Delavnica Naš dom brez odpadkov

Škofja Loka – Razvojna agencija Sora v sodelovanju z Občino Škofja Loka prireja delavnico z naslovom Naš dom brez odpadkov – manj smeti, več prihrankov in časa. Potekala bo v ponedeljek, 20. novembra, od 18. ure do 19.30 v prostorih Coworking centra Lokomotiva na Mestnem trgu. Vodja delavnice bo Katja Sreš, predstavnica društva Ekologi brez meja, ki se v sklopu dejavnosti društva ukvarja s promocijo koncepta Zero Waste oz. družbe brez odpadkov. Delavnica je namenjena gospodinjstvom in občanom v Škofji Loki, ki želijo v svoje družine vnesti sodobne načine racionalnih nakupov in se približati družbi s čim manj odpadki. Udeležba je brezplačna, saj delavnico finančno podpira občina in se izvaja v okviru projekta Loško je ekološko. Prijave sprejema do četrtka, 16. novembra, oziroma do zasedbe prostih mest Razvojna agencija Sora, telefon 04/50 60 220 (Jana Šifrar), e-pošta info@ra-sora.si.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / torek, 25. junij 2024 / 07:33

Pšenico pridelujejo z izgubo

Zadružna zveza, kmetijsko-gozdarska zbornica in sindikat kmetov pozivajo vlado, naj kmetom nadomesti izpad prihodka pri pridelavi pšenice v lanskem in letošnjem letu.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / sobota, 1. januar 2011 / 07:00

Čarobno popotovanje s čopičem

Jaka Pernuš je s svojimi likovnimi deli razveselil in presenetil veliko ljudi, tudi likovne poznavalce. V razstavnem prostoru Gorenjskega glasa je imel prvo samostojno likovno razstavo, odziv je bil i...

Nasveti / sobota, 1. januar 2011 / 07:00

Zvonček želja

Nebeška gora (958 m) - V bližini Kuma je gora z nebeškim imenom. Ko stojiš na njenem vrhu, imaš resnično občutek, da so se razprla nebesa.

Radovljica / sobota, 1. januar 2011 / 07:00

V četrtek vendarle odprli povezovalno cesto

Radovljica, Lesce - V četrtek zjutraj so po mesecih pričakovanj vendarle odprli povezovalno cesto od krožišča med Radovljico in Lescami ter regionalno cesto Lesce–Črnivec. Kot je...

Prosti čas / sobota, 1. januar 2011 / 07:00

Znani o letu 2011

Znane gorenjske obraze smo povprašali, po čem si bodo zapomnili iztekajoče se leto, kako bodo preživeli silvestrovo in kakšne novoletne zaobljube so si zastavili za leto 2011.

Zanimivosti / sobota, 1. januar 2011 / 07:00

Anketa: Leto 2010 je zaznamovala kriza

Zakorakali smo v novo leto, zato smo sogovornike tokrat povprašali, po čem se jim bo iztekajoče se leto najbolj vtisnilo v spomin.