Najboljši jeseniški učenci in dijaki z ravnatelji in županom

Županove petice

Jesenice – Župan Občine Jesenice Blaž Račič je 56 najboljšim učencem in dijakom jeseniških osnovnih in srednjih šol na sprejemu v Kolpernu podelil priznanja – županove petice. Ob tem jim je čestital za izjemne dosežke in jih imenoval »cvet jeseniške mladosti in obet prihodnosti v lokalni skupnosti«. Zaželel jim je, da bi pridobljeno znanje znali uporabiti tudi v življenju, da bi veliko potovali po svetu, a se z izkušnjami vrnili domov in obogatili domačo skupnost. Poudaril pa je tudi pomen druženja in prostega časa. Na sprejemu so za kulturni program poskrbeli učenci Glasbene šole Jesenice: baletnika in kvartet klarinetov, ki so ga sestavljale štiri odlične učenke, prejemnice županovih petic.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Četrti njoki

Ta konec tedna bo na letnem kopališču v Ajdovščini 4. Njoki Summer festival 2008 ITAK.

Objavljeno na isti dan


Splošno / nedelja, 9. september 2007 / 07:00

Prvi šolski dan, s soncem obsijan

V ponedeljek se je pričelo novo šolsko leto. Obiskali smo prvošolčke na Blejski Dobravi - letos jih je v razredu le devet.

Splošno / nedelja, 9. september 2007 / 07:00

Nova načelnica upravne enote

Vodenje Upravne enote Jesenice je s prvim septembrom prevzela Alenka Burnik.

Splošno / nedelja, 9. september 2007 / 07:00

Odslužena vozila kazijo okolico

Zlasti moteča so v stanovanjskih soseskah, kjer zasedajo prepotrebna parkirna mesta.

Splošno / nedelja, 9. september 2007 / 07:00

Pestro jeseniško poletje v Pineti

Letošnja sezona je spet postregla s kopico veselih dogodkov.

Splošno / nedelja, 9. september 2007 / 07:00

S kljunastimi flavtami od jutra do večera

"Ne, igranja na flavto se nikoli ne naveličamo!" so v en glas zatrdili mladi udeleženci poletne šole kljunaste flavte, ki je pod vodstvom profesorice Mateje Bajt potekala v Javorniškem Rovtu.