Praznovali z odprtjem lekarne
Občinski praznik na Jezerskem so praznovali z odprtjem lekarniške podružnice. Triindvajseta enota Gorenjskih lekarn je najmanjša na Gorenjskem in tudi v Sloveniji.
Jezersko – »Želimo biti prvi in najbolj dostopni izvajalci za uporabnike lekarniške dejavnosti. Odprtje lekarniške podružnice na Jezerskem je najboljši dokaz, da to niso le prazne besede,« je ob odprtju lekarne na Jezerskem dejala direktorica Gorenjskih lekarn Romana Rakovec. Lekarniška podružnica na Jezerskem je njihova triindvajseta enota na Gorenjskem in je najmanjša med vsemi gorenjskimi, po podatkih Lekarniške zbornice Slovenije pa tudi med vsemi slovenskimi lekarniškimi enotami. Resda takoj po petkovem slovesnem odprtju še ni odprta tudi za uporabnike, a od julija naprej, ko jo bodo dokončno opremili, bo enkrat na teden dostopna tukajšnjim prebivalcem.
Da bodo z novo lekarniško podružnico v prihodnje »brez skrbi lahko zboleli«, se je pošalil domači župnik Janez Ham, ki je blagoslovil novo pridobitev, hkrati pa tudi vso od lanskega praznika pridobljeno infrastrukturo v kraju, pa tudi Županov kot, v prireditveni prostor urejen naravni amfiteater v središču Jezerskega, ki ga je junija s koncertom Glasbene šole Kamnik krstil uvod v letošnji jubilejni, deseti, festival Vox Laci. Učenci kamniške glasbene šole so spremljali tudi slovesnost ob odprtju lekarniške podružnice in praznovanju občinskega praznika. Ob tej priložnosti je zbranim spregovoril župan Jurij Rebolj, ki je poudaril, da bo občina Jezersko kmalu samostojna osemnajst let, ob njeni polnoletnosti pa se kaže vprašati, ali je izpolnila (visoka) pričakovanja prebivalcev. Pri izpolnjevanju svojih ciljev občani ne morejo računati na koga tretjega, pač pa se lahko zanesejo samo nase. Za vse, kar želijo doseči, se morajo v največji meri potruditi sami, je dejal župan in pri tem omenil tudi dejavnosti, ki jih podjetja od drugod izvajajo na Jezerskem, od bankomata in bencinske črpalke do lekarne in avtobusnega prevoznika, pa tudi domače trgovine in poštne poslovalnice. »Te dejavnosti niso samoumevne, obdržali jih bomo le, če jih bomo sami uporabljali,« je dejal Rebolj. Govoril je tudi o aktualnih aktivnostih občine, denimo o prizadevanjih za spremembo občinskega prostorskega načrta in urejanje lastništva cest, ter o dokumentih, ki jih pripravljajo za prihodnje naložbe: strategiji občine do leta 2020, študiji mirujočega prometa, projektih za novo vodovodno zajetje in pločnik ob regionalni cesti.
Kulturni program je ob občinskem prazniku pripravilo domače kulturno umetniško društvo, sodelovali so jezerski otroci, predstavili so tudi nova oblačila otroške folklorne skupine, ki jih je zasnovala Irena Rupar, sešila pa Andreja Stržinar, članice skupine za ročna dela pa so pripravile razstavo, ki bo v Korotanu odprta vse poletje.