Ob odprtju novih prostorov je Dušan Čavič v ring zvabil tudi kranjskega župana Matjaža Rakovca. / Foto: Gorazd Kavčič

Boksarji v novih prostorih

V Boksarskem klubu Kranj so se pred kratkim preselili v na novo urejene prostore v pritličju zimskega bazena, kjer so končno dobili primerne pogoje za vadbo.

Kranj – S priložnostno slovesnostjo so v Boksarskem klubu Kranj minuli četrtek tudi uradno dobili nove prostore. Iz neprimernih na podstrešju stavbe kranjskega zimskega bazena so se namreč pred kratkim preselili v pritličje, koder so postavili ring, uredili pa so tudi manjšo dvorano za fitnes in garderobo. »V Kranju so v okviru vojašnice vrsto let obljubljali dvorano, ki naj bi bila namenjena borilnim športom, od karateja in juda do boksa. To se ni nikoli zgodilo, zato so se klubi znašli vsak po svoje in iskali primerne prostore. Z na novo urejenimi prostori v pritličju smo rešili problem boksarjev, kmalu pa bo na voljo prostor tudi za judoiste. Pomembno pri tem je, da smo ta objekt sedaj namenili izključno potrebam klubov in občanov,« je povedal direktor Zavoda za šport Kranj Branko Fartek, kranjski župan Matjaž Rakovec pa je ob novi pridobitvi poudaril, da ima boks v Kranju tradicijo in uspehe prav po zaslugi neumornega predsednika in trenerja Duška Čaviča. »Upam, da se boste boksarji v novih prostorih dobro počutili in da bomo kdaj dočakali tudi dan, ko bo v Kranju dvorana, namenjena tudi borilnim športom,« je še dodal Rakovec, nato pa sprejel Čavičev izziv in si nadel boksarske rokavice – pa čeprav le za občutek v ringu in fotografijo.

Priložnostnega odprtja se je udeležil tudi predsednik štajerske boksarske zveze Nani Matjašič, ki je Dušanu Čaviču v imenu profesionalne boksarske zveze ob odprtju novih prostorov izročil priznanje za dolgoletno delo in hkrati obljubil, da bo Kranj kmalu gostil pomembno boksarsko tekmovanje.

»V minulem letu je deset naših tekmovalcev, ki so se udeležili državnega prvenstva, osvojilo pet zlatih medalj, tri srebrne in dve bronasti. Trenutno v klubu trenira okoli dvajset tekmovalcev, ki so sposobni osvajali odličja na domačih in mednarodnih tekmovanjih, med njimi pa izstopa Tamara Grošelj. Januarja je osvojila srebrno medaljo na svetovnem pokalu, ki ga je gostil Sombor. S takšnim uspehom si je priborila nastop na evropskem prvenstvu v Romuniji. Žal pa Boksarska zveza Slovenije nima denarja in bo ostala doma,« je povedal Dušan Čavič, ki je v skoraj tridesetih letih s svojimi varovanci večkrat nastopal na evropskih in svetovnih prvenstvih, stroške pa je vedno moral pokriti sam. »Če bomo dobili sponzorje, bo še moč nastopati po svetu, sicer bomo tekmovali večinoma doma,« je dodal Čavič.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / torek, 28. junij 2011 / 07:00

Nočni požar opustošil stanovanje

V noči s petka na soboto je zagorelo stanovanje v bloku v Šorlijevi ulici v Kranju, gasilci so se težko prebili do požarišča.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sobota, 13. junij 2009 / 07:00

Gospodarski zaton Kranja?

Tako pesimističen je bil naslov okrogle mize društva Odgovor, nič manj črnogleda pa ni bila razprava.

Gospodarstvo / sobota, 13. junij 2009 / 07:00

Račun blokiran zaradi napake

Škofja Loka - Prejšnji teden je imela škofjeloška Jelovica blokiran transakcijski račun. Gregor Benčina, predsednik upravnega odbora, pojasnjuje, da je razlog v...

Kranjska Gora / sobota, 13. junij 2009 / 07:00

Predpise si različno razlagajo

Prostorske predpise postavlja občina, izvaja pa jih država; neskladja v interpretaciji so, tako glede Jasne kot novogradnje v Podkorenu, velika.

Humor / sobota, 13. junij 2009 / 07:00

"Prodajem bombe, minomete, lansere in Gavrilovič paštetu ..."

Medtem ko se Ljubice in ostali kompetentni v Slovenski vojski ukvarjajo s tem, "kam so šle vse rožice", no, kam so izginili armbrusti, bombe in še kaj, v nekaterih predelih bivše Jugoslavije taisto or...

Kronika / sobota, 13. junij 2009 / 07:00

Znova o prostituciji

Na kranjskem sodišču se je v torek z zaslišanjem prič nadaljevalo sojenje zaradi domnevne prostitucije v lokalu XO v Čirčah pri Kranju.