Kitarist Marko Matjašič - Jimi in basist Boštjan Copek: Walkers Duo / Foto: Primož Pičulin

Uspešna premiera festivala KRamp

Kranj – V soboto je v Layerjevi hiši potekal festival KRamp, enodnevni festival za mlade, ki je združil kritične razprave v popoldanskem času ter večerno druženje s koncertnim delom. Tako so pri razpravah sodelovali predstavniki sindikata Mladi+, Radia Študent in študentske Iskre, obenem pa so udeleženci izmenjali poglede in izkušnje s področja aktiviranja in organiziranja mladih. V večernem delu so v Stolpu Škrlovec pripravili kar dva koncerta. Navdušila sta domačina Walkers Duo, odlični kitarist Marko Matjašič - Jimi in basist Boštjan Copek, sledil pa je koncert v rokovskih in funk ritmih zasedbe The Wet.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / nedelja, 7. julij 2024 / 11:42

Potrdili energetske sanacije

Kamniški občinski svetniki so potrdili dokumentacijo za energetsko sanacijo vrtca in glasbene šole ter rekonstrukcijo knjižnice v skupni višini skoraj šest milijonov evrov.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

Nekaj najlepšega o Sloveniji

Najboljše fotografije Bogdana Kladnika in najlepše pesmi Shirlie Roden, posvečene Sloveniji, združene v knjigi in zgoščenki z naslovom Preprosto Slovenija - Simply Slovenia.

Zanimivosti / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

Anketa: Raje zvezdnik kot politik

Jutri je še zadnji dan za pustne norčije, še zadnja priložnost, da se našemimo in spremenimo svojo identiteto. V katerega politika ali drugega znanega Slovenca bi vi se preoblekli na pustni dan?

Gospodarstvo / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

IBI le za prekupčevanje

Vse kaže, da nima nihče več resnih namenov z IBI-jem, nekdanjim ponosom kranjske tekstilne industrije. Tkanina Celje ga je nekaj tednov po odkupu prodala.

Kranj / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

Odslej tudi inženirji informatike

V Tehniškem šolskem centru (TŠC) Kranj bodo v prihodnjem študijskem letu začeli izvajati še višješolski strokovni program informatika.

Gorenja vas-Poljane / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

V Vršajnu že gradijo

Lani je Občina Gorenja vas-Poljane v sodelovanju z lastniki zemljišč začela graditi komunalno infrastrukturo v novem naselju Vršajn, kjer bo prostora za 17 družinskih hiš.