Letošnja miss narcis je Mojca Vidmar iz Novega mesta.

Najlepše narcise

V Planini pod Golico se je minuli konec tedna odvijal tradicionalni Praznik narcis, v sklopu katerega so izbrali že dvainpetdeseto miss narcis, ki je letos postala Novomeščanka Mojca Vidmar.

V Planini pod Golico, kjer se maja razcvetijo ključavnice, kot belim narcisam pravijo v teh krajih, se je minuli konec tedna odvijal tradicionalni Praznik narcis. Letos je organizatorjem resno zagodlo vreme, tako se je popoldne nad osrednjim prizoriščem razbesnelo pravo neurje z obilnim dežjem, ki pa ni skalilo prazničnega dogajanja, ki so ga popestrili godbeniki Mestne godbe Novo mesto, čarodej Jole Cole in zvezde dneva, ansambel Biseri. Osrednje dogajanje dneva je bil tradicionalni, letos že 52. izbor Miss narcis, za katero se je prijavilo sedem kandidatk, ki so pomerile v nekaj zabavnih preizkušnjah, med drugim pikadom narcisa, kjer je bila namesto tarče slika narcise, in pravem modnem nastopu. Med prijavljenimi so bile kar štiri dekleta z Dolenjskega, od koder se je prireditve udeležila velika skupina obiskovalcev, med njimi pa je najbolj blestela tudi končna zmagovalka izbora za miss narcis Mojca Vidmar, ki je obiskovalce navdušila že med predstavitvijo kandidatk, saj je samozavestno zahtevala harmoniko in na frajtonarico zaigrala skladbo V dolini tihi. S samozavestnim nastopom si je na koncu tudi prislužila lento enega od najstarejših izborov za miss v Sloveniji. Kot je po zaključenem izboru povedala Mojca Vidmar, je ponosna, da se je pridružila tako bogati tradiciji: »Veliko hodim v hribe, na Golici sem bila sicer prvič, vendar obožujem hribe, igram harmoniko, pišem skladbe, Avsenik mi veliko pomeni, tako sem na neki način kar vesela in ponosna, da sem bila izbrana za miss narcis.«

Zabava z ansamblom Biseri je kljub kislemu vremenu trajala pozno v noč, saj se gostje niso pustili pregnati vremenu, tako so bili na koncu zadovoljni tudi organizatorji iz Turističnega društva Golica, kjer prireditev organizirajo že več kot pol stoletja in zagotavljajo, da bodo pri tem vztrajali tudi v prihodnje. Pred prireditvijo se je odvijal tudi gorski tek za 6. ur Španovega vrha, ki se ga je udeležilo 35 tekačev, ki so zabeležili 164 vzponov na Španov vrh.

Sobotno dogajanje so dopolnili še z nedeljskim koncertom ansambla Kdr voč, ki je na narcisne poljane pod Golico skupaj s pohodom po stari rudni poti privabil lepo število obiskovalcev. Narcise oziroma ključavnice so v nizkih planinah v polnem razcvetu, višje pa se bodo razcvetele šele konec maja oziroma v začetku junija, zato vabljeni v planine v okolici Golice, katere slavo je po svetu raznesel Slavko Avsenik.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 27. junij 2011 / 07:00

Borovlje, mesto med Ljubeljem in Dravo

Največje mesto v Rožu/Rosental ima bogato zgodovino in zanimivo sedanjost.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sobota, 28. november 2020 / 14:57

Urejenost javnih stranišč

Društvo za kronično vnetno črevesno bolezen je podelilo nagrade in priznanja za najbolj urejena javna stranišča v Sloveniji za leto 2020. Na Gorenjskem se je najvišje uvrstila mestna občina Kranj, z n...

Gorenjska / sobota, 28. november 2020 / 14:53

V petek potrdili 1591 okužb, umrlo 43 bolnikov

Ljubljana – V petek so v Sloveniji ob opravljenih 6938 testih potrdili 1591 okužb z novim koronavirusom, je na Twitterju objavila vlada. Bolnišnično zdravljenje je potrebovalo 1258 bolniko...

Šport / sobota, 28. november 2020 / 14:46

Točka za nogometaše Domžal

Kranj – V sredo so pri ekipi CherryBox 24 Tabor Sežana gostovali nogometaši Domžal in po neodločenem rezultatu 1 : 1 osvojili točko. Po nepopolno odigranem 13. krogu vodi Maribor s 25 točkami, na s...

Kronika / sobota, 28. november 2020 / 14:46

Z vozičkom po sredi ceste

Velesovo – Kranjski policisti so v sredo popoldan na območju Velesovega obravnavali prijavo nevarne udeležbe v prometu z invalidskim vozičkom, saj naj bi udeleženec za gibanje uporabljal sredino ce...

Gospodarstvo / sobota, 28. november 2020 / 14:46

NLB: manjši dobiček

Skupina NLB je v letošnjih prvih devetih mesecih zaradi pandemije covida-19 ustvarila manjši dobiček kot v enakem lanskem obdobju.