Odgovorni za svojo varnost
Evropska politika do migrantov je samomorilska, v Sloveniji pa ne bi smeli sprejeti nobenega migranta več, so med drugim povedali na sobotnem pogovoru v Bistrici pri Tržiču.
V pogovoru so opozorili tudi na problem poklicnih vojakov, ki zaradi starosti ne morejo več opravljati svojega poklica. Zaradi splošnega dviga življenjske dobe bi lahko starostno mejo dvignili na 50 let, vse, ki bi to mejo dosegli in bi to želeli, pa bi lahko vključili v nekatere druge dejavnosti, na primer v novo državno podjetje za varovanje vojaških in drugih javnih objektov, ki bi ga ustanovili.
Bistrica pri Tržiču – Notranji minister v slovenski osamosvojitveni vladi Igor Bavčar, obrambni minister v Janševi vladi in predsednik Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve Aleš Hojs in poslanec te stranke ter predsednik državnozborskega odbora za nadzor varnostnih in obveščevalnih služb Branko Grims so bili gostje pogovora, ki ga je v soboto v Bistrici pri Tržiču organiziral odbor Združenja za vrednote osamosvojitve Slovenije Triglav Tržič. Vodila ga je Simona Pavlič. Teme pogovora so bile osamosvajanje Slovenije, njena varnost takrat in danes, migrantska kriza in ravnanje Slovenije oziroma Evrope ter predlog za ustanovitev Narodne garde, rezervne sile Slovenske vojske.
»Resolucija za demilitarizacijo Slovenije iz začetka leta 1991, ki so jo podpisali nekateri politični voditelji in intelektualci, je bila poskus ustavitve procesa osamosvajanja Slovenije. Tedanja opozicija je prav tako hotela politično onemogočiti Janeza Janšo in mene, vendar ni uspela, tako da je Demos lahko osamosvojitveni proces peljal naprej. Tako kot pred drugo svetovno vojno so bile tudi leta 1990 in 1991 močne in vplivne sile, ki so videle prihodnost Slovenije v Jugoslaviji,« je obudil spomine na ta čas Igor Bavčar. »Zato takrat ni bil čas popolne enotnosti, kot se poudarja, ampak tudi različnih pogledov.«
Poslanec Branko Grims je spomnil na zavest o pomenu svoje varnosti, ki ni samoumevna. »Pri nas nam zlasti levi politiki dopovedujejo, kako ubogi so begunci. Vendar v Sloveniji beguncev ni. To so lahko samo v prvi varni državi, in to je v tem primeru Turčija. K nam prihajajo ekonomski migranti, če pa uničijo dokumente, pa ilegalni migranti,« je povedal poslanec Grims in opozoril, da nas Avstrija tudi z vestmi o urjenju islamskih skrajnežev pri nas naganja iz schengena. »Struktura radikalnega islama v Sloveniji je pod nadzorom. Če pa se ji bodo pridružili nezadovoljni somišljeniki, ki jih bodo iz sosednjih držav vrnili k nam, pa lahko postanejo problem.« Prepričan je, da v državo ne bi smeli sprejeti nobenega migranta več, ker imamo že svojih težav dovolj. Sami moramo poskrbeti za svojo varnost, saj noben dogovor s komerkoli ne velja. Evropa s svojim ravnanjem glede migrantov dela samomor, saj nima orodja za izhod iz krize.
Aleš Hojs je povedal, da je ideja za ustanovitev nacionalne garde po vzoru Združenih držav Amerike realna. Vanjo bi se lahko prostovoljno vključilo do 25.000 državljank in državljanov, starejših od 15 let. Garda naj bi bila rezervna sestava, podrejena generalštabu Slovenske vojske. Izračuni kažejo, da bi jo lahko ustanovili v treh letih. Vanjo bi lahko vključevali tudi poklicne vojake, ki zaradi starosti ne morejo več opravljati svojega poklica. Slovenska vojska ima sedaj pogodbeno rezervo, vendar je vključevanje vanjo skromno. Izobraževati je treba nove mlade častnike in za vojaški poklic v domoljubnem duhu, ki ga med Slovenci manjka, navduševati mlade.