Zbiralnika pred občinsko stavbo v Komendi je že uporabil tudi komendski župan Stanislav Poglajen. / Foto: Aleš Senožetnik

Prevzeli zabojnike za e-recikliranje

Polovici slovenskih občin, ki že imajo ulične zbiralnike za e-odpadke in odpadne baterije, so se te dni pridružile tudi občine s kamniško-domžalskega območja.

Domžale, Komenda – Že v petek, 7. aprila, so šestnajst novih uličnih zbiralnikov za e-odpadke in odpadne baterije, ki jih bodo namestili na nekaterih ekoloških otokih, predstavniki družbe Zeos skupaj z lokalnim partnerjem Javnim komunalnim podjetjem Prodnik predali županom občin Domžale, Lukovica, Mengeš, Moravče ter Trzin. »Naše podjetje je do zdaj zbiralo e-odpadke in odpadne baterije dvakrat letno preko zbiralnih akcij, čez celo leto pa v zbirnem centru, kamor lahko občanke in občani še vedno oddajajo svoje stare aparate. S postavitvijo uličnih zbiralnikov na nekatere ekološke otoke pa se standard za uporabnike dviguje, kar predstavlja drug nivo storitve zanje. Pričakujemo, da bo količina ločeno zbranih e-odpadkov in odpadnih baterij zaradi nove infrastrukture še naraščala,« je ob predaji povedal direktor Javnega komunalnega podjetja Prodnik Marko Fatur. Župan Toni Dragar pa: »Pozdravljam novo pridobitev na naših ekoloških otokih, saj imamo vsi v gospodinjstvih podoben problem, in sicer kam odvreči elektronske naprave in odpadne baterije, ki niso več v uporabi. Verjamem, da bodo občani te nove ulične zbiralnike s pridom uporabljali.«

Tudi v Komendi in Kamniku bo odslej možno zbiranje baterij in ostalih elektronskih odpadkov v uličnih zbiralnikih. Prejšnji ponedeljek so namreč pred občinsko stavbo v Komendi s podpisom listine o predaji zbiralnikov začeli s postavljanjem tovrstne infrastrukture. V občini Komenda bo tako na različnih lokacijah v kratkem stalo pet zbiralnikov, v občini Kamnik pa deset. Kot pa je povedala Alenka Gruden Belavič z družbe ZEOS, nosilke projekta LIFE Gospodarjenje z e-odpadki, tovrstni odpadki naraščajo kar trikrat hitreje kot ostali, občani pa večkrat ne vedo, kam z njimi. Kot izvajalec zbiranja odpadkov v obeh občinah in lokalni partner pri projektu pobudo pozdravljajo tudi v Publicusu. Kot je povedal tamkajšnji predstavnik za odnose z javnostjo Gregor Kranjec, pa občani elektronske odpadke lahko oddajo tudi preko kosovnega odvoza, ki ga lahko naročijo dvakrat letno ali v zbirnem centru v Suhadolah. V upanju, da bodo občani baterije in ostale okolju nevarne elektronske odpadke odslej še bolj vestno zbirali v za to namenjenih zabojnikih po občinah, sta projekt, ki deluje pod sloganom E-cikliraj, pozdravila tudi župana obeh občin Stanislav Poglajen in Marjan Šarec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / torek, 22. junij 2010 / 07:00

Zbližala sta se na sindikalnem izletu

Mlada Julijano Mahnič in Stanka Povšnarja, ki sta oba delala v tovarni Planika, je povezal sindikalni izlet v Ljubno na Gorenjskem in zaznamoval njunih več kot petdeset let življenja.

Objavljeno na isti dan


Gorenja vas-Poljane / / 07:00

Jubilejni praznik žetve na Javorču

Žirovskarji so letos desetič pripravili etnografsko prireditev Praznik žetve. V turističnem društvu deluje 120 domačinov.

Splošno / / 07:00

Na bolšjaka po zgodovino

Jože Habjan iz Gorenje vasi že vrsto let za dušo skrbi z zbiranjem stare čevljarske opreme in razglednic. Upa, da bo lahko s kolegi, zbiratelji razglednic izdal monografijo občine Gorenja vas-Poljane.

Splošno / / 07:00

Že tretja Loca Musica

V Škofji Loki je letos spet potekala mednarodna glasbena šola Loca Musica.

Železniki / / 07:00

Razstava gobelinov na občini

Železniki - Do konca avgusta bo na hodniku občine Železniki na ogled razstava gobelinov, ki jih je izdelal 70-letni domačin Joža Kalan. Gre za njegovo prvo razstavo, s...

Splošno / / 07:00

Ne le trinajsterica, petnajsterica zlatih

V prejšnji številki Ločanke smo pisali o trinajsterici nadpovprečnežev s Škofjeloškega, ki so na letošnji maturi osvojili 30 ali več točk. Pravilno smo ugibali, da nam ni uspelo zajeti vseh z...