Staro mestno jedro z novimi omejitvami ne bo več obvoznica. / Foto: Tina Dokl

Stari Kranj ne bo več bližnjica

Kranjska občina bo s ponedeljkom uvedla nov prometni režim v starem Kranju, s čimer naj bi se zmanjšale kršitve vstopov v mestno jedro in izstopov iz njega.

Kranj – Kljub temu da je dostop za vozila v stari Kranj omejen že kar nekaj časa, pa na kranjski občini ugotavljajo, da prihaja do številnih izkoriščanj sedanjega sistema. Tako je vozil v mestu vedno več, ulice mestnega jedra pa so postale bližnjica med vzhodnim in zahodnim delom Kranja.

»Ugotavljamo, da vsak dan v staro mestno jedro pripelje kar osemdeset vozil več, kot jih odpelje. Mesečno to pomeni 2400 nezabeleženih izstopov oziroma kršitev. Analiza je pokazala, da je največ nezabeleženih izstopov posledica zlorab kartic imetnikov dovolilnic. Vozila namreč v mesto vstopajo s parkirnim listkom, da bi se izognili plačilu, pa nato izstopijo z uporabo kartice ali se močno približajo tistemu, ki izstopa pred njim. Poleg tega nekateri vozniki vstopajo v mestno jedro samo zato, da si skrajšajo pot in se izognejo semaforiziranim križiščem. Takoj po vstopu v mesto, kjer se je sicer moč brezplačno zadržati do pol ure, izstopijo na drugi strani. Zato smo se odločili, da bosta po novem vstop in izstop mogoča na isti točki. To pomeni, da če vstopate v mestno jedro na vstopni točki pri Čebelici, morate tu tudi izstopiti. Obvozne poti bodo tako onemogočene. Obenem velja tudi načelo 'enkraten vstop – enkraten izstop'. Novosti so tudi glede kartice. Ko boste s kartico vstopili v mestno jedro, boste morali z njo tudi izstopiti,« pojasnjuje kranjski župan Boštjan Trilar, ki je v zadnjem času pogosto poslušal pripombe mamic z otroki in drugih, da je mesto polno avtomobilov.

»S tem ukrepom bo v Kranju odslej manj avtomobilov, manj hrupa in onesnaževanja, več pa bo varnosti, bivanje za stanovalce in obiskovalce pa prijetnejše,« še pravi župan Trilar in dodaja, da bodo ta konec tedna letake z navodili dobila vsa gospodinjstva v Krajevnih skupnostih Center, Zlato polje, Vodovodni stolp, Planina, Primskovo, Huje in Bratov Smuk, pisno bodo o tem obvestili vse imetnike dovolilnic, ki niso doma v teh krajevnih skupnostih, prav tako pa bodo ta konec tedna delili letake na obeh vstopnih točkah v mesto.

»V ponedeljek, ko začne sprememba veljati, bo ob vstopu v mesto od 4. ure zjutraj do 22. ure zvečer tudi dežurna služba, ki bo v pomoč uporabnikom,« še dodaja župan Boštjan Trilar.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / petek, 22. junij 2012 / 07:00

Nova sezona na prenovljenem kopališču

Kranj - Na kranjskem letnem kopališču se danes začenja nova sezona, kopalce pa bo pričakalo kar nekaj novosti. Marsikaj se je sicer dogajalo pod zemljo, saj je bilo odpravljanje...

Objavljeno na isti dan


Splošno / ponedeljek, 1. januar 2007 / 06:00

Ko gre za zlorabo, nikoli ne potrpimo!

"Na primer moški pije in ženske kar trpijo. To ne gre," pravi terapevt Drago Jerebic iz Zakonskega in družinskega inštituta Krog.

Splošno / ponedeljek, 1. januar 2007 / 06:00

Pogumni Jezerjan spet doma

Alpinistični smučar Davo Karničar je ob vrnitvi z Antarktike doživel veličasten sprejem na letališču Brnik. Ob ženi Petri in sinu Izidorju so ga tam pričakali drugi svojci in znanci.

Splošno / ponedeljek, 1. januar 2007 / 06:00

Jezerska zastava na afriškem vrhu

Že dolgo je v nas tiho tlela ideja, da bi se odpravili na skupno potovanje, kjer bi združili vse naše hobije; plezanje, hribolazenje in deskanje na snegu. Po tehtnem premisleku smo se odločili za dalj...

Splošno / ponedeljek, 1. januar 2007 / 06:00

Naj bo tudi drugo leto požarno varno

Prostovoljno gasilsko društvo Jezersko je vse leto pripravljeno na morebitne intervencije. Prav tako se aktivno vključujemo na vseh področjih dela v občini. Sodelujemo skoraj na vseh prireditvah...

Splošno / ponedeljek, 1. januar 2007 / 06:00

Planinci pred pomembnimi jubileji

Vse Jezerjane lepo vabim na občni zbor, ki bo konec februarja 2007.