Poravnala se je tudi Kordeževa hči
Špela Kordež se je v sodni poravnavi s stečajno upraviteljico Merkurja zavezala, da ustanovi hipoteko na njeni polovici družinske hiše na Lancovem.
Kranj – Očetovskemu vzoru Bineta Kordeža, ki se je s tožilstvom sporazumel o priznanju krivde za vsa očitana kazniva dejanja, ki jih je izvršil v zvezi s financiranjem menedžerskega odkupa nakelskega Merkurja, je sledila tudi njegova hči Špela Kordež. Novembra lani se je namreč sodno poravnala s stečajno upraviteljico Merkurja Simono Goriup, kar je 29. decembra lani potrdilo tudi kranjsko okrožno sodišče.
Merkur v stečaju je namreč zoper Kordeževo hči vložil tožbo zaradi izpodbijanja pravnih dejanj, ker je 15. marca 2012 z očetom sklenila darilno pogodbo, s katero je bila nanjo prenesena lastninska pravica na polovici družinske hiše na Lancovem. S sodno poravnavo se je sedaj Špela Kordež zavezala ustanoviti hipoteko na njeni polovici hiše za zavarovanje terjatve, ki jo ima Merkur v stečaju do Bineta Kordeža. Obenem se je zavezala Merkurju povrniti tudi 781 evrov stroškov postopka. »S sklenitvijo sodne poravnave bo v celoti urejeno medsebojno razmerje, ki je predmet pravdnega postopka,« piše v sklepu sodišča, ki je objavljen na spletnih straneh Agencije za javnopravne evidence in storitve.
Merkur je že leta 2012 zoper nekdanjega predsednika uprave Bineta Kordeža, nekdanja člana uprave Gorana Čelesnika in Milana Jelovčana ter nekdanje nadzornike Marto Bertoncelj, Jakoba Piskernika in Branka Dernovška vložil odškodninsko tožbo v znesku dobrih 9 milijonov evrov, kolikor je nakelski družbi nastalo škode z nezakonito verižno preprodajo trgovskega centra Primskovo v letu 2008. Ker Kordež na tožbo ni podal odgovora, je kranjsko okrožno sodišče z delno sodbo aprila 2014 že odločilo, da mora plačati svoj del odškodnine. Zaradi prepisa polovice hiše v Lancovem na njegovo hčer je Merkur na sodišču sprožil še pravdni spor zoper Špelo Kordež v vrednosti 100 tisoč evrov, o tem pa sta se sedaj stranki sodno poravnali.
V kazenskem postopku zaradi verižne prodaje trgovskega centra Primskovo je Bine Kordež s specializiranim državnim tožilstvom sklenil sporazum o priznanju krivde, ki sicer vsebuje priznanje za skupno enajst nezakonitih dejanj v zvezi z menedžerskim odkupom Merkurja, ljubljansko sodišče pa je na podlagi tega sporazuma 21. januarja Kordeža obsodilo na sedem let in šest mesecev zapora, od tega je petnajst mesecev že odsedel.