Gorenjski glas v letu 2019
Pričakujemo vas v poslovni stavbi na Nazorjevi ulici 1 v Kranju; ne pozabite tega, da nas ne boste iskali na stari lokaciji.
V poslovno stavbo na Nazorjevi ulici 1 v Kranju smo se preselili oktobra. Stoji eno križišče proti severu od naše stare lokacije na Bleiweisovi cesti 4. Če torej stopite po Bleiweisovi cesti naprej, mimo lekarne, ste že tam, le poslovna stavba je obrnjena na Nazorjevo ulico, stoji pa prav tako nasproti kranjske avtobusne postaje. Najbližje parkirišče je pri Sparu na Zoisovi ulici 1, kjer smo bili včasih. Prva ura parkiranja je brezplačna.
Večji prostor je namenjen tudi naročnikom
Vhod v poslovno stavbo na Nazorjevi je med Abanko in kavarno. Če se vam bo mudilo, lahko naročnino plačate pri receptorki ob glavnem vhodu, ki vam bo izročila tudi izbrano darilo. Če si želite ogledati naše nove prostore in popiti kavico, pojdite mimo recepcije do dvigala, ki vas bo popeljalo v drugo nadstropje (pritisnete na gumb 2). Lahko se seveda podate tudi po stopnicah, ki so dokaj udobne za hojo.
V drugem nadstropju smo svojo dejavnost zaokrožili v dveh medsebojno povezanih poslovnih prostorih, zato boste tam opazili dvoje vrat z napisom Gorenjski glas. Tako kot je označeno, stopite na levo in prišli boste v večji poslovni prostor, katerega predprostor je namenjen naročnikom. S stekleno steno je ločen od uredništva, kjer novinarji in tehniki pripravljajo časopis.
Največji popust pri letni naročnini
Cena časopisa ostaja takšna kot v zadnjih treh letih; upajmo, da bomo s staro ceno zdržali do konca letošnjega leta. Že lani so se namreč začele dražiti tiskarske in poštne storitve, tiskarji so novo podražitev napovedali že za februar, poštarji so pogodbe podaljšali le za pol leta … Skratka, obetajo se nam slabši poslovni časi, morda je na obzorju celo nova kriza, ki jo nekateri že napovedujejo.
V letu 2019 bodo izšle 104 številke časopisa, ena manj kot lani. Cena časopisa torej ostaja 1,85 evra, letna naročnina znaša 192,40 evra. Polno naročnino plačajo podjetja, obrtniki, ustanove in institucije, skratka vsi, ki jim naročnina pri poslovanju predstavlja strošek. Za naročnike fizične osebe oziroma za posameznike veljajo popusti.
Najvišji, kar 25-odstotni popust velja za letno naročnino, kar pomeni, da Gorenjski glas dejansko plačujete le devet mesecev, kar tri mesece pa ga dobivate brezplačno. Letna naročnina znaša 144,30 evra, prihranek znaša 48,10 evra. Prihranite tudi pri položnicah, saj dobite samo eno. Če naročnino plačate pri našem okencu, tudi ni bančne provizije, ne za vas in ne za nas. Banke jo namreč zaračunavajo na obeh straneh.
Pri polletni naročnini je popust 20-odstoten, prvo položnico dobite januarja, drugo julija. Letos bo v prvem polletju izšlo 51 številk časopisa, v drugem polletju pa 53. Pri polletni naročnini časopis dva meseca in pol prejemate brezplačno.
Vsi redni plačniki mesečne naročnine imajo 10-odstotni popust, kar pomeni, da časopis praktično prejemajo mesec in pol brezplačno.
Zanimiva darila
Brez tradicionalnih dežnikov seveda ne gre, tokrat so v temno modri barvi. Izbirate lahko med brisačami treh barv. Novost so nahrbtniki, ki so primerni za krajše izlete ali manjše nakupe. Lahko vzamete četrt kilograma kave, ki je seveda vedno dobrodošla, še zlasti ob branju časopisa.
Na voljo je pet knjig, dve še dišita po tiskarni. Napisali so ju avtorji, ki nasvete že vrsto let objavljajo v Gorenjskem glasu. Mojca in Janez Logar sta družinske nasvete zbrala v zanimivo oblikovani knjigi Jaz, midva, mi. Nena Veber je svoje nasvete o zdravju vsebinsko odlično povezala v knjigi Zdravje in jaz – prijatelja. Priljubljeni pisatelj Ivan Sivec je tokrat prispeval Karantanske rokopise. Dodali smo še dve lanski knjigi: roman Melanda Marijana Peternelja in Recepte za vse letne čase Erike Jesenko.
Nova priloga Karavanke
Še naprej bodo izhajale vse priloge, ki bogatijo Gorenjski glas. Letos se jim bo pridružila nova priloga z naslovom Karavanke, ki bo nastajala v okviru čezmejnega projekta Smart tourist, ki ga izvajamo skupaj z Mohorjevo družbo in podjetjem Xamoon iz Celovca. Namenjen je literarni dediščini Karavank, izšlo bo tudi deset časopisnih prilog, ki jih boste v dveh letih prejeli skupaj z Gorenjskim glasom.
Gorenjski glas ima šestdeset tisoč bralcev
Če smo se ob sedemdesetletnici izhajanja Gorenjskega glasa spraševali, kako dolgo bomo še brali časopise, je bila pravo olajšanje nedavna slovenska raziskava RBB, ki je pokazala, da ima Gorenjski glas kar šestdeset tisoč bralcev. Zaradi visoke branosti se je v raziskavo uvrstilo tudi pet lokalnih časopisov oziroma reviji, ki so priloženi tudi Gorenjskemu glasu. Kranjčanka ima 43.200, Jeseniške novice 36.600, Kamničan-ka 35.300, Loški glas 31.800 in Deželne novice 28.400 bralcev. Časopise in revije s pravo vsebino torej še vedno radi berete, kar nas seveda zelo veseli.