
Obnova ceste pred Mojstrano
Obnova dvokilometrskega odseka regionalne ceste v Zgornjesavsko dolino od Hrušice do odcepa za Mojstrano je tik pred zaključkom. V kratkem bodo obnovili tudi cesto Rateče–Planica.
Mojstrana – Ves pretekli konec tedna so bili zaradi delnih zapor regionalne ceste na odseku med Hrušico in Mojstrano zastoji v prometu. Delavci Gorenjske gradbene družbe so namreč tudi v soboto in nedeljo hiteli za zadnjimi deli pri obnovi nekaj več kot dvokilometrskega odseka ceste od izvoza z avtoceste do odcepa za Mojstrano, ki naj bi ga zaključili v teh dneh. Obnova odseka ceste je izvedena po postopku hladne reciklaže, vrednost sanacije pa je nekaj več kot pol milijona evrov. Država je sredstva zagotovila v okviru ukrepov investicijskega vzdrževanja.
Dela na državni cestni infrastrukturi bodo nadaljevali na cestnem odseku Rateče–Planica, kjer bodo prav tako obnovili približno dva kilometra dotrajanega cestišča; rok za oddajo ponudb se je iztekel včeraj. Kot so povedali na kranjskogorski občinski upravi, pa bodo še pred poletjem stekla tudi dela pri obnovi ceste skozi Gozd - Martuljek ter na najbolj poškodovanih odsekih ceste čez prelaz Vršič.