Britvica, ki prehiteva čas
Petega januarja leta 1855 se je rodil ameriški izumitelj in tovarnar King Camp Gillette, ki je izumil britvico in brivski aparat ter leta 1901 ustanovil Gillette Company s sedežem v Bostonu. Britvico, ki se je ohranila v času, še vedno uporablja veliko moških.
Ko je Gillette nekoč stal pred zrcalom in se bril, je opazil, da uporablja le majhen del britve. Rodila se mu je misel izoblikovati majhno, ostro in zavarovano rezilo, ki bo uporabno samo enkrat in popolnoma varno. Šest let si je prizadeval uresničiti to zamisel, potem pa je njegovo navdušenje začelo počasi ugašati. Strokovnjaki so trdili, da ni mogoče izdelati tako tankega, ostrega in cenenega jekla, kot ga je potreboval.
Leta 1901 naj bi se še zadnjič lotil poskusa. Najel je iznajdljivega mehanika Williama Nickersona, da bi se po štiri ure dnevno ukvarjal samo s tem problemom. Nickerson je po enem letu rešil težavo s tankim in cenenim jeklom. Tako je nastala družba American Safety Razor (Ameriška družba za varne britvice). Proizvodnja je stekla, prodaja pa ni in ni bila uspešna. V enem letu so prodali samo 51 brivskih aparatov in 168 britvic.
Do prave revolucije je prišlo čez tri leta. Leta 1904 so namreč prodali devetdeset tisoč brivskih aparatov in 12 milijonov britvic, vendar pa se je Gillette moral ukloniti volji kupcev, ki so britvice uporabljali večkrat in si izmišljali vse mogoče naprave, da so jih lahko brusili. Gillette je umrl leta 1932, v letu, ko so drvarji v Oregonu še vedno trdili, da se odlično obrijejo z dobro nabrušeno sekiro. Za mokro bitje je tedaj veljal nasvet: Začne se z mehčanjem brade. Brado zavijte v vročo brisačo ali pa uporabite mehčalno olje za brado. Najbolj kakovosten je čopič za britje iz naravne jazbečarjeve dlake. Namočite ga in naredite peno s pomočjo kreme ali pene za britje. Za britje nato uporabite klasično britvico. Klasične britvice so načeloma težke in zato jih ni treba pritiskati. Pogumnejši gospodje pa lahko preizkusijo tudi britje neposredno z britvico. Po britju ne pozabite uporabiti balzama po britju, ki pomirja kožo.
Naslednjo brivsko revolucijo je povzročil upokojeni ameriški častnik Jakob Schick, ki je leta 1928 patentiral električni brivnik.
Anekdote slavnih
Veliki nemški skladatelj Richard Wagner je na znančevo prošnjo vzel v orkester začetnika pozavnista. Novinec je na prvi vaji zamudil z začetkom igranja. Ko se je to ponovilo še dvakrat, je Wagner vzkliknil: »Če ste začetnik, zakaj potem zares ne začnete igrati!«
Ko je irski književnik George Bernard Shaw zbolel, ni bil zato nič manj jedek in strupen. Tedaj se je v Londonu mudil ameriški kralj džeza Paul Whiteman, ki je obiskal Shawa. Za tolažbo ob glavobolu mu je bil pripravljen zaigrati na saksofon nekaj fokstrotov in tangov. »Hvala,« je odgovoril Shaw. »Raje imam glavobol.«
Smeh ni greh
Dedek vnukinji: »Katero zgoščenko naj ti kupim za novo leto?« Vnukinja: »Ti samo pojdi v trgovino in jih poslušaj. Meni bo zagotovo najbolj všeč tista, ki bo šla tebi najbolj na živce.«
Ženska do svojega 18. leta pove, koliko bo stara, potem do tridesetega leta, koliko je stara. Do 45. leta pripoveduje, koliko je bila stara, kasneje pa reče, da ženske ni olikano vprašati po starosti.
Novopečena obiskovalka nudističnega kampa sprašuje čuvaja plaže: »Pravite, da se moram za nudistično plažo do pasu sleči?« – »Res je, vendar do pasu od spodaj in od zgoraj.«