odločitvi predvsem želela, da imajo podeljena priznanja res težo. Na novo poimenovano Jurjevo priznanje pa ima namen dati poudarek občinskemu simbolu in krepiti pripadnost.

Priznanja naj bi torej podeljevali redkeje, slavnostna akademija ob občinskem prazniku pa bo še naprej vsako leto, so izvedeli svetniki na decembrski seji občinskega sveta. Ker je šlo šele za prvo obravnavo predlaganega pravilnika, imajo svetniki do naslednjega še čas prispevati svoje predloge, do katerih se bo občinska uprava opredelila in bo dokument pripravljen za končno obravnavo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / torek, 1. julij 2014 / 13:25

Več cestnih zapor

Škofja Loka – Občina Škofja Loka obvešča, da bo zaradi gradnje primarnega vodovoda in komunalne ureditve na območju Stare Loke promet oviran predvidoma do 31. julija. Prav tako je predvide...

Objavljeno na isti dan


Bohinj / nedelja, 4. oktober 2009 / 07:00

Vrtec bo po novem ob šoli

Bohinjski svetniki so soglašali z gradnjo novega desetoddelčnega vrtca ob osnovni šoli v Bohinjski Bistrici.

Gospodarstvo / nedelja, 4. oktober 2009 / 07:00

Priznanja šestim upravnicam gorenjskih pošt

Kranj - Vodstvo Pošte Slovenije je pred kratkim na tradicionalnem srečanju upravnikov slovenskih pošt v Ljubljani podelilo priznanja odličnim upravnikom pošt ter predstavilo posl...

Gospodarstvo / nedelja, 4. oktober 2009 / 07:00

To lahko vidiš le enkrat v življenju

Gobe letos dobro rastejo, gobarji pripovedujejo o orjaških jurčkih, o tem, da so jih veliko našli na enem mestu ...

Prosti čas / nedelja, 4. oktober 2009 / 07:00

Angelca že zavija z očmi

Bolj ali manj znani Slovenci so ta teden začeli z bojem za denarno nagrado na Kmetiji slavnih.

Kronika / nedelja, 4. oktober 2009 / 07:00

Odprava pripora za Romuna

Na procesu o poskusu ropa pri bencinski črpalki v Voklem na gorenjski avtocesti je kranjsko sodišče odpravilo pripor za prvoobtožena Romuna.