Večno mladi na Stol

Radovljica – Kot veleva tradicija zadnje sobote v avgustu, se bodo jutri, 27. avgusta, ob 6. uri člani Rekreacijskega kluba Večno mladi fantje, in vsi, ki bi to radi postali, spet podali na tradicionalni pohod na Stol, že 42. po vrsti. Zbrali se bodo pred kavarno Ambient v Radovljici, se prijavili za pohod in se potem po eni izmed poti odpravili na Stol. Letošnji vodja pohoda je Miroslav Pogačar, pohodnike pa bodo varovali tudi gorski reševalci. Na čelu pohodnikov bo praporščak ponesel vedro, letošnji simbol pohoda. Po vrnitvi v dolino se bodo pohodniki in obiskovalci zbrali v prireditvenem prostoru pred hotelom Grajski dvor, od koder bo ob 16. uri krenila povorka pihalnih orkestrov, udeležencev pohoda in članov kluba z Linhartovega trga skozi grajski park do šotora. Sledil bo koncert pihalnih orkestrov, ob 20. uri pa zabava z narodno-zabavnim ansamblom. Ob 23. uri bo na sporedu laserska predstavitev Igra svetlobe.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Mednarodno sodelovanje z vsebino

Ob praznovanju škofjeloškega občinskega praznika je letos poudarjeno sodelovanje domačih izvajalcev. Vsako leto se praznovanja udeleži tudi veliko gostov iz tujine, zlasti iz pobratenih mest.

Objavljeno na isti dan


Slovenija / sreda, 25. junij 2014 / 09:03

Pahor ob dnevu državnosti: Kljub številnim težavam smo na doseženo lahko ponosni

Predsednik republike Borut Pahor je na slovesnosti ob dnevu državnosti posvaril, da nas kljub otipljivim znakom gospodarskega okrevanja upravičeno grizejo dvomi, ali je to res in dovolj, da bi v priho...