Matjaž Rakovec ostaja prvi mož Hokejske zveze Slovenije. / Foto: Gorazd Kavčič

Rakovec še naprej na čelu hokejistov

Kranjčan Matjaž Rakovec je na torkovi volilni skupščini še tretjič dobil predsedniški mandat, reprezentanco pa bo znova prevzel Matjaž Kopitar.

Te dni je živahno tudi v jeseniškem hokejskem klubu, kjer se pripravljajo na skupščino, ki bo predvidoma 14. junija. Anže Pogačar, ki je sprva napovedal, da ne bo več vodil HDD SIJ Acroni Jesenice, se je ob podpori sponzorjev in vodstva kluba odločil, da bo nadaljeval delo v klubu. Več bo znano po skupščini.

Kranj – Na 43. redni skupščini Hokejske zveze Slovenije, ki je bila tudi volilna, so zbrani govorili o delu v pretekli sezoni, poslušali so tudi pozitivno poročilo zunanje revizorke in se seznanili s predvidenim finančnim načrtom za naslednje leto. Na zvezi so se odrekli dobičku v višini devetdeset tisoč evrov. »Imamo kar velik presežek, a smo večino namenili za razvoj po klubih. Načrt je podoben za prihodnje leto, čeprav bo denarja malo manj, ker ni olimpijskih iger. Seveda pa nas čaka svetovno prvenstvo,« je povedal Rakovec.

Predsednik nadzornega od­bora Brane Terglav je bil nezadovoljen, ker država nameni hokeju premalo denarja, in pozval vodstvo zveze, naj si prizadeva za pridobitev ustreznejšega statusa te panoge. Sicer pa se je negativni društveni sklad oziroma stari dolgovi v zadnjem letu še zmanjšal za 25 tisoč evrov in zdaj znaša 885 tisoč evrov.

Pri glasovanju za novega predsednika Hokejske zveze Slovenije Matjaž Rakovec, ki je zvezo vodil zadnja dva mandata, ni imel protikandidata in je dobil soglasno podporo. »Vse teče ustaljeno, reprezentančni programi se izpolnjujejo, tečejo ligaška tekmovanja z ligama AHL in IHL. Želimo si nove hokejske dvorane in tega, da bi reprezentanca igrala v elitni ligi« je povedal predsednik Rakovec.

Slovenski reprezentanci bo pri tem že kmalu pomagal nekdanji hokejist in tudi selektor Matjaž Kopitar. Vodstvo Hokejske zveze Slovenije je namreč z njim doseglo načelni dogovor, pogodbo pa naj bi podpisali na začetku julija, saj je Matjaž Kopitar trenutno odsoten.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / sobota, 25. junij 2011 / 07:00

Bohinjska piramida

Rodica (1966 m) - Gora, preko katere vodi Slovenska planinska pot, je piramida, ki meji na toplo Primorsko in hladno Gorenjsko. Tokrat jo bomo obiskali skoraj povsem iz doline.

Objavljeno na isti dan


Domžale / torek, 14. avgust 2018 / 10:52

Odpadke že začeli odstranjevati

V Publikusu so našli rešitev za okoli sedemsto bal odpadkov, ki jih morajo po sklepu inšpekcije odstraniti s svojega zemljišča v Študi.

Razvedrilo / torek, 14. avgust 2018 / 10:42

Amerika v Zbiljah

Ob Zbiljskem jezeru sta prvič istočasno potekala dva največja ameriško obarvana dogodka v Sloveniji, Bohinjci pa so na letošnji Kresni noči pripravili pravi spektakel.

Nasveti / torek, 14. avgust 2018 / 10:40

Bled

Na Bledu in tudi v drugih slovenskih letoviških krajih je ta hip vse polno ljudi. Tujcev, ki prinašajo dragoceni zaslužek, domačinov, ki se ohladijo za kakšen dan ali dva, morda le za popoldan ali...

Mularija / torek, 14. avgust 2018 / 10:39

Živ žav na Visokem

V organizaciji Kulturno-umetniškega društva (KUD) Valentin Kokalj Visoko je prejšnji teden potekal že deseti Živ žav za otroke. Pod krošnjami dreves za Domom krajanov na Visokem so ustvarjali, se igra...

Kronika / torek, 14. avgust 2018 / 10:33

Precej voznikov prehitrih

Kranj – Gorenjski prometni policisti so minuli teden vsak na svojem območju izvajali meritve hitrosti vožnje. Nadzor so izvajali zlasti na varnostno bolj problematičnih točkah ter ugotovili, da je...