Abanka prodaja hčerinski družbi Aleasing in Afaktor
Kranj – Abanka je začela iskati strateškega investitorja za nakup 100-odstotnega lastniškega deleža hčerinskih družb Aleasing in Afaktor ter njunih celotnih kreditnih izpostav.
Družba Aleasing je univerzalna lizinška hiša, v kateri tržijo storitve finančnega in operativnega lizinga. Lani je sklenila 1771 novih pogodb v vrednosti 26,22 milijona evrov, pri tem pa je 84 odstotkov vrednosti novih naložb predstavljalo financiranje vozil, 15 odstotkov stroji in oprema ter en odstotek nepremičnine.
Afaktor je univerzalna faktoring hiša. Njene storitve omogočajo podjetjem, prodajalcem blaga, kratkoročno financiranje njihovih nezapadlih terjatev, ki jih imajo do kupcev doma in v tujini; kot članica največjega mednarodnega združenja faktorjev – FCI pa nudi izvoznikom tudi faktoring izvoznih terjatev do kupcev v tujini. Lani je družba dosegla 37,4 milijona evrov prometa, od tega 30 odstotkov v mednarodnem faktoringu.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke
