
Hriba ne bo, bo pa veter
Z ekipnimi vožnjami na čas se jutri v Dohi začenja 83. svetovno prvenstvo v kolesarstvu, na njem pa bo v različnih kategorijah nastopila tudi številna slovenska reprezentanca, ki se tokrat s tekmeci ne bo bojevala na vzponih in spustih, pač pa bo treba premagovati predvsem veter in vročino.
Ljubljana – Od jutri pa do naslednje nedelje, 16. oktobra, se bodo kolesarji in kolesarke, med njimi tudi kar dvajset naših, borili za dvanajst kompletov medalj. Najprej bodo nastopile ekipe v moštvenem kronometru, kjer bodo slovenske barve zastopala dekleta ekipe BTC City Ljubljana, nato pa bodo sledile vožnje na čas in cestne dirke za vse kategorije.
Slovenski dres bodo v Dohi med profesionalnimi kolesarji nosili trije Gorenjci: Grega Bole, Luka Mezgec in Luka Pibernik. Ti bodo nastopili na cestni dirki, na kronometru pa bo tekmoval Primož Roglič. V ženski ekipi je Kranjčanka Urša Pintar, ob njej pa bo na cestni dirki nastopila še Polona Batagelj. V ekipi mlajših članov je nekdanji savčan iz Podblice Gašper Katrašnik, poleg njega pa bodo na cestni dirki nastopili še Jon Božič, Izidor Penko, David Per in Martin Otoničar. Med mladinci bosta barve Save in Gorenjske zastopala Nik Čemažar in Jaka Primožič, poleg njiju so v ekipi še Tadej Pogačar iz Komende ter Žiga Jerman, Martin Lavrič in Žiga Horvat. Med mladinkami bodo nastopile Hajdi Zajc, Karin Penko in Katja Kerpan.
»Ekipa na svetovno prvenstvo odhaja z lepo popotnico, bronasto medaljo z evropskega prvenstva v mladinski kategoriji. Tudi na svetovnem prvenstvu so cilji visoki,« je pred odhodom v Doho povedal generalni sekretar Kolesarske zveze Slovenije Aleš Kalan, načrtov po dobrih uvrstitvah pa niso skrivali niti reprezentantke in reprezentanti ter njihovi selektorji: Gorazd Štangelj (moški elite) Gorazd Penko (ženske elite), Martin Hvastja (mlajši člani), Andrej Cimprič (mladinci).
»Proga cestne dirke bo ravninska, čeprav so Katarci pred štirimi leti govorili, da bodo naredili sto metrov visok hrib. Vendar ga niso in glede na načrt prog se bo vse končalo na umetnem otoku, tako imenovanem Biseru Katarja. Tam so uspeli narediti 15,2 kilometra dolg krog z več kot dvajset krožišči. Zavedamo se, da bo poleg vetra, na katerega vsi opozarjajo, razplet dirke v vseh kategorijah krojil prav ta krog na otoku,« je povedal športni direktor KZS Martin Hvastija.