Zbrali več kot tisoč podpisov

V Žireh so podpisovali peticijo za ponovno uvedbo ginekološke ambulante v njihovem kraju.

Predvsem starejše ženske so zaradi oddaljenosti ginekološke ambulante in težav pri iskanju prevoza pogosto opuščale ginekološke preglede.

Žiri – V manj kot mesecu dni je Civilna iniciativa za uvedbo ginekološke ambulante v Žireh zbrala 1056 podpisov, ki so jih v sredo predali županu Janezu Žaklju. Na občini obljubljajo, da bodo storili vse, kar je v njihovi moči, da bi izboljšali razmere na tem področju. »Prepričani smo, da bomo skupaj z vodstvom Osnovnega zdravstva Gorenjske v Zdravstveni postaji Žiri našli rešitev tudi za naše ženske.«

Ginekološko ambulanto so v Žireh ukinili pred šestimi leti in tako so ženske ostale brez možnosti ginekološkega pregleda v domačem kraju. Predvsem starejše ženske se zato zaradi oddaljenosti ginekološke ambulante in težav pri iskanju prevoza in spremljevalca pogosto opuščale ginekološke preglede, opozarjajo pobudniki peticije in se ob tem sprašujejo, zakaj tudi ženske v rodni dobi ne bi bile upravičene do kakovostne ginekološke obravnave v domačem kraju. Tako bi prvi pregled po porodu opravile brez skrbi, kako bo za njihove novorojenčke poskrbljeno med njihovo odsotnostjo, poudarjajo v civilni iniciativi. Zniževanje primarne zdravstvene oskrbe žensk se jim zdi nedopustno, zato so oblikovali zahtevo po ponovni uvedbi ginekološke ambulante. Veliko število zbranih podpisov v tako kratkem času po županovih besedah dokazuje, da Žirovci ob resnih namenih in pravem času znajo stopiti skupaj. »Nobenega opravičila ni, da bi v 21. stoletju naše občanke zbolevale in umirale zaradi slabe dostopnosti do ginekoloških storitev,« so še poudarili na občini.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorje / / 14:42

Gorjanski gasilci praznovali visok jubilej

Prostovoljno gasilsko društvo Gorje, ki je tretje najstarejše društvo v Gasilski zvezi Bled - Bohinj, letos zaznamuje 130-letnico delovanja.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / sobota, 1. januar 2011 / 07:00

Čarobno popotovanje s čopičem

Jaka Pernuš je s svojimi likovnimi deli razveselil in presenetil veliko ljudi, tudi likovne poznavalce. V razstavnem prostoru Gorenjskega glasa je imel prvo samostojno likovno razstavo, odziv je bil i...

Nasveti / sobota, 1. januar 2011 / 07:00

Zvonček želja

Nebeška gora (958 m) - V bližini Kuma je gora z nebeškim imenom. Ko stojiš na njenem vrhu, imaš resnično občutek, da so se razprla nebesa.

Radovljica / sobota, 1. januar 2011 / 07:00

V četrtek vendarle odprli povezovalno cesto

Radovljica, Lesce - V četrtek zjutraj so po mesecih pričakovanj vendarle odprli povezovalno cesto od krožišča med Radovljico in Lescami ter regionalno cesto Lesce–Črnivec. Kot je...

Prosti čas / sobota, 1. januar 2011 / 07:00

Znani o letu 2011

Znane gorenjske obraze smo povprašali, po čem si bodo zapomnili iztekajoče se leto, kako bodo preživeli silvestrovo in kakšne novoletne zaobljube so si zastavili za leto 2011.

Zanimivosti / sobota, 1. januar 2011 / 07:00

Anketa: Leto 2010 je zaznamovala kriza

Zakorakali smo v novo leto, zato smo sogovornike tokrat povprašali, po čem se jim bo iztekajoče se leto najbolj vtisnilo v spomin.