Predsednik države Borut Pahor je pomagal razbiti 95-kilogramsko čokolado velikanko, ki so jo ob 95-letnici izdelali v naši edini tovarni čokolade leški Gorenjki, in v dar dobil tudi prvi košček. / Foto: Gorazd Kavčič

Predsednik pomagal zdrobiti čokolado

Vrhunca 6. Festivala čokolade v Radovljici, razbitja 95-kilogramske čokolade velikanke iz Gorenjke, se je udeležil tudi predsednik države Borut Pahor s partnerko Tanjo Pečar in sinom Lukom. V treh dneh je festival obiskalo več kot 50 tisoč ljudi.

Letošnji novi okusi festivala so bili čokolada z zaseko, ocvirki, olivnim oljem in mohantom. Pripravili so fontano iz bele čokolade, nova okusa sadja v čokoladi pa sta bila kaki in mango. Poleg bele in črne čokolade so predstavili še blond čokolado.

Radovljica – »Vabilo župana Radovljice in direktorice Turizma Radovljica je bilo malce zlobno, ker vesta, da imam rad čokolado, a se ji skušam upirati, ker ... redi. Zato sem s seboj pripeljal Tanjo in Luka, ki sicer ne gresta nikamor z mano, sem pa sta prišla brez obotavljanja, saj sta oba velika sladkosneda,« je šaljivo komentiral svoj obisk predsednik države Borut Pahor, ki se je v nedeljo udeležil 6. Festivala čokolade v Radovljici, ko so točno opoldne zdrobili 95-kilogramsko čokolado velikanko iz leške Gorenjke. Predsednik je čokolado, izdelano iz 63 kilogramov mlečne čokolade in 32 kilogramov lešnikov, zdrobil skupaj z županom Radov­ljice Cirilom Globočnikom in generalnim direktorjem Žita Janezom Bojcem. Koščke lešnikove velikanke so nato razdelili med številne ljubitelje čokolade, ki so tudi v nedeljo, tako kot že v petek in soboto, napolnili ulice in trge Radovljice. Po besedah direktorice zavoda Turizem in kultura Radovljica Nataše Mikelj so v treh dneh našteli več kot 50 tisoč obiskovalcev, kar je le nekaj manj kot lani, ko jih je bilo rekordnih 55 tisoč. Letos je bil festival odlično obiskan zlasti v petek in soboto, medtem ko jih je v nedeljo zaradi res hladnega vremena morda prišlo nekaj manj kot lani.

Letošnje dogajanje je bilo še pestrejše kot prejšnja leta, predstavljalo se je več kot štirideset razstavljavcev, med njimi tudi iz Danske, Hrvaške in Italije.

Organizatorji so poskrbeli za kar nekaj novosti, tako so bile na ogled čokoladne skulpture, ki jih je izdeloval Miro Rismondo, obiskovalci so se lahko poskusili v čokoladni ruleti, posebna zanimivost je bila tovarna čokolade, v kateri so prikazovali izdelavo od zrna do tablice. Potekale so kuharske delavnice in šovi, novost je bil bio čoko kotiček z bolj zdravo, presno čokolado za vegane, diabetike in alergike, nekaj posebnega je bil lepotilni šotor s čokoladnimi frizurami, nohti, ličenjem, masažami. Otroci so lahko tekmovali v čokoladni dirki s skiroji, streljali z lokom, ustvarjali v čokoladnih delavnicah ... Na festival je obiskovalce iz Ljubljane v nedeljo pripeljal tudi čokoladni muzejski vlak.

Pa imajo po šesti uspešni izvedbi festivala organizatorji že načrte za sedmi festival? »Seveda!« odgovarja direktorica Turizma Radovljica Nataša Mikelj. »Imamo še ogromno idej, naša vizija je, da postanemo največji festival čokolade v jugovzhodni Evropi, ki bo namenjen ne le obiskovalcem, ampak tudi strokovni javnosti z razstavljavci opreme za izdelavo čokolade. Vendar pa za uresničitev vizije potrebujemo podporo občine, celotnega turizma, ne nazadnje pa tudi države, zlasti v odnosu do razstavljavcev iz tujine, da poenostavi pogoje za njihovo udeležbo na festivalu.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Preddvor / sreda, 23. junij 2010 / 07:00

Podelili priznanja za odličnost

Preddvor - Župan občine Preddvor Miran Zadnikar je dan po valeti preddvorskih devetošolcev sprejel in nagradil najboljše med najboljšimi. Priznanja za odličnost je prejelo...

Objavljeno na isti dan


Kultura / sreda, 5. december 2018 / 16:29

Zlata ribica in tri želje

Saj poznate tisto o zlati ribici, ki vam izpolni tri želje, če jo izpustite nazaj v vodo. Ker se je svet od časov tovrstnih čarobnih bitij precej spremenil, bomo tudi pravljico nekoliko sp...

Volitve 2019 / sreda, 5. december 2018 / 16:26

V Naklem slavil Ivan Meglič

Ivan Meglič je v drugem krogu volitev premagal Marka Mravljo. »Moja želja je, da je občina prijazna, prijetna za vse in da se vsi občani v njej res počutijo doma,« je dejal po izvolitvi.

Kultura / sreda, 5. december 2018 / 16:18

Niso še za staro šaro

Ljubljana – S svojim nastopom so se prejšnjo sredo na drugem Dnevu Zveze društev upokojencev Slovenije v Marmorni dvorani ljubljanskega Gospodarskega razstavišča predstavili tudi člani Folklorne sk...

Kranj / sreda, 5. december 2018 / 16:18

Šoli omogočili nadaljnji razvoj

Predstavniki Visoke šole za gradbeno inženirstvo (VŠGI) Kranj so sredi novembra podpisali pogodbo o pridružitvi Novi univerzi.

Preddvor / sreda, 5. december 2018 / 16:17

S starejšimi obujali spomine

Preddvor – Že tradicionalnemu srečanju z najstarejšimi občani, ki štejejo devetdeset let ali več, se je Miranu Zadnikarju, tokrat zadnjič kot županu v vlogi gostitelja, pridružil tudi novoizvoljeni...