Ob podpori domačih navijačev so na nedeljski tekmi slavili svetovni prvaki Poljaki, ki pa so se jim naši dobro upirali. / Foto: FIVB

Olimpijske igre so še sanje

Naša odbojkarska reprezentanca je minuli konec tedna dobro nastopila na kvalifikacijskem turnirju za nastop na olimpijskih igrah v Tokiu 2020, a so si tega v prvem poskusu zagotovili domačini Poljaki.

Kranj – Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je kvalifikacijski turnir za uvrstitev na olimpijske igre, ki bodo leta 2020 v Tokiu, v petek v Gdansku začela s tekmo proti Franciji. Naši odbojkarji so se eni najboljših ekip na svetu dobro upirali in se enakovredno borili, toda na koncu so, zaradi velikega števila napak naših, Francozi slavili s 3 : 0 (24, 20, 23).

V soboto so se naši pomerili s Tunizijo, varovanci selektorja Alberta Giulianija pa so bili boljši od afriških prvakov, ki so jih premagali s 3 : 0 (23, 16, 24).

Za zaključek kvalifikacijskega turnirja so se Slovenci pomerili še z gostitelji turnirja in svetovnimi prvaki, Poljaki. Ti so bili po hudem boju vendarle uspešnejši in zmagali s 3 : 1 (-21, 23, 23, 21) ter si tako zagotovili pot v Tokio. Slovenci so na turnirju zasedli tretje mesto.

»Igrali smo na precej visoki ravni. Rezultat sicer ni najboljši, a vemo, da je bil na drugi strani mreže izjemen tekmec in da je težko zmagati. Še posebej v prvem nizu smo igrali dobro na servisu, v bloku in obrambi in tudi v protinapadih in to mora biti naš cilj za prihodnje, ohranjati takšno raven igre,« je po zadnji tekmi proti Poljski povedal slovenski selektor Alberto Giuliani.

Kljub zmagi in dvema porazoma si naši odbojkarji zaslužijo pohvale za prikazano igro, saj so dokazali, da lahko enakovredno igrajo tudi z najboljšimi reprezentancami na svetu.

Za slovenske odbojkarje pa sanje o nastopu na olimpijskih igrah še niso končane. Že januarja prihodnje leto bodo namreč imeli novo priložnost, da se na olimpijski turnir v Tokio prebijejo skozi drugi krog kvalifikacij, na katerem se bo osem evropskih reprezentanc med seboj pomerilo za eno olimpijsko vozovnico.

Bliža se evropsko prvenstvo

Naše odbojkarje še prej čaka nastop na domačem evropskem prvenstvu, ki bo med 12. in 29. septembrom potekalo v Stožicah. Evropska odbojkarska zveza CEV je namreč organizacijo evropskega prvenstva za moške 2019 dodelila Franciji, Sloveniji, Nizozemski in Belgiji. Euro Volley 2019, na katerem bo prvič nastopilo 24 reprezentanc, bodo prvič gostile štiri države, oba mejnika pa bosta pripomogla k še večji priljubljenosti odbojke v Evropi in njenemu nadaljnjemu razvoju.

Evropsko odbojkarsko prvenstvo bo v Sloveniji potekalo prvič. Obračuni osmine finala in četrtfinala bodo potekali v vseh štirih državah gostiteljicah, polfinalni tekmi bosta v Sloveniji in Franciji, veliki finale bo v Parizu gostila Francija.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / petek, 24. junij 2011 / 07:00

Pod Vitrancem spet za evropske naslove

Od danes do nedelje bo Kranjska Gora spet gostila evropsko prvenstvo v gorskem kolesarstvu.

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 12. november 2018 / 12:23

Na udaru tudi vikendi

Pokljuka – Pozno jeseni, ko se vremenske razmere poslabšajo, in pozimi, ko začne snežiti, se nekateri nepridipravi preusmerijo v počitniške objekte na bolj odročnih krajih, opozarjajo gorenjski pol...

Gospodarstvo / ponedeljek, 12. november 2018 / 12:23

Dnevi slovenskih bančnikov

Brdo – Na Brdu pri Kranju bodo v četrtek, 15. novembra, tradicionalni Dnevi slovenskih bančnikov, ki jih organizira Združenje bank Slovenije. Bančniki bodo razpravljali o izzivih bančništva v priho...

Gospodarstvo / ponedeljek, 12. november 2018 / 12:22

Delavnica o predelavi mleka v maslo in sire

Polica – V sredo, 14. novembra, z začetkom ob 9. uri bo na Poličarjevi kmetiji v Naklem delavnica o predelavi mleka v maslo in sire. Delavnico bo vodil Stane Levart iz Kmetijsko gozdarskega zavoda...

GG Plus / ponedeljek, 12. november 2018 / 12:16

Lepo je bilo biti vaška zdravnica

Alenka Cegnar je bila kar dvaintrideset let splošna zdravnica v Zdravstveni postaji Žirovnica. V tem času so se spletle številne lepe, pa žal tudi manj lepe zgodbe. A tisto lepo vendarle prevlada, pra...

Gospodarstvo / ponedeljek, 12. november 2018 / 12:15

Šestdeset let Komunale Kranj

Javno podjetje Komunala Kranj, pod imenom Komunalni servis Kranj ustanovljeno leta 1958, danes sodi med večja komunalna podjetja v Sloveniji, po raznovrstnosti dejavnosti pa celo med največja tri.